גרייס מאוזר (31) מלונדון סבלה במשך שנים מהזעת יתר (היפר-הידרוסיס), שגרמה לה להחליף חולצות באמצע יום עבודה, ולהמנע לחלוטין מלבישת בגדים בצבע לבן. "אני לא זוכרת תקופה בה ההזעה בבית השחי לא השפיעה על החיים שלי", סיפרה לדיילי מייל. "כל הזמן הרגשתי נבוכה ומודעת לרטיבות".

גם הקריירה של מאוזר, שעובדת בתחום המכירות, נפגעה בגלל הבעיה. "בעבודה שלי אני רצה מפגישה לפגישה, ונוסעת בכל רחבי בריטניה. נאלצתי להחליף בגדים כל הזמן, ובימים בהם העברתי פרזנטציות חשובות והייתי לחוצה הבעיה רק החמירה. התחלתי ללבוש חולצות כהות ארוכות בנסיון להסוות את הכתמים, ואפילו בימי החורף הכי קרים לבשתי את הז'קט הקל שעליו סמכתי שיסתיר את עיגולי הזיעה שלי".

בניסיון להתמודד עם התופעה ניסתה מאוזנר טיפולים שונים, בין היתר כדורים נגד הזעה, תחבושות מיוחדות לבית השחי וזריקות בוטוקס, אבל שום דבר לא עזר, וטיפולי הבוטוקס התכופים הפכו לנטל כלכלי. "הבוטוקס השיג תוצאות מצויינות, אבל הטיפול החזיק רק חצי שנה, והיה כואב ויקר". נקודת השבר של מאוזר הגיעה כשהיא התארסה לבן זוגה, והשניים החליטו לחגוג את חתונתם במקסיקו. "תהיתי איזו שמלה אוכל ללבוש בחום של 30 מעלות ועדיין להסתיר את עיגולי הזיעה. המחשבה על שמלת הכלה גרמה לי לחרדה, ופחדתי שאצטרך לרוץ לשירותים כל כמה דקות כדי לנגב את בית השחי, דווקא ביום הגדול שלי".לשמחתה, מאוזר הנואשת שמעה על טיפול חדשני נגד הזעה בשם miraDry, שבמקום לטפל בסימפטומים של ההזעה, כמו ריח ורטיבות, גורם להרס של בלוטות הזיעה בבית השחי באמצעות חימום בגלי מיקרו. "אחרי הטיפול סבלתי מנפיחות במשך כמה ימים, אבל המשכתי להזכיר לעצמי שהתופעות האלה זמניות והמטרה מקדשת את האמצעים". בעקבות הטיפול מאוזר לא צריכה להשתמש היום אפילו בדאודורנט: "הטיפול הזה פשוט שינה את חיי. אני בקושי מזיעה, מרגישה רטיבות רק בימים חמים במיוחד, ולא סובלת בכלל מריח רע. זמן לא רב אחרי הטיפול זכיתי לקידום בעבודה, ואני מאמינה שזה קרה בגלל שבזכותו הפסקתי לפחד מסיטואציות מלחיצות כמו פרזנטציות, והתחלתי לממש את הפוטנציאל האמיתי שלי. בעלי עדיין לא מאמין שהוא רואה אותי בעוד צבעים חוץ משחור".

"הזעת יתר בקרב נשים היא תופעה שכיחה שפוגשת כ-15% מהנשים בעולם", אומר למאקו ד"ר צחי וידר, כירורג, מומחה בהזעת יתר ובעלי רשת מרפאות VIV המכיר היטב את הטיפול ששינה את חייה של מאוזר. "היא מהווה הפרעה קשה מאוד באיכות החיים ומצריכה התעסקות רבה סביב הניסיון להסתיר ולטפל מיידית. miraDry הוא אכן טיפול חדשני ופורץ דרך המציע טכנולוגיה שמפרקת את בלוטות הזיעה וגורמת להן להיספג בגוף. בלוטות הזיעה הן איבר שלא מחדש את עצמו, והודות לכך עם תום הטיפול הבעיה בעצם לא חוזרת".

>> גם נסיינית שלנו ניסתה את הטיפול הזה! ותראו מה היא סיפרה