"נשירת השיער בעקבות הטיפולים היא חוויה קשה מאוד. את מסתכלת בראי ומרגישה כאילו גזלו ממך את כל מהותך, את למעשה מסומנת". 

אין ספק שאחת מתופעות הלוואי של הטיפול הכימותרפי במחלת הסרטן, היא נשירת השיער שיכולה להופיע כשבועיים לאחר הטיפול הראשון. ילדות, נערות ונשים שחולות בסרטן מתמודדות מדי יום, לא רק עם המחלה עצמה, אלא גם עם ההשלכות הפסיכולוגיות והרגשיות של אובדן השיער וההתקרחות, כתוצאה מהטיפולים הכימותרפיים.

למעשה, אותה קרחת "מסמנת" את האשה ומתייגת אותה באופן אוטומטי כ"חולת סרטן". מדובר בתהליך שעבור רבות מן המתמודדות עם המחלה הוא הקשה מכל והוא משפיע עליהן ברמה האישית והחברתית. מסקר שנערך על ידי המותג פנטן ועמותת "זכרון מנחם" בקרב נשים בישראל, נמצא כי כמעט 40% מוכנות לתרום חלק נכבד משערן לטובת נשים שהן אינן מכירות, הנאבקות כיום במחלת הסרטן.

דנה פרידר, ימית סול וירדן הראל נרתמות

בישראל מתגלים מדי שנה 26,000 מקרי סרטן חדשים. אחוז הנשים והנערות החולות בסרטן השד בישראל הוא מהגבוהים בעולם: אחת משבע נשים (7.5) ישראליות מתמודדת עם המחלה, ואחת מההתמודדויות הראשוניות של נשים היא כאמור עם אובדן השיער, שמסמן אותן כחולות בעיני הסביבה.

בשנים האחרונות מתנהל קמפיין בינלאומי יוצא דופן, המעודד נשים וילדות לתמוך בחברותיהן המתמודדות עם מחלת הסרטן ומתקיים דרך קבע במדינות רבות כמו: ארה"ב, אוסטרליה וניו זילנד וזוכה לתמיכה עצומה. עד כה, לקחו בו חלק מובילי דעה מעולם התקשורת והבידור, ביניהן אופרה ווינפרי, השחקניות נעמי ווטס וזואי דשנל.

בארץ, התגייסו השנה למטרה החשובה מיטב הסלבריטאיות בישראל: דנה פרידר, ימית סול, שיר מורנו, ירדן הראל, לירון ויצמן ואנה אהרונוב ועוד, העלו תמונות באינסטגרם שלהן על מנת לעורר את מודעות הציבור לחשיבות ורגישות הנושא. המפורסמות יעלו צילום הזדהות שיעודד בנות ונשים בעלות שיער ארוך לתרום את שיערן באירוע תרומת שיער גדול, שייערך ב- 24 בנובמבר, במהלך שעות היום בדיזינגוף סנטר ת"א.

במהלך האירוע יוקמו עמדות ספרים אשר יספרו בהתנדבות את אותן בנות שירצו לתרום את שיערן. בנוסף, ייערך מפגש מרגש  עם אנשי העמותה.

אין תמונה
ימית סול
אין תמונה
ירדן הראל
אין תמונה
לירון ויצמן
אין תמונה
שיר מורנו

פאה משיער טבעי בחינם לכל חולת סרטן בזמן קצר

חיים ארנטל, מייסד ומנכ"ל עמותת “זכרון מנחם”, אומר כי מבצע תרומת השיער הוא אחד מאבני הדרך החשובים בפעילותו של "זכרון מנחם", המציין חצי יובל שנים לפעילותו הענפה. "האפשרות שלנו להעניק פאות איכותיות משיער טבעי ובריא חינם לצעירות ולנשים המתמודדות עם מחלת הסרטן הינה בעלת ערךרב לאיכות החיים של החולות.

"תרומת השיער, שהיא הבסיס לפאות, מועילה רבות להתמודדות הנפשית. ההיענות של נשים ובנות לתרומת שיער מדהימה ומרגשת את כולנו – תורמים ונתרמים כאחד". ארנטל שיבח את המותג פנטן על חלקו החשוב במבצע והטעים כי נוסחת הוויטמינים שבו תורמת לבריאות השיער ואיכותו.

אין תמונה
תשתתף באירוע ההתרמה ב-24.11

הפאות, המוענקות על ידי עמותת זכרון מנחם ופנטן, הן משיער טבעי ואיכותי, ומותאמות אישית לכל אישה לפי האורך, הצבע וסוג השיער הנדרשים. תהליך ההכנה של כל פאה משיער טבעי הוא יקר וארוך ונדרשות לו כ-8 תרומות שיער, מהן ממיינים את השיער הבריא לפי צבע, סוג שיער ואורך. לכן קיימת חשיבות רבה לאיכות ובריאות השיער הנתרם. את השיער הממוין שוזרת פאנית מקצועית שאמונה על הכנת פאה, הדומה במראה ככל הניתן לשיער המקורי של האישה או הילדה.

הצלחת הפרויקט בשנתיים האחרונות הובילה להעלאת המודעות לנושא תרומות השיער וחשיבותו לנשים חולות סרטן בישראל. בנוסף, הביאה להתקדמות בשני מישורים עיקריים:

1. הענקת פאה משיער טבעי לכל אישה חולת סרטן בישראל: עמותת זכרון מנחם עוסקת משנת2004  באיסוף תרומות שיער והענקת פאות לילדות חולות סרטן. שיתוף הפעולה עם פנטן הוביל להעלאת המודעות לתרומות שיער בישראל: בשנה הראשונה לפרוייקט המשותף נאספו פי 3 תרומות שיער יותר לעומת השנה הקודמת. בנוסף, במהלך ה-3 שנים האחרונות תרמה פנטן למעלה ממיליון ₪ לזכרון מנחם, לטובת הרחבת מערך הכנת הפאות. שילוב של עלייה בכמות תרומות השיער ושל תמיכה כספית, אפשרו לעמותת זכרון מנחם להרחיב את מתן הפאות לכל אישה, נערה וילדה בישראל.

2. מתן פאות בזמן קצר: עמותת זכרון מנחם הקימה בשנה האחרונה מערך מתקדם של ייצור פאות בהובלת פאניות מקצועיות ומסורות, המאפשר מתן שירות אישי לנשים בכל הארץ. העמותה משקיעה מאמצים על מנת להגיע לנשים בכל המחלקות האונקולוגיות בישראל כדי לתמוך בהן, ולהעניק להן פתרון מהיר, ללא עלות, לאובדן השיער.

במסגרת קמפיין Beautiful Lengths ישראל, הוקם מערך של כ-400 מספרות ברחבי הארץ, המעניקות תספורת חינם לכל תורמת. מעצבי שיער רבים התנדבו לקחת חלק בפרויקט מתוך הבנת המשמעות הרבה של שיער להגדרת הנשיות. בנוסף, עוזר המותג פנטן במימון תהליך הכנת הפאות,
על ידי תרומה ממכירותיו.  כל בקבוק = תרומה.

אם אתן מעוניינות לתרום, כדאי שתענו על התנאים הנדרשים:

1. שיער באורן 30 ס"מ לפחות.

2. ללא טיפולים כימיים.

3. עד 5% לכל היותרשל שיער שיבה

לתרומות שיער ולקבלת פאה ניתן לפנות לעמותת זכרון מנחם 02-6433001

אירוע ההתרמה: 24.11 במהלך שעות היום, בדיזנגוף סנטר. מיטב הספרים יחכו לכן שם וישמח לספר אתכן בהתנדבות

לאיתור מספרה קרובה אליכם הכנסו >>

עוד פרטים מחכים לכם כאן >>