מי אני: מיטל ג'מילי, חיילת משוחרת. בת 21, גרה בחולון.

מי אני במספרים

משקל לפני הירידה: 72 ק"ג.

משקל נוכחי: 60 ק"ג.

כמה ירדתי: 12 ק"ג.

כמה זמן לקח לי לרדת: ארבעה וחצי חודשים.

כמה זמן אני שומרת על המשקל: עדיין במגמת ירידה.

אחרי שניסתה אינספור דיאטות, שכל אחת מהן החזיקה מעמד לא יותר מכמה שבועות, הגיע השחרור מצה"ל ואיתו ההחלטה של מיטל להשתחרר מהקילוגרמים העודפים: "כל בוקר הייתי קמה ואומרת: 'מתי אני אתחיל את השינוי?'. הייתי שומעת מהסביבה שלי  משפטים כמו: 'לא חבל, יש לך פנים כל כך יפות?', ותמיד הנושא של המשקל היה שם – אבל למען האמת, זה אף פעם לא הפריע לי מספיק. קיבלתי את עצמי כמו שהייתי, זה האופי שלי, ולא הייתה לי יותר מדי מוטיבציה באמת להיכנס לתהליך".

אין תמונה
"המשקל לא הפריע לי מספיק". מיטל לפני
אין תמונה
התמונות משתיית השחרור גרמו לה לקבל החלטה רצינית. מיטל לפני

הכל השתנה, כאמור, כשמיטל השתחררה מהצבא - "אמא של חברה צילמה אותנו בפריסת השחרור, וכשהגיעו התמונות הבנתי שהגיע הזמן לשנות את החיים שאני רגילה אליהם, ולהתחיל לחיות חיים בריאים יותר. ידיד של חברה שלי הוא תזונאי, ופניתי אליו כדי שיעזור לי. קבענו פגישה - ומשם התחיל השינוי הגדול. בהתחלה לא האמנתי שאני אצליח לרדת במשקל, ושאלתי המון שאלות, כי כל דיאטה שעשיתי עד אותו יום החזיקה מעמד בדיוק כמה שבועות. אבל בכל חודש שחלף ראיתי ירידה משמעותית במשקל, הבגדים התחילו להיות גדולים עליי -  והבנתי שזו הדרך הנכונה והבטוחה. למדתי להתמכר לספורט ולאהוב אותו, ובנוסף לאכול נכון וגם להתפנק כשצריך-  הכל במינון".

אין תמונה
"כל דיאטה שעשיתי עד אותו יום החזיקה מעמד בדיוק כמה שבועות". מיטל לפני הדיאטה
אין תמונה
"למדתי להתמכר לספורט ולאהוב אותו". מיטל אחרי

"אמרתי לעצמי: 'אני קרובה יותר למטרה מאתמול'"

למרות האופטימיות והנחישות, היו למיל גם רגעים קשים בתהליך. "היה חודש שנשארתי על אותו משקל ולא משנה כמה התמדתי בתזונה הנכונה ובתפריט – המשקל לא זז. היו גם ימים של שקילה שראיתי 500 גרם יותר, אחרי שהשקעתי את כל כולי,  אבל למדתי להבין שלא משנה מה קורה - צריך להמשיך להתמיד בתזונה ולהיות  נחושים בדרך למטרה, כי זו תקופה וזה עובר. המשפט שהחזיק אותי לאורך כל התהליך היה: 'אולי עדיין לא הגעתי למטרה, אבל אני הרבה יותר קרובה ממה שהייתי אתמול'".

אין תמונה
"בכל חודש שחלף ראיתי ירידה משמעותית במשקל". מיטל אחרי השינוי

תהליך ההרזיה לימד את מיטל לא מעט על עצמה: "כשהתחלתי את התהליך, בחרתי לשתף כמה שפחות אנשים. חוץ מהמאמן שלי ומאמא שלי, רק אנשים בודדים שמעו ממני על התוכניות שלי. שמעתי במהלך החיים שלי הרבה זלזול, אנשים שבטוחים שהם יודעים הכי טוב איך לרדת במשקל, אנשים שטענו שהדרך לא נכונה ושיש דיאטות אחרות שהם קראו עליהן, אנשים שלא האמינו בי ורק חיכו לרגע שאשבר - אבל הייתי מספיק חכמה לשים הכל בצד ולהמשיך בשלי, וברגע שהתחיל השינוי אנשים ממש פרגנו, ואפילו אמרו לי שאני נותנת מוטיבציה והשראה לאחרים. ובאמת גיליתי על עצמי שיש בי הרבה יותר כוח רצון והתמדה ממה שחשבתי, והפכתי להיות בנאדם עם הרבה יותר מודעות ורגישות לסביבה. עכשיו, אני ממש מנסה לעזור לכל מי שמנסה לרדת גם במשקל, ואני באמת מאמינה שרק אנחנו יוצרים לעצמנו את הגבולות".

אין תמונה
"בתקופות קשות הזכרתי לעצמי שכל יום מקרב אותי למטרה". מיטל אחרי המהפך

התפריט היומי שלי

בוקר: קפה עם חלב דל שומן, 2 פריכיות, חביתה משתי ביצים ועוד חלבון אחד וסלט ירוק.

צהריים: 4 נתחים של חזה עוף או בשר בקר דל שומן (סינטה, שייטל), 10 כפות של פחמימה (10 כפות אורז, פתיתים או פסטה) או בטטה, סלט או ירקות מאודים.

ביניים: קפה עם חלב דל שומן, שני תמרים וחמישה אגוזי מלך.

ערב:  ביצים קשות או טונה במים או קוטג' 1% עם שתי פריכיות וירקות חתוכים.

לילה: פרי.

במהלך היום מקפידה על שתיה מרובה (שלושה ליטר מים לפחות), ומדי יום מקדישה שעה באימון כוח או אירובי, לסירוגין.

מכיוון שפצחה בעבר באינספור דיאטות, בהתחלה אף אחד לא האמין שהפעם מיטל רצינית. "קצת כמו ילד שצעק 'זאב זאב', בהתחלה כולם היו בטוחים שגם הפעם אני רק מדברת, ובעוד כמה ימים אחזור לאכול רגיל. אבל נתתי לזמן להוכיח את שלו, וברגע שראו שאני רצינית ומתמידה בתהליך – כולם נרתמו לעזור לי. אמא שלי עשתה הכל בשביל להיות שם בשבילי, הייתה הולכת במיוחד בשבילי לירקן כדי שלא יחסרו לי ירקות ופירות, בישלה לי אוכל מזין ודיאטטי ותמכה בי מבחינה נפשית גם בימים שרציתי להישבר ולעזוב הכל. היא הזכירה לי כל הזמן כמה אני חזקה, ותרמה המון להצלחה שלי".

אין תמונה
"אמא הזכירה לי כל הזמן כמה אני חזקה". מיטל כיום
אין תמונה
"בתקופות קשות הזכרתי לעצמי שכל יום מקרב אותי למטרה". מיטל אחרי המהפך

טיפים למי שמעוניין לעבור שינוי:

"משמעת עצמית, דבקות במטרה והתמדה - זה הסוד להצלחה. צריך לדעת שכל יום יהיו פיתויים: אם זה אירוע, מסיבה לחברה, שותפה שאוכלת חטיפים מול הפנים, וצריך לדעת לעמוד בהם. בנוסף, ממליצה לבחור ארוחה אחת בשבוע שבה אוכלים מה שאוהבים, כדי שיהיה למה לחכות ועבור מה להתאמץ. אסור להרעיב את עצמכם, כי מה שהולך מהר חוזר מהר, וצריך להקשיב לעצמכם, ולדעת שאתם ורק אתם קובעים איך החיים שלכם ייראו".

אין תמונה
"אתם ורק אתם קובעים איך החיים שלכם ייראו". מיטל לפני ואחרי
 

רוצה גם להשוויץ בגזרה החדשה שלך? יאללה יאללה! women@mako.co.il

>> בפעם הקודמת: ליז הורידה 20 קילוגרמים וזכתה בחיים חדשים