מי אני: דקלה לייב, בת 32 מנתניה. נשואה+2, עוסקת במכירות.

מי אני במספרים

גובה: 1.74 מטר
משקל לפני הירידה: 90 ק"ג
משקל נוכחי: 70 ק"ג
כמה ירדתי: 20 ק"ג
כמה זמן לקח לי לרדת: כמה חודשים
שומרת על המשקל: חצי שנה

עוד בערוץ הנשים:

אין תמונה
"הבנתי שאני צריכה שינוי מהותי". דקלה לפני
אין תמונה
לא תמיד מקפידה להתאמן, אבל משתדלת. דקלה אחרי השינוי
כמו לא מעט נשים, המאבק של דקלה עם המשקל התחיל אחרי שהפכה לאמא. "אי אפשר לומר שהייתי שמנה בצעירותי, הייתי ממוצעת. המשקל שלי נע ונד בסביבות ה-70 ק"ג כל השנים, עד שנכנסתי להריונות. את ההיריון האחרון שלי כבר סיימתי עם קרוב ל-20 ק"ג עודפים, שסירבו לרדת. לאורך כל הזמן הזה ניסיתי לחזור לעצמי ולרדת במשקל באמצעות דיאטות כאלה ואחרות, אך אף אחת מהן לא החזיקה והבנתי שאני צריכה לעשות משהו מהותי יותר, רציני יותר. בהמשך התחלתי לשמוע על סיפורי הצלחה של נשים שרזו המון דרך 'שומרי משקל', ביררתי קצת על השיטה והבנתי שזה בדיוק מה שאני צריכה".

את הדחיפה הסופית להתחיל בתהליך קיבלה דקלה כשנדהמה מדיאטה מוצלחת של קרובת משפחה. "באחת השבתות אירחנו את המשפחה המורחבת של בעלי, ואחת הדודות שלו משכה את תשומת לבי באופן מיוחד. היא ירדה המון במשקל מאז הפעם האחרונה שראיתי אותה, ופשוט נראתה שונה לחלוטין. הסתכלתי עלייה ואמרתי לעצמי: עכשיו תורי. אם היא הצליחה, אז אין סיבה שאני לא אצליח. הסיפור שלה פשוט עודד אותי והחדיר בי מוטיבציה, התחלתי לשאול אותה שאלות וככל שהיא סיפרה לי יותר התגבר בי הרצון להתחיל בעצמי. למחרת כבר פניתי ל'שומרי משקל' ונרשמתי לקבוצה, והדבר שהכי שימח אותי הוא שאני לא אהיה חייבת לאכול חסות כל יום.  לאט לאט התחלתי לרדת במשקל, והפרגון שקיבלתי מהסובבים אותי פשוט הטעין אותי במוטיבציה להמשיך בתהליך".

אין תמונה
"נאלצתי להפסיק לגמרי עם הפסטות"

התפריט היומי שלי

בוקר: נס קפה בלי סוכר, עם חלב דל שומן, ושתי פרוסות לחם קל עם אבוקדו. 
ביניים: תפוח ותה חם (בחורף) או קר (בקיץ) - בלי סוכר, כמובן. 
צהריים: סלט גדול.
ביניים: יוגורט ופרי.
ערב: דג עם ירקות מבושלים, או חביתה עם סלט וגבינה.
לילה: נס קפה או גלידה דיאט עם פרי. בנוסף, לאורך היום אני מקפידה לשתות המון מים.

אין תמונה
"החגים קשים לי במיוחד"
אין תמונה
לא מתנזרת. דקלה כיום

"נאלצתי להפסיק כמעט לגמרי עם הפסטות ושאר המאכלים עתירי הפחמימות. בעבר חייתי על מאפים ועל פיצות, אבל היום למדתי לאכול בריא, פחות מלח, פחות סוכר והרבה פחות פחמימות. בנוסף אני מקפידה על שתייה מרובה של מים במקום משקאות ממותקים. אם בא לי על משהו מתוק אז אני מרשה לעצמי, אבל כבר לא משתוללת עם זה כמו פעם. כל הבית עבר שינוי באורח החיים, כעת יש לי ממתקים ושוקולדים בכמות מדודה יותר, וגם הם מיועדים רק לילדים". לצד התפריט המוקפד, דקלה משתדלת להתמיד בפעילות גופנית. "יש תקופות בהן אני שומרת יותר על כושר ויש תקופות שפחות, אבל בגדול אני משתדלת לעשות הליכה של שעה אחה"צ לפחות 3 פעמים בשבוע".

למרות הנחישות, דקלה מודה שיש גם רגעים לא קלים בתהליך. "החגים קשים לי במיוחד. אני מוצאת עצמי משקיעה מאמצים עילאיים להיצמד למסגרת ולתכנית ביום-יום, ואז מגיע איזה חג. יש לי משפחה גדולה וחובבת קולינריה, וכשהם באים זה תמיד קשה, כי או שאני בולסת ומצטערת על זה למחרת, או שאני צמה כשכולם מסביבי אוכלים. היום למדתי איך להתמודד עם זה, לאכול קצת אחרת לפני המפגש ואחריו, הבנתי שאני לא רובוט, למרות המטרה שלי לרדת במשקל עדיין יש לי חשקים ותאוות ויש גבול לעד כמה שאני יכולה להתנזר מהם".

אין תמונה
"בצעירותי הייתי ממוצעת מבחינת המשקל". דקלה לפני הדיאטה

אחת המוטיבציות העיקריות לשמירה על המשקל מגיעה מהסביבה של דקלה, שלא נשארת אדישה לשינוי. "כולם מחמיאים לי על המראה החדש לי, מעודדים אותי ותומכים בי. זה עושה לי נעים. אנשים מסוימים כבר לא מצליחים להיזכר איך נראיתי בעבר, וכל הפידבקים האלו מחזקים אותי ועוזרים לי להמשיך בעיקר בזמנים קשים. בעבודה כבר הפכתי לשיחת היום, ונשים נוספות פונות אליי לייעוץ כיצד לרדת במשקל: הפכנו לקליקה של חברות אשר אוכלות ביחד וסופרות ביחד את הנקודות".

טיפים למי שמעוניין לעבור שינוי:

"הטיפ הכי חשוב הוא לדעת לקום כשנופלים. דיאטה היא לא הוקוס פוקוס, מדובר בתהליך וכמו בכל תהליך יש עליות ומורדות, וחשוב להבין את זה כדי לא ליפול ולהישבר לגמרי כל פעם שקצת קשה".

>> בפעם שעברה: ירדן ירדה 55 ק"ג והפכה לדוגמנית