אישה אוכלת פיצה (צילום: webphotographeer, Istock)
לא יודעת מה לאכול? למה שלא תיקחי לך מאמן שירכוש בעבורך? | צילום: webphotographeer, Istock
הטיפים של אלון גל לקנייה חכמה בסופר אולי מועילים, אבל בבריטניה כבר עלו על שיטה חדשה. לא בטוח כמה היא חסכונית, אבל היא ללא ספק עושה את העבודה עבור נשים שמתקשות לרדת במשקל. הכירו את "מאמן הסופרמרקט" - בחור שרוכש בעבורך את המצרכים הביתה, ובכך חוסך לך הרבה מאוד פחמימות ריקות. כמה זה עולה ולמה לך, אם בכלל? הפרטים בהמשך.

"תודות למארק, חיי השתנו בשישה שבועות בלבד"

"נשים רבות מאוד לא לגמרי מבינות מה הן יכולות לאכול ומה לא", אומרת התזונאית ויקי אדגסון. "חשוב לדעת שכשאנחנו חוזרות וקונות את אותו מזון משמין וכמובן אוכלות אותו, אנחנו מזיקות למטבוליזם שלנו. ההשלכות של כך הן כמובן עלייה במשקל, אבל גם מחלות כמו סוכרת".

לינדזי קאור, צעירה בריטית בת 33 שעוסקת בייעוץ ארגוני, החליטה לנסות את הדיאטה החדשה ושכרה "מאמן סופר" - מה שלטענתה שינה את חייה בשישה שבועות בלבד. "אני עובדת 14 שעות ביום וממשיכה לקחת את העבודה איתי הביתה. הייתי מתוחה כל הזמן, ועל אף שאינני בעודף משקל, גיליתי צמיג שומני באזור הבטן". האביר על הסוס הלבן היה מארק הג'נס, מאמן כושר אישי אשר נהג לרכוש בעבור לינדזי אוכל. לדבריו, עד ששכרה אותו היא נהגה לאכול מעט מאוד, מה שהשפיע על חילוף החומרים ומסת השריר שלה. "היא דילגה על ארוחת הבוקר בקביעות, בעבודה הייתה 'בולעת' קרואסון במהירות ואז חטיף אנרגיה או שוקולד", סיפר.

"כשמארק אמר שאני צריכה להעלות את צריכת הקלוריות היומיות שלי ל-1,400, פקפקתי. אבל הוא מיד נתן לי מתכונים לכל השבוע שגרמו לי לקבל את הרעיון. אבל מלבד מתכונים שווים של דג סלמון או עוגיות בריאות והחרמת המתוקים בבית, המתנה הגדולה ביותר הייתה להסתובב עם מארק במעברים שבסופר, ולדעת מה לקנות. ביחד מצאנו מעדניות ומזון שמתאים לי. בימים שבהם מארק לא היה מביא לי את האוכל, הוא תמיד היה במרחק שיחת טלפון ועזר לי להרכיב תפריט".

"מאמן הסופר ערך לי היכרות עם גופי"

גם קארן וולמן, 50, מבריטניה התאהבה ברעיון. "מאמן הסופר מלמד אותי למה הגוף שלי זקוק, ואיך לעזור לו בחילוף חומרים נכון". בשלושה חודשים הצליחה קרן לרדת שתי מידות מכנסיים. "כאישה עסוקה, תמיד נוח לי לדחות הכל למחר. אבל ברגע שיש מישהו לצדך שעושה עבורך את העבודה, החלום הופך למציאות".

יאללה, תעמיסי (צילום: jupiter images)
איך נשמעים לך 365 יורו עבור אדם שיקנה בעבורך מצרכים? | צילום: jupiter images

ומה מחיר התענוג? 365 יורו לשישה משלוחי קניות, לא כולל את עלות האוכל עצמו. לדברי לינדזי וקארן, זה כדאי ומשתלם ועוזר להתחיל דיאטה נכונה. אנחנו היינו ממליצות להחזיר למשוואה גם את האחריות האישית. במקרה הזה היא לא רק חשובה, היא גם מאוד חסכונית.

>> דברים שקורים לנו רק בסופרמרקט