מי אני: יעל מזרחי, 41, עובדת בגן ילדים בגבעתיים.

מי אני במספרים

משקל לפני הירידה: 85 ק"ג
משקל נוכחי: 56 ק"ג
כמה ירדתי: 29 ק"ג
תקופת השינוי: שנה וארבעה חודשים
במשך כמה זמן אני שומרת על המשקל: למעלה מחצי שנה

לאחר שראתה את עצמה בצילומי החתונה של אחיה ונחרדה מהממדים שאליהם הגיע גופה, החליטה יעל מזרחי: עד כאן. "כשהסתכלתי בתמונות מהחתונה של אחי, שאמורות היו להישאר לי כמזכרת מאירוע מרגש ומשמח, הייתי המומה מעצמי. ממש באותו רגע סגרתי את האלבום, והחלטתי שמעכשיו מתחיל השינוי הגדול בחיים שלי".

אין תמונה
"הייתי המומה מאיך שנראיתי". יעל לפני השינוי

חרף הנחישות והדבקות במטרה, דרכה של יעל למשקל הנכסף לא הייתה קלה, ולפחות בתחילתה נתקלה בלא מעט קשיים – בעיקר בשל קצב הירידה האיטי. "רק חצי שנה לתוך הדיאטה שלי אנשים התחילו לשים לב שרזיתי, וזה לא היה קל", היא מספרת. "מאוד מאכזב להיות במשטר מדוקדק של אכילה ולהרגיש שאת עושה שינוי גדול כל כך בלי לקבל שום פידבק מהסביבה – אבל בסופו של דבר הירידה האיטית והבריאה השתלמה, רואים תוצאות ואני מצליחה לשמור כבר חמש שנים על אותו משקל".

אין תמונה
"אנשים קצת קינאו בי". יעל כיום

עם הזמן, האדישות של הסביבה התחלפה בהשתאות. "המשפחה שלי פשוט נדהמה מהשינוי שהתחולל בי, וכל מי שפגשתי פרגן לי מאוד. אני חושבת שאנשים אפילו קצת קינאו בי, אבל אני בכל מקרה מאושרת מהתוצאה".

התפריט היומי שלי

"אני אוכלת לפי דיאטת הלחם של אולגה רז, שכוללת חמישה כריכים ביום, שני פירות ביום, מעדן חלב אחד וירקות ללא הגבלה. בכל כריך אני משתדלת למרוח משהו מזין ולהעשיר אותו בירקות, שגורמים לו להיות משביע ומספק יותר. בנוסף, אני שותה הרבה מים, שהכרחיים להצלחה בכל דיאטה".

אין תמונה
"התהליך מתחיל קודם כל מהראש"

כשהיא מתבקשת לתאר מה השינוי המשמעותי ביותר שחל בה בעקבות ההרזייה, יעל לא מהססת ועונה בכנות מפתיעה: "הפכתי מבנאדם שמן וחולה לבנאדם רזה, מאושר - ובמידה 36 בג'ינס".

טיפים למי שמעוניין לעבור שינוי:

"כל אחד יכול לרדת במשקל, וכל התהליך מתחיל קודם כל בראש, הרבה לפני שהוא מגיע לצלחת. חשוב להיות מודעים לסיבות שגורמות לנו לאכול, ולא לנשנש מתוך שעמום, מתח או עצבים אלא פשוט לאכול רק כשרעבים".

רוצה גם להשוויץ בגזרה החדשה שלך? יאללה יאללה! women@mako.co.il

>> בפעם הקודמת: דקלה הורידה 20 קילו בקיץ אחד