בתקופה שסבלה מבולמוסים ומאכילה כפייתית של ממתקים וחטיפים בסתר, לורה מיקטיץ', מורה בת 25 מטנסי שבארה"ב הגיעה למשקל של כ-136 ק"ג. היא מספרת "הייתי פשוט הולכת למקרר ומחפשת מה שבא לי, זאת הייתה סוג של התמכרות. זאת לא הייתה אכילה רגשית, אלא פשוט משהו שהייתי עושה". בנוסף היא מתנשאת לגובה של כ-1.80 מ' ומספרת שהרגישה שהמימדים שלה הופכים אותה למאיימת.

ההחלטה לשינוי הגיעה אחרי שנפרדה מבן הזוג שלה אחרי ארבע שנים של זוגיות, וכמו כל רווקה שחוזרת מחדש לשוק - החליטה שהיא שמה לעצמה מטרה לרזות. בנוסף לדבריה: "בדיוק סיימתי את הלימודים, התחלתי ללמוד הוראה ורציתי להוות דוגמה חיובית לילדים".

אין תמונה
"אנשים חושבים שעברתי ניתוח"

תחילה שקלה לעבור ניתוח, אך לבסוף החליטה פשוט להתחיל להתאמן ואחרי שראתה שהקילוגרמים מתחילים לרדת, קיבלה מוטיבציה להמשיך באופן טבעי. שנתיים לאחר מכן אחרי שהשילה כ-50 ק"ג ממשקלה, היא נראתה כל כך שונה שאנשים חשבו שהיא אכן עברה ניתוח או לקחה כדורי הרזייה, אפילו שאמרה שאלה לא היו חלק מהעניין.

"אנשים חושבים שעברתי ניתוח", היא מספרת לדיילי מייל הבריטי. "אבל עבדתי מאוד קשה וזה היה טבעי. אפילו גנבו לי את התמונות כדי להשתמש בהן כפרסומת לכדורים להרזיה שטענו שהשתמשתי בהם, אבל זה לא נכון. לא היו כדורים ולא ניתוח, רק עבודה קשה". לדבריה בזכות הרמת המשקולות העור שלה נשאר יחסית חלק ולא סבלה מעור עודף כפי שקורה פעמים רבות למורידים חלק גדול ממשקלם.

אין תמונה
תהליך של שנתיים

מהפרעת האכילה לענקית הברזל

גם חשבון האינסטגרם בו השתמשה כדי לתעד את המסע שעברה שיחק תפקיד חשוב בתהליך ההרזייה שלה והיא זכתה לכינוי "ענקית הברזל" ברשת. היא מספרת: "בהתחלה התפללתי שאף אחד לא ימצא את החשבון שלי כי אני לא ממש בחורה של רשתות חברתיות. אבל תיעוד המסע שיחק תפקיד חשוב בלעזור לי לרזות כי קיבלתי תמיכה רבה מהקהילה שעודדה אותי ועודדתי בחזרה".

"חדר הכושר הוא מקום מפחיד. החלטתי פשוט ללכת ולא היה אכפת לי מה יגידו אבל אחרי שירדתי במשקל סיפרו לי שהחברים במכון לא חשבו שאצליח, "חשבו שהרצון שלי לרזות הוא בדיחה והופתעו כשבאמת הצלחתי לעשות זאת. יש הרבה אפליה שם בחוץ וזה קשה אבל למדתי להפסיק להרגיש כמו קורבן ולהתחיל לאהוב את עצמי. עכשיו המטרה שלי היא לא רק לרזות אלא להיות מאושרת ובריאה. אני אוהבת את מכון הכושר, אני מרימה משקולות שש פעמים בשבוע ועכשיו זה כבר עניין של אורח חיים ולא רק של ירידה במשקל".

אין תמונה
"חדר הכושר הוא מקום מפחיד. החלטתי פשוט ללכת"

לסיפורים על נשים חזקות נוספות אפשר לפנות לעדי רם בפייסבוק