מי אני: שירה וסרמן, בת 32 מהרצליה, נשואה +1, מנחת קבוצות הרזיה.

שירה וסרמן אחרי הירידה
חצי שירה, באופן מילולי

מי אני במספרים:

גובה: 1.71
משקל לפני הירידה: 138 קילו
משקל נוכחי: 66 קילו
כמה ירדתי: 70 קילו בשנתיים
שומרת על המשקל: שבע שנים

"נתקעתי על 99 קילו ולא הצלחתי לרדת עוד"

כשהייתה בת עשרים וקצת, שירה וסרמן שקלה מעל 120 קילו. "המשקל השפיע לי על הזוגיות, על העבודה, על החיים בכלל. לקראת גיל 24 החלטתי שאני עושה שינוי - תפסתי טרמפ על קלקול קיבה שחטפתי, שגרם לי לאכול הרבה פחות ולחשוב לפני כל דבר שאני מכניסה לפה. הבנתי שאני צריכה לעצור את האכילה המופרזת הזו. הייתי מכניסה לפה שלי כל כך הרבה דברים רעים. הבטן שלי הייתה זקוקה להצלה".

מה היו הרגעים הקשים ביותר בתהליך הירידה? "למזלי אהבתי אוכל בריא, אז ירקות, פירות ושאר מזונות התקבלו בברכה. הבעיה הגדולה הייתה באגף המתוקים. התחלתי נוהל של 'קינוח שבועי', שהיה לי מאוד קשה להתמודד איתו, אבל ידעתי שאני חייבת להתחיל לאכול במינונים סבירים והגיוניים. שאין דבר כזה יותר לטחון שוקולדים וממתקים כל היום".

שירה וסרמן לפני הירידה
הבטן הייתה זקוקה להצלה. שירה לפני הירידה

"במשך חודשים וחצי נתקעתי על משקל 99 קילו. מעולם לא ירדתי כל כך הרבה, אבל פחדתי שלא אצליח להמשיך לרדת כי במשך תקופה ארוכה המשקל לא זז. למרות זאת הייתי חדורת מטרה, והחלטתי שאין סיכוי שאני מוותרת עכשיו. זה באמת השתחרר והמשכתי לרדת".

>> פרסומת: הדיאטה הטבעית של ד"ר סיימונס עד 15 ק"ג תוך 40 יום ב-399 שקלים בלבד

התפריט היומי שלי: "גיבשתי לעצמי קונספט של תפריט, ואני נאמנה לו בשבע השנים האחרונות. בעיקרון, אין בעיה לאכול קמח או אורז לבן, אבל אני מעדיפה את אופציית האורז המלא או החיטה המלאה. אני אוכלת המון ירקות וגבינות. בין הארוחות אני אוכלת חטיף אנרגיה, פרי או שותה שייק".

בוקר -
שתי פרוסות לחם שיפון עם גבינה וירקות/ טונה.
צהריים - סלמון/ בקר/ טופו עם תוספת פחמימות או פריכיות, והמון ירקות מבושלים או חיים.
ערב - לחם עם חביתה, גבינות, אבוקדו וטחינה.

שירה לפני ואחרי
שירה לפני ואחרי הירידה במשקל

את כל כך יפה, לא חבל?

"בעשרה קילו הראשונים לא ראו כלום. סיפרתי לאימא וסבתא, ומעבר לזה אף אחד לא ידע שאני בדיאטה. כשהחלו לראות את השינוי, כולם מאוד שמחו בשבילי. במשך שנים אמרו לי 'את כל כך יפה, לא חבל?' ורמזו לי בדרכים יפות שכדאי לי לרדת במשקל".

אבל מסתבר שלא כולם השתגעו על שירה החדשה. "היה לי חבר שהייתי איתו עד שירדתי 40 קילו - ואז נפרדנו. כבר לא הייתי הסגנון שלו. הוא אהב בחורות מלאות ואני יצאתי מהקטגוריה הזו".

הרבה אנשים שיורדים במשקל לא מספרים על עודפי העור שלאחר ההרזייה. "חדר הכושר היה בשבילי במקום ניתוח להצרת עודפי עור", מתוודה שירה. "אחרי שירדתי 15 קילו, הבנתי שמתחיל הקרב על חיטוב הגוף שלי. אמא שלי קנתה לי מנוי לחדר כושר, שבהתחלה נראה לי כמו חדר עינויים. החלטתי שאני לא מוותרת על זה - ומאז כמעט כל יום אני בחדר הכושר. כי זה לא רק לרדת במשקל, זה גם לדעת לשמור על גוף חטוב ועור מתוח".

שירה לפני הירידה במשקל
"הבנתי שאני צריכה לעצור את האכילה המופרזת". שירה לפני הירידה

שירה אחרי הירידה במשקל
כל יום בחדר כושר

לפני כארבע שנים פתחה שירה את "חצי שירה", והפכה לסוג של גורו לענייני ירידה במשקל. במסגרת "חצי שירה" היא מעניקה תמיכה מסביב לשעון לאנשים המעוניינים לעבור את השינוי ולרדת בגדול. "הטיפ הגדול ביותר שאני יכולה להעניק הוא לא לפחד מהאוכל, כי הפחד הוא מה שהורס. בן אדם שמן לא צריך לעשות 'דיאטה', לפחד מהאוכל ולא לאכול כלום, כי הוא פשוט לא יכול. ברגע שאתה לוקח בן אדם ולוקח לו את מה שהוא אוהב, הסיכוי שהוא יצליח מאוד נמוך. צריך להוריד כמויות אוכל בהדרגה".

יש לך סיפור הצלחה משלך? נשמח לשמוע ממך. שלחי את פרטייך ל-women@mako.co.il

>> בפעם הקודמת: אילנית לוי החליטה לרדת במשקל בעקבות הערה פוגענית