מי אני? צליל אלגריסי, בת 23 מאופקים. מלצרית בבית קפה, רווקה.
משקל לפני הירידה: 95 ק"ג.
משקל נוכחי: 67 ק"ג.
כמה ירדתי: 28 ק"ג.
כמה זמן לקח לי לרדת: שבעה חודשים.

שנים של דיאטות, הפחד מההיסטוריה המשפחתית של סוכרת ואפילו טבעת בקיבה – שום דבר לא עזר לצליל להוריד את המשקל העודף שכל כך הפריע לה. "המשקל שליי תמיד היה הדבר היחיד שעמד ביני לבין הרגשה טובה באמת", מספרת צליל. "אף פעם לא התעללו בי או צחקו עליי, אבל הרגשתי לא טוב עם עצמי גם בלי זה. הקושי למצוא בגדים, ההרגשה הכבדה והמסורבלת ואפילו דברים פשוטים כמו איך אני נראית בתמונות – הכל התנקז לעניין המשקל ופשוט הציק לי מאוד".

צליל אלגריסי (צילום: צליל אלגריסי)
"לא אהבתי את העובדה שהמשקל מכתיב לי מה ללבוש". צליל לפני | צילום: צליל אלגריסי
צליל אלגריסי (צילום: צליל אלגריסי)
"לא נורא אם נשאר אוכל בצלחת". צליל כיום | צילום: צליל אלגריסי

עוד בערוץ הנשים:

"ימים שלמים הקאתי כל מה שאכלתי"

כשנואשה מהדיאטות הסטנדרטיות, ניסתה צליל לרזות בעזרת ניתוח טבעת – הליך שבמסגרתו מולבשת טבעת שתפקידה להקטין את קיבולת הקיבה. "מהרגע הראשון הרגשתי שזה לא זה. תליתי בניתוח הרבה תקוות, אבל היו ימים שלמים שפשוט הקאתי כל מה שאכלתי, אפילו מים לא יכולתי לשתות. ירדתי 20 ק"ג עם הטבעת ודי מהר עליתי אותם בחזרה, זה פשוט לא עבד".

אחרי שהבינה שרק פתרון דרסטי יעבוד, פנתה צליל לאופציה האחרונה שנותרה לה – ניתוח שרוול לקיצור קיבה. "שמעתי כמובן על כל הסיכונים, והחבר שלי – שאגב, הכיר אותי כשמנה – מאוד חשש שאעבור את הניתוח, אבל ברגע שהוא הבין שההחלטה סופית הוא כמובן תמך מאוד. הרצון להיות רזה ניצח כל פחד. אמא שלי וכל האחים שלה עברו את הניתוח, אז הייתה לי דוגמה להצלחות שאפשר לקצור בזכותו, והחלטתי שאני הולכת על זה בלב שלם".

מה הרגע שגרם לך להחליט שאת עושה שינוי?
"ההחלטה הגיעה כשהבנתי שאני בחורה צעירה, שאוהבת להתלבש יפה ולהיראות טוב, ולא אהבתי את העובדה שהמשקל מכתיב לי מה ללבוש. כמובן שישנו גם האספקט הבריאותי – יש לנו במשפחה היסטוריה של סוכרת מסוג 2, שקשורה קשר ישיר להשמנה, וזה משהו שתמיד ריחף מעליי והפחיד אותי מאוד".

צליל אלגריסי (צילום: צליל אלגריסי)
כבר לא צריכה להנדס זוויות צילום לפני כל תמונה | צילום: צליל אלגריסי
צליל אלגריסי (צילום: צליל אלגריסי)
"הביטחון העצמי שלי פשוט השתדרג ללא היכר" | צילום: צליל אלגריסי

התפריט היומי שלי

בוקר: נס עם פתית או צנים.
ביניים: מעדן או פרי.
צהריים: כף אורז וכף סלט – סה"כ יכולה להכניס 30 גרם של מזון בגלל השרוול, אז מדובר בכמויות קטנות מאוד.
ביניים: פתית.
ערב: צנים.

התשובה של צליל לשאלה מה היה לה הכי קשה בדיאטה היא גם אחד הטיפים הטובים ביותר שאפשר לתת למי שמנסה לרזות: פשוט לא לאכול רגע אחרי שכבר שבעים. "הכי קשה היה להבין ולהפנים באמת שלא נורא אם נשאר אוכל בצלחת וצריך להפסיק לאכול כשמרגישים שבעים, ולא כשעומדים כבר להתפוצץ".

כראוי למשפחה שמתמודדת עם עודף משקל, המשפחה של צליל מחזקת אותה ותומכת בה עד בלי גבול. "האהבה וההערכה מהמשפחה מאוד עוזרות לי. גם כשיש לי נפילות קטנות הם מצליחים להרים אותי, ועוזרים לי לחזור לשגרה ולהמשיך בתהליך".

צליל אלגריסי (צילום: צליל אלגריסי)
לא התעללו בה או צחקו עליה | צילום: צליל אלגריסי
צליל אלגריסי (צילום: צליל אלגריסי)
כמעט 30 קילו בחצי שנה | צילום: צליל אלגריסי

מכיוון שהירידה של צליל דרסטית במיוחד – כמעט 30 ק"ג בתוך קצת יותר מחצי שנה – אפשר לצפות שהשינויים שיביא עמו התהליך יהיו עצומים. "המון השתנה בי מאז הירידה במשקל. למשל, בניגוד לעבר, אני מצטלמת איך שבא לי, ולא מתחילה להנדס זוויות לפני כל תמונה. באופן כללי, הביטחון העצמי שלי פשוט השתדרג ללא הכר".

רוצה גם להשוויץ בגזרה החדשה שלך? יאללה יאללה! women@mako.co.il

>> בפעם הקודמת: "בגיל חצי שנה אמרו לאמא שלי שאני שמנה וצריכה לרזות"