מי אני: ירדן סעדון, 23, רווקה ממודיעין, מוכרת בחנות בגדי ילדים וסטודנטית לתואר ראשון במדעי ההתנהגות וייעוץ ארגוני במכללת פרס.

ירדן סעדון לפני ואחרי
ירדן סעדון לפני ואחרי | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי

מי אני במספרים:
גובה:
1.60
משקל לפני הירידה:
110 קילו
משקל נוכחי:
69 קילו
כמה ירדתי:
41 קילו
תקופת השינוי:
שלוש שנים.
במשך כמה זמן אני שומרת משקל:
כשנתיים.

"על אף שלא הייתי ילדה רזה, לא זכורה לי ילדות כואבת או חוויות נידוי, הייתה לי סביבה של משפחה וחברות שמעולם לא נתנו לי להרגיש שונה או דחויה", משחזרת סעדון את עברה. זאת הסיבה שההחלטה לעשות שינוי, בין הזיכרונות הכואבים הספורים שלה בתקופה שלפני הדיאטה, סעדון נזכרת בבת המצווה של אחותה לפני 6 שנים: "נאלצתי לקנות מכנסיים בחנות בגדים של נשים למידות גדולות. ילדה בת 16 שמוצאת את עצמה בדמעות קונה מכנסיים במידה 50". 

ירדן סעדון לפני
"לא הייתה לי ילדות כואבת". ירדן בנערותה | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
ירדן סעדון לפני
"יום אחד חזרתי הביתה והחלטתי שזהו" | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי

עם זאת, לקח הרבה זמן עד שהחליטה לעשות שינוי. אבל כשהוא בא, זה קרה ביום בהיר אחר. סעדון זוכרת שיום אחד היא פשוט חזרה הביתה, התקשרה לאמא שלה ואמרה לה בדמעות שהגיע הזמן".

מהרגע שהחליטה, סעדון לקחה את עצמה בידיים והתחילה בשינוי תזונתי. היא ניסחה תפריט קבוע שהיא לא שינתה בו דבר במשך השבוע. רק בסופי שבוע, היא מתגמשת ומרשה לעצמה יותר. הסוד עבורה היה בעיקר לוותר על מאכלים עם סוכר או בצקים. "השינוי הפך להרגל והיום זה פשוט לא חסר לי". אחרי ירידה של כמעט 30 קילו, הירידה נעצרה ובמשך חודש שלם, ירדן לא ירדה בכלל."אני זוכרת שנשברתי ממש, אבל באותה נשימה היה לי ברור שאני לא מרימה ידיים. יש משברים לאורך כל הדרך. החוכמה היא להצליח, גם בתקופה הזו של המשך התהליך, ליהנות מכל רגע".

התפריט היומי שלי (פירוט ארוחות):

ארוחת בוקר: קפה וחטיף אנרג'י. אחר כך תפוח אם מתחשק.
ארוחת צהריים: באופן קבוע סלט ואז תוספת של משהו בשרי ותפוח אדמה\קינואה או ארוחה חלבית (גבינות,ביצה).
ארוחת ביניים: שותה קפה.
ארוחת ערב: קורנפלקס ומעדן.

ירדן סעדון אחרי
עוקבת אחרי תפריט די קבוע | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
ירדן סעדון אחרי
המשפחה שלי לא מאמינה איך נראיתי פעם | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
כיצד הגיבה המשפחה לשינוי:
"יוצא לנו להסתכל בתמונות של התקופה של לפני, ואנחנו לא מאמינים שנראיתי ככה פעם. אחרי כל כך הרבה זמן זה פתאום לא נתפס. מבחינת משפחה, חברות וסביבה קרובה יש תחושת גאווה גדולה וחיזוק יומיומי שבאמת לא נפסק". גם עם החברים המחמאות לא מפסיקות לזרום: "עד היום כשאני פוגשת חברים מהתיכון או מהצבא אני מקבלת מחמאות. עם עידן הפייסבוק זה קצת שונה כי מודעים מתמונות לאיך אני נראית אבל אני עדיין זוכה לשמחתי לפרגונים שמעלים חיוך כל פעם מחדש".

מה את מרגישה שהשתנה בעקבות הירידה במשקל?
"הכל. נהייתי בחורה אחרת לגמרי, השינוי הבולט הוא כמובן חיצוני, אך לא פחות חשוב הוא השינוי הפנימי. הבטחון העצמי שלי עלה, האמונה והגאווה העצמית. מבחורה ששנים התביישה להסתכל במראה, אני הולכת ומתחזקת ואפילו מפתיעה את עצמי בתעוזה. אני פתאום יכולה להיכנס לכל חנות ולהרשות לעצמי להסתכל על כל פריט". 

ירדן סעדון אחרי
"ילדה בת 16 שמחפשת בחנות של נשים מלאות זה זיכרון עצוב" | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
ירדן סעדון אחרי
הכל טמון בכוח הרצון | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי

טיפים למי שמעוניין לעבור שינוי: "לא לפתוח את הבוקר במשפט 'ממחר דיאטה!' פשוט לשנות משהו בראש, להבין שככה מתנהל אורח חיים בריא וכנראה שזכיתי לחיות בתוכו". סעדון מצטנעת ואינה מרגישה שהיא יכולה לתת טיפים לאנשים אחרים אבל בפועל ניכר שהיא יכולה: "אני לא חושבת שאני במעמד של גיל או נסיון לתת עצות כי בכל זאת זו הדיאטה הראשונה שאי פעם עשיתי אבל מאמינה שהסיפור שלי יכול להוות דוגמא לצעירים שיראו שאפשרי לעשות שינוי, גם לבד! הכל תלוי בכוח רצון ובהתמדה שלך".

ירדן סעדון אחרי
תחושת גאווה חזקה | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
_OBJ

יש לך סיפור הצלחה משלך? ספרי לנו women@mako.co.il

 >> לעוד סיפורי הרזיה מדהימים