מי אני?

רינת חכמיגרי, בת 33 מהקריות. עובדת בחברת קידמת קפיטל.

מי אני במספרים?

גובה: 1.62 מ'.
משקל לפני הירידה: 78 ק"ג.
משקל אחרי הירידה: 63 ק"ג.
כמה ירדתי: 15 ק"ג.
תקופת השינוי: שנה. 

רינת חכמיגרי
רינת לפני השינוי

רינת מספרת, שככל שגדלה – כך גדל איתה המשקל. למרות שכילדה או נערה מתבגרת היא לא נאלצה להתמודד עם משקל עודף, גיל 25 הביא איתו עלייה משמעותית במשקל וניסיונות מאכזבים להוריד אותו. "כשהייתי ילדה הייתי הרבה יותר רזה, אבל כשהתבגרתי זה התחיל. לא בדקתי מה אני אוכלת, לא עניינו אותי קלוריות או אוכל בריא. אהבתי ג'אנק פוד".

כשרינת הצעירה לא הצליחה למצוא בגדים במידות שלה, היא החלה לשאול בגדים מאמא שלה. "לא האמנתי שזה קורה, שאף אחד מהבגדים שלי לא עולה עליי יותר. זה הפריע לי, אז ניסיתי את כל השיטות האפשריות וזה פשוט לא הצליח. לא האמנתי בעצמי ולא חשבתי שאני מסוגלת לרזות. זה תמיד היה קשה ואף פעם לא ידעתי איך להתחיל, מה לעשות ואיך לאכול. פשוט התביישתי בעצמי".

"התקשרתי אליה בדמעות אחרי שחזרתי מקניות וכלום לא עלה עליי"

כשחברה טובה של רינת נרשמה אל תוכנית ההרזיה והחיטוב של שר פיטנס והחלה לרדת במשקל ולהתחטב, הבינה רינת שגם היא רוצה לעבור את השינוי. "חזרתי מהקניון וכלום לא עלה עליי, התקשרתי אליה בדמעות כי לא הבנתי איך היא מצליחה לרזות. אמרתי לה שגם אני רוצה - אז היא רשמה אותי לקבוצה".  

רינת חכמיגרי
לפני ואחרי

אל קבוצת ההרזיה נכנסה רינת עם מוטיביציה גבוהה במיוחד: "הגעתי חדורת מטרה. עשיתי סוויץ' בראש והפנמתי שזה הולך להיות שינוי לכל החיים". כחלק מהדיאטה שלה, רינת מקפידה לאכול כל שלוש שעות מנות קטנות ובריאות יותר. ומה לגבי ספורט? מבחינת רינת, מדובר בהתמכרות. "זה נכנס לי לחיים. לפני כן לא סבלתי ספורט, אפילו להליכה לא הייתי יוצאת. היום זו התמכרות. וזה כמו נס בשבילי".

התפריט של רינת כולל פחמימות בריאות יותר כמו: אפונה, שעועית או כוסמת. האורז הלבן הוחלף באורז מלא ולג'אנק פוד לא נשאר מקום. "גם אם בא לי משהו מתוק, זה יהיה במינון מסוים. יש לי ארוחות קטנות ומסודרות. וכשאוכלים כל שלוש שעות - תחושת הרעב נמחקת".

"פעם הייתי בוחרת בהמבורגר או משהו מטוגן. היום למדתי להזמין סלט ולחם קל"

השינוי של רינת השפיע לך רק עליה, אלא על כל הסובבים אותה. בארוחות השישי המשפחתיות, האוכל המטוגן ירד מהשולחן לטובת מנות בריאות ולא פחות טעימות. "כל המשפחה שלי נהנית מזה. ההורים שלי בתוך זה לגמרי. האוכל הבריא טעים להם, הם לומדים לאכול כדי לשבוע ולא כדי להתפוצץ. הם לא מנסים לרזות אבל הבריא הזה עשה להם טוב, הם עוזרים ונלהבים". 

רינת חכמיגרי
עכשיו היא קונה את הבגדים שהיא רוצה

גם בתהליך ההרזיה של רינת, יש פיתויים שקשה לעמוד בהם. "כשיש לי חשק למשהו שלא אכלתי המון זמן, אני מאפשרת את זה לעצמי ואז יודעת שאני אתמודד עם זה באימון. הרבה אירובי וחדר כוח. גם בגשם זלעפות וגם כשאני מסיימת לעבוד בשעות מאוד מאוחרות. זה גורם לי להרגיש טוב, חטובה ובריאה. זה במקום הראשון אצלי. סוף סוף שמתי את עצמי במרכז".

התפריט היומי שלי:

רינת פותחת את היום עם שני ביסקוויטים קטנים ורק שעתיים מאוחר יותר היא אוכלת ארוחת בוקר. במהלך היום היא שותה שתי כוסות נס קפה ללא סוכר וחלב רזה. _OBJ

ארוחת בוקר: שתי פרוסות לחם קל עם חביתה, ירקות וגבינה לבנה עד 5% שומן.
ארוחת צהריים: חזה עוף עם אפונה או שעועית (או כל פחמימה מזינה אחרת) לצד ירקות.
ארוחת ביניים: מנת פרי.
ארוחת ערב: סלט ירקות עם אונה או אבוקדו ושתי פרוסות לחם של.
בלילה (אופציונלי): מעדן עד 3% שומן.

טיפים למי שמעוניינת לעבור שינוי:

תזונה וספורט יובילו אותך לדרך הנכונה.

תאמיני שאת מסוגלת לרזות.

תדעי שמגיע לך להיראות בריאה ולהרגיש מאושרת.