פלורה דה הלה ראה לפני ואחרי (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
פלורה דה לה ראה לפני ואחרי | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
מי אני: פלורה דה לה ראה, 43, גרושה ואם לשניים, מנטורית להרזיה ולאיכות חיים ומדריכת כושר מוסמכת המתגוררת בגן יבנה.

מי אני במספרים: 
גובה: 
155 ס"מ
משקל לפני הירידה:
כ-120 קילו
משקל נוכחי:
57 קילו
כמה ירדתי: 
62 קילו
תקופת השינוי: 
כשנה וחצי
במשך כמה זמן אני שומרת משקל:
למעלה משמונה שנים

"ביום שילדתי את בתי, שקלתי 120 קילו. היא נולדה 3.5 קילו כך שבכל זאת יצאתי מבית החולים עם קצת פחות, אך בניגוד לנשים אחרות שמצליחות להוריד את משקל ההריון תוך תקופה, אצלי זה היה אחרת. במצב המפואר הזה התחלתי לעשות הכול שוב מחדש: שוב דיאטה, שוב ספורט, אבל הפעם הבנתי שגם זה לא מספיק, כי עובדה שעשיתי זאת כל חיי ותמיד ירדתי ועליתי. הפעם, זה חייב להיות אחרת", כך מספרת לנו פלורה על הרגע הזה בו הבינה שלא עוד.

"להבדיל מדיאטות קודמות שעברו עליי בקושי רב, הפעם, לא היה לי מכשול או לפחות לא ראיתי אחד ככזה. אני חושבת שההבדל היה טמון בכך שהפעם הייתי פשוט ממוקדת מטרה ונטרלתי כל גורם מפריע בדרך. לדוגמה:  גיליתי שלהישקל מתסכל אותי נורא. הייתי יכולה להתהלך ימים שלמים ללא מצב רוח רק בגלל שמכשיר מכאני הראה לי תוצאה שלא הייתה לשביעות רצוני - אז פשוט הפסקתי להישקל. במילא היו רואים עליי אם רזיתי או לא. לא הייתי מוכנה להפקיד את השמחה שלי במכשיר שאומר לי מספר לקוני. זה מגוחך, אם כי לצערי, רובנו עושות זאת".

התפריט היומי שלי:

פלורה דה הלה ראה לפני (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
פלורה דה לה ראה לפני. "בניגוד לנשים אחרות, במהלך השנה שאחרי חזרתי למשקל של ההריון" | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
פלורה לא עשתה משהו חדשני. היא פשוט התחילה לאכול נכון יותר ושילבה כושר. למעשה, היא הראשונה שתחשוף את "הסוד" היחיד במהפך שלה והוא שאין סודות. "בגדול, כל אחת מאתנו יודעת מה כן ומה לא. אנחנו לא באמת זקוקות לדיאטנית שתגיד לנו לאכול חסה עם קוטג' 5%. לכולנו ברור שאם נמשיך לאכול שמנת, כנראה שהשינוי לא יקרה. אני באמת לא מאמינה שהפתרון הוא בצלחת ולכן אני לא מרגישה צורך לפרט את התפריט שלי כי הוא לא באמת רלוונטי. השינוי הוא הרבה יותר עמוק, הוא במהות, בתפיסת העולם, בחשיבה ובהתנהגות. כתוצאה מכל אלה, גם הצלחת תשתנה לה".

כיצד הגיבה המשפחה לשינוי:

פלורה דה הלה ראה לפני (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
פלורה דה לה ראה לפני. "לכולנו ברור שאם נמשיך לאכול שמנת, כנראה שהשינוי לא יקרה" | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
"הדעות היו חלוקות. חלק תמכו מאוד וחלק חשבו שיצאתי מדעתי. אחת הסיבות להצלחה היא לבחור להקשיב רק לדברים שמיטיבים איתך, שמקדמים אותך בתהליך. את האימונים שלי, למשל, תמיד הייתי עושה במינימום פגיעה בחיי המשפחה. הייתי יוצאת לרוץ לפנות בוקר, כלומר, 'גונבת' משעות השינה שלי ולא משעות המשותפות של הבית, אבל גם חשוב להבין שלרצות את כולם זו משימה בלתי אפשרית מראש וזה בסדר".

פלורה דה הלה ראה לפני (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
"הפעם, להבדיל מהדיאטות קודמות, לא היה קושי או לפחות לא ראיתי אותו ככזה". פלורה דה לה ראה לפני | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
הסביבה של פלורה הגיבה בצורה שונה לחלוטין. "באותה תקופה עבדתי כמנהלת חשבונות ראשית בחברת מחשבים בסביבה נשית בעיקר. הן כל כך תמכו, שזה לא להאמין. הייתי הגיבורה שלהן. היו מספרות לכולם על הצלחתי, כאילו הייתה הצלחתן. עד היום אני אומרת להן, שחלק מההצלחה שלי, היא שלהן. הייתי עטופה באמפתיה ובהתלהבות וזה מאוד עזר לי. גם החברים היו נרגשים. אני זוכרת שפעם הגענו לחגוג עם חברים יום הולדת. הבעל פתח את הדלת ובפליאה שאל 'איפה חצי פלורה?' ובעלי בגאווה ענה לו שרק החצי הטוב נשאר. כל התהליך הוא רצוף הצלחות קטנות וחיוכים ואת זה צריך ללמוד לקחת ולא 'לריב' עם המשקל, שלא יורד כפי שהיינו מצפים".

מה את מרגישה שהשתנה בעקבות הירידה במשקל?

פלורה דה הלה ראה אחרי (צילום: סיון פרג')
פלורה דה לה ראה אחרי. "לקח לי זמן להבין שההרזיה הזו היא משהו שיש לחלוק עם אחרים ולעזור גם להם" | צילום: סיון פרג'
פלורה דה הלה ראה אחרי (צילום: סיון פרג')
"גיליתי שלהישקל מתסכל אותי נורא אז הפסקתי להישקל" | צילום: סיון פרג'

"השאלה מעלה בי חיוך. זה יישמע אולי דרמטי, אבל השתנו לי כל החיים. אני לחלוטין לא אותו האדם שהייתי. אני אדם פתוח יותר, שמח יותר, יוזם יותר, אני הרבה יותר בטוחה בעצמי, ביכולת התקשורתית והוורבאלית שלי. אני פשוט אחרת. אני לא סתם אדם שרזה. הפכתי להיות אדם רזה. בארבע שנים לאחר הירידה לא עשיתי שום שינוי בחיי. המשכתי כרגיל, מבלי להבין שההישג שהשגתי הוא בלתי רגיל. רק האמירות הבלתי פוסקות של 'זה מדהים! את חייבת לעשות עם זה משהו' היו ביטוי למה שעתיד להיות. לא ממש הבנתי מה הוא ה'משהו' הזה.

"לקח לי זמן להבין שההרזייה הזו היא משהו שיש לחלוק עם אחרים ולעזור גם להם לעשות את השינוי. ההבנה הזו זרקה אותי מיידית ללימודי קאוצ'ינג ואימון כושר. רציתי לקבל כלים בכדי ללמד אנשים איך לצלוח את התהליך שאני עברתי באופן אינטואיטיבי לחלוטין. בשנה האחרונה עזבתי באופן סופי את עולם השכירים והתמסרתי לאהבתי החדשה. אני מלווה יחידים וקבוצות להרזייתם האחרונה, מעבירה סדנאות ומרצה בנושא. אכן חיי השתנו וטוב שכך".

פלורה דה הלה ראה אחרי (צילום: סיון פרג')
"השינוי הוא הרבה יותר עמוק, הוא במהות, בתפיסת העולם, בחשיבה ובהתנהגות. כתוצאה מכך, גם הצלחת תשתנה" | צילום: סיון פרג'
פלורה חולקת בסיפור משעשע שקרה לה עם בחור איתו עבדה. "יש לי אינספור סיפורים. מזה שלא זיהו אותי ועד זה שעבר לי בראש בחנות בגדים  שמידה 44 זו מידה גדולה ומיד נזפתי בעצמי, כי עד אתמול היית שם. אך פגישה אחת עם בחור איתו עבדתי, הייתה המרגשת ביותר. לא נפגשנו שנה. הוא עבד במקום אחר, אצל אחד הלקוחות של החברה. מדי פעם היינו מדברים בטלפון בענייני עבודה ופעם, הוא בקש להיפגש. הזמנתי אותו למשרד. כשהוא הגיע הלסת שלו נפלה ועיניו נפערו. הוא היה המום וביקש ממני לקום ולהסתובב. ואז הוא אמר לי משהו שהיה ההוכחה לכך שאכן עברתי שינוי שהוא מעבר לפיזי. הוא אמר לי, 'זיהיתי את השינוי בטלפון ואפילו החמאתי לך באזני המנהל. עכשיו אני מבין גם מה בעצם קרה'".

מה הטיפ הכי חשוב שלך למי שמעוניין לעבור שינוי:

פלורה דה הלה ראה אחרי (צילום: סיון פרג')
"אני לחלוטין לא אותו האדם שהייתי. אני אדם פתוח יותר, שמח יותר". פלורה דה לה ראה אחרי | צילום: סיון פרג'

"רוב האנשים חושבים שהרזיה היא רק תהליך של הפחתת משקל, בעוד שמדובר בשינוי של ממש. המשקל יירד כתוצאה מהשינוי. צריך להסכים ולהבין, כי רק שינוי עמוק ומהותי בחשיבה ובהתנהגות עם אוכל יביא לתוצאה ארוכת טווח. אחרת, נמשיך להילחם במשקל, במקרר, בקלוריות ובעיקר – בעצמנו. ובמלחמות, כמו במלחמות, אין באמת מנצחים. יש מפסידים יותר או מפסידים פחות. אז במקום להיאבק, צריך להטיב עם הגוף ולהקשיב לו. הוא יודע במדויק מה טוב לו ומה לא. לא צריך להקשיב לפרסומות מפתות, לא להקשיב ל'לא נעים לי לא לאכול כי חברה שלי טרחה' וכו'. צריך לשאול את עצמנו, במקום כמה אני אוכל ומה אני אוכל, למה אני אוכל. תופתעו לגלות, כי לרוב, התשובה היא לא רעב וזוהי כבר התחלה טובה לשינוי".

יש לך סיפור הצלחה משלך? נשמח לשמוע ממך במייל המערכת

>> בפעם הקודמת: מעגלגלה לפאשניסטה לוהטת
>> "מברווזון מכוער הפכתי לברבור יפהפה"
לכל הכתבות במדור איך רזית

mako נשים: מחכות לך בפייסבוק