ליהיא פונה לצופים
"קאם און, אני הייתי ענקית". ליהיא בבית האח הגדול

שבעה קילו בשלושה שבועות. זה מה שהשילה ליהיא "איים סו אקסייטד" גרינר ממשקלה, רגע לפני שיצאה מבית "האח הגדול". זה נשמע הזוי, מופרך אפילו, אבל התמונות מדברות בעד עצמן – ליהיא נראית הרבה יותר רזה עכשיו, ולא מדובר רק באפקט היציאה מהפלזמה. את ששת הקילוגרמים הראשונים היא הורידה, לדבריה, בשבועיים האחרונים בבית, ועוד קילו מאז שיצאה לפני כשבוע. המומחים כבר מזהירים: נא לא לנסות את זה בבית.

הדיאטה של ליהיא ידועה יותר בתור דיאטת כסאח. אנחנו קוראות לזה הרעבה. "זה לא פשוט", מסבירה ליהיא את עקרונות הדיאטה שסיגלה לעצמה. "אני אוכלת פעם אחת ביום, ולועסת קרח כשבא לי לנשנש משהו ולבלוע. וגם ירקות, אם אני ממש רעבה, קצת ירקות. ואני גם לא אוכלת לחם". אז מה היא כן אוכלת בארוחה היחידה שלה ביום? "עוף, אולי סטייק, וירקות בצד. על פסטה ואורז אין ממש מה לדבר. אני משתדלת שלא לאכול פחמימות. אני אקח ביס אם זה בשולחן או משהו, אבל אני ממש מנסה שלא".

ואת לא רעבה?
"עכשיו אני עסוקה כזה, אז אני לא חושבת על אוכל בכלל".

האח הגדול, למה הכנסת משקל לבית?

הכל התחיל לפני שלושה שבועות, כשהדיירים זכו לצפות בפסילות שלהם ממשימת "השבוע הבלתי צפוי" בפלזמה שבסלון. זאת היתה הפעם הראשונה שהם ראו את עצמם דרך מצלמות מאז נכנסו לבית. "הייתי בשוק. כי כאילו, קאם און, אני הייתי ענקית", אומרת ליהיא בכנות, וממש לא מוכנה להתנחם בעובדה שהפלזמה מוסיפה כמה קילוגרמים. "ראיתי את זה, ובאמת הייתי שמנה", היא מתעקשת. תוסיפו לזה את העובדה שהדיירים – או יותר נכון, הדיירות – קיבלו מהאח משקל כמתנה מתחלפת, והנה לכם - דיאטת הקרח של ליהיא.

"מה שקרה הוא שסיון פתאום הביאה כוס קרח, והתחלתי לאכול את זה ואמרתי 'או מיי גוד, איזה כיף זה, זהו, אני לא אוכלת יותר ואני רק מנשנשת קרח'", היא מספרת. "הרבה אכלו קרח, אבל הם גם אכלו אוכל".

ליהיא גרינר בשופינג עם סטייליסט (צילום: ראובן שניידר)
ארוחה אחת ביום, בלי פחמימות אבל עם המון קרח. דיאטת כסאח עצבנית ומזיקה | צילום: ראובן שניידר

אבל מה הסיפור עם הקרח? זה כמו נשנושים?
"זה בין ארוחות, זה כמו ביסלי".

ברור לך שזה לא כמו ביסלי
"ברור, אבל זה קצת מרגיש כמו. כי הבעיה שלי היא שאני חייבת ללעוס, אני צריכה את הלעיסה והבליעה. קודם הייתי אוכלת כל הזמן, בלי להיות רעבה".

כמו כל דיאטת כסאח, התוצאות לא איחרו להגיע, ואיתן גם המחמאות. "כולם אומרים כל הזמן 'איזה כוסית, יואו'. הם משתגעים. זה כיף חבל על הזמן". ליהיא מוסיפה שעכשיו, כשהיא במידה 38, היא מקווה לרדת עוד 4-5 קילו.

עתי שולברג וליהיא גרינר ביחד (צילום: אלעד דיין)
רוצה לרדת עוד 4-5 קילו. ליהיא ועתי מתאחדים מחוץ לבית | צילום: אלעד דיין

למה דיאטת כסאח פוגעת בגזרה

למקרה שתהיתן – לא, היא לא ממש התייעצה עם דיאטנית לפני שהתחילה בדיאטה הזאת. אבל אנחנו דווקא כן. "הירידה של ליהיא במשקל היא בזכות דיאטה דלת קלוריות במיוחד, ולא בגלל הקרח", אומרת איילת נדיב, דיאטנית קלינית M.sc ומנהלת מחלקת הדיאטה ברשת סטודיו C.

"ליהיא מתבססת על ארוחה אחת ביום בלבד, ארוחה שמבוססת על פחות מ-800 קלוריות. יתרה מכך, הארוחה מבוססת על חלבונים בלבד ואינה מכילה פחמימות, דבר שתורם לירידה מהירה במשקל תוך כדי פירוק שריר מסיבי".

אז נכון, קרח מרוסק במקום ביסלי בין הארוחות כעיסוק אוראלי זה באמת פתרון לא רע, אבל כל אחת יודעת שדיאטות כסאח לא רק שלא מחזיקות מעמד, אלא פוגעות בסופו של דבר בגזרה. "קשה לעמוד בדיאטה המבוססת על ארוחה אחת ביום בטווח הרחוק, והירידה המהירה במשקל תיעצר בשלב מסוים. הגוף יבין שהוא מפרק שריר, המורכב רובו מנוזלים, ויתחיל להחזיר את הנוזלים בחזרה", אומרת נדיב. או במילים אחרות – יו גאייז, איט'ס נוט אוקיי.

"ליהיא לא רעבה עכשיו, וזה יכול לנבוע מהאדרנלין ששוטף אותה בתקופה זו בחייה, אך סביר להניח שכשהיא תכנס לשגרה, היא תאלץ לבחור בדיאטה מתונה יותר המשולבת בספורט, ואז אולי היא תחזיק מעמד ותצליח לשמר על התוצאות", מוסיפה נדיב.

ליהיא, את עושה ספורט?
"עשיתי קצת בבית, התחלתי לעשות כפיפות בטן, וכשעתי עזב הפסקתי, וניסיתי עוד הפעם והפסקתי".

סיון אברהמי במדידות ענבל רביב יום אחרי האח הגדול (צילום: אלעד דיין)
לא מאויימת מסיון או נופר: "אני נראית הרבה יותר טוב מכולן" | צילום: אלעד דיין

"עתי הכי אהב את הגוף שלי"

אם לרגע חשבתן שעתי, הידוע גם כ"חתיכי", היה איזשהו זרז לירידה במשקל, ליהיא מכחישה בתוקף: "ממש לא. דווקא הוא הכי אהב את הגוף שלי. זה פשוט היה, יו נואו, משהו שעשינו ביחד. הוא היה עושה ואני הייתי מצטרפת, וכשהוא עזב, לא היה לי אף אחד שיגיד לי מה לעשות".

החיקוי של ליהיא
"זה גאוני, זה מושלם, זה אני". ליהיא אוהבת את החיקוי

עזבו אתכן מקרח, זה כנראה סוד הקסם האמיתי של גרינר: אהבה וקבלה עצמית, שהביאו לה את היפיוף של הבית ומקום שני בגמר הגדול. הנה, למשל, מה שהיא חושבת על הסנטר הכפול שהצמידו לה ב"ארץ נהדרת": "זה גאוני, זה מושלם, זאת אני, זה פרפקט, וזה שהם הגזימו עם השומן – זה כל הקטע, זה מצחיק!", היא קובעת. "אין, אני מאוד אוהבת את זה. דיברתי עם עלמה זק אתמול, להגיד לה תודה. החיקוי הזה היה דה בסט".

זה אולי נשמע כמו קלישאה, אבל אין ספק שהביטחון העצמי של ליהיא הוא האפיל האמיתי שלה, ולא רק בעיני עצמה. "אני מאוד אוהבת את הגוף שלי ואת המראה שלי, ואני תמיד מרגישה טוב, תמיד הרגשתי טוב, באמת", היא אומרת. הכוח הזה עזר לה כשהייתה תקועה שלושה חודשים עם רזות כמו סיון ונופר, פשוט כי היא לא סופרת אותן. "לא היתה לי בעיה עם זה", היא אומרת בפשטות. "אני מרגישה שאני נראית הרבה יותר טוב מכולן".

>> דנה רון: "מיני לא ייכנס לארון שלי לעולם"
>> מה חדש בחנות המעצבים שלנו? היכנסי ל-StyleRiver