אחוזת דאונטון- דיאטת מחוך (צילום: dailymail.co.uk)
המחוך מככב באחוזת דאונטון. "זוהי דרך מדהימה ללמד את המותן שלך להיות קטנה יותר" | צילום: dailymail.co.uk
לשמחתנו לא כל טכניקות ההתייפייפות מהעבר צלחו אל תוך המאה ה-21. כך למשל הצלחנו להיפטר מהטרנד הסיני המזעזע של כריכת רגליים. אולם, מסתבר שטרנד המחוך מסרב להיעלם, גם בעת המודרנית, ועושה כעת קאמבק מטריד במיוחד מכיוון אחד. עזבו אתכם מהצרה זמנית של הגוף, מסתבר שהמחוך הוא האחראי החדש לדיאטה לצמצום קו המותניים של נשים גם בקרב הסלבריטאיות.

"זוהי דרך מדהימה ללמד את המותן שלך להיות קטנה יותר"

"לבשתי מחוך יום וליל במשך שלושה חודשים", אמרה השחקנית ג'סיקה אלבה בראיון כשסיפרה כיצד השילה את המשקל העודף שאחרי לידה. "זה נורא הזיע, אבל שווה את זה". מה שכן, אלבה הדגישה בראיון ששיטת המחוך לא מתאימה לכולן. אולם, עם דוגמה כל כך סקסית מול העיניים, פלא שיותר ויותר נשים רוצות לנסות את שיטת ההרזיה הישנה/חדשה?

בעוד ישנם רופאים שממליצים על השיטה למטופלות שרוצות להשיל את משקלן העודף, אחרים סקפטיים יותר כלפי הטרנד שעלול ליצור בעיות רפואיות בעתיד. על פי דיווח של הדיילי-מייל, ד"ר אלכנסדר סיינקלייר סיפר שמטופלות רבות שלו מנסות את דיאטת המחוך. לדבריו חלקן הורידו 16 ס"מ מאזור המותניים שלהן אחרי שלבשו את המחוך במשך שלוש עד חמש שעות ביום, עד שעלו ל-12 שעות ביום.

ג'סיקה אלבה- דיאטת מחוך (צילום: dailymail.co.uk)
"לבשתי מחוך יום וליל במשך שלושה חודשים". ג'סיקה אלבה ניסתה ואהבה את דיאטת מחוך | צילום: dailymail.co.uk
אז מה הסוד במחוך מלבד עינוי אחד גדול? ובכן, לא רק שהמחוך הצמוד "מזיז את הצלעות", על פי ד"ר סיינקלייר, אלא שתחושת חוסר הנוחות אשר מורגשת על ידי הלובשת, עשויה גם לגרום לה לאכול פחות. כמו כן, שכבת הלבוש הנוספת גורמת לך להזיע, מה שמשפיע על הירידה במשקל. "זוהי דרך מדהימה ללמד את המותן שלך להיות קטנה יותר", אומר ד"ר סיינקלייר, אשר מטפל בין היתר בדיאן גונזלס שירדה מ-66 ס"מ סביב מותניה ל-58 ס"מ. היא מקווה שלבישת המחוך תעניק לה "מותניים כמו של בובת ברבי". אולם, ד"ר סיינקלייר מודה שלבוש מוגזם של המחוך עלול להוביל לבעיות.

"מה אם תצטרכי להתעטש או להשתעל?"

דיאטת מחוך (צילום: ThinkStock)
"מה אם תצטרכי להתעטש או להשתעל?"מחוך מתוך קולקציית סתיו חורף 2013-14 של רשת אינטימה | צילום: ThinkStock
"ישנן מטופלות אובססיביות שלובשות את המחוך בין 14-15 שעות ביום, שלדעתי זה הרבה מדי", הוא אומר. "חלק מהמטופלות כל כך שמחות עם זה שזה נהיה עבורן מעין מרוץ". כאשר מחוכים היו לבוש שגרתי בקרב נשות המאה ה-16 ו-17, הם היו כל כך צמודים שהם הזיזו את האיברים הפנימיים של הנשים שלבשו אותם, וזה כבר הרבה פחות חינני. מומחים רפואיים מתנגדים ומסבירים כי שימוש ממושך בלבישת מחוך עלול עלול להגביל את פעילות הריאות ולגרום לכאבים בפרקים.

ד"ר ג'ניפר אשטון אשר מתנגדת בתוקף לדיאטה הקיצונית אומרת, "אני חושבת שזוהי הבשורה האחרונה בטרנדים הגימיקיים". ד"ר סו דקוטיס מסכימה, "לבישת מחוך צמוד עלולה לגרום לעיוותים וכאבים בשרירים. המחוך עלול להקשות על שאיפת אויר, ומה אם תצטרכי להתעטש או להשתעל?" לטענתה, הדבר עשוי להגביל את היכולת שלך לאכול ארוחה גדולה, אבל הוא לא יסיר באופן אפקטיבי את תאי השומן אשר יוצרים קו מותניים עבה יותר".

מרשת אינטימה להלבשה תחתונה אשר מציעה ללקוחותיה מגוון מחוכים, נמסר כי "לאורך ההיסטוריה נושא המחוכים הובא בגלים. עולם האופנה מאמץ  אחת לכמה שנים את המראה הנשי והמקומר כמחווה נוסטלגית לימי העבר השופעים וניעזר בטרנד המחוכים ליישם זאת". עם זאת הם מוסיפים, "אנו ממליצים להשתמש במחוך למטרות ממוקדות ולא לאורך שעות להשגת המראה הנשי הקלאסי והשופע ומתנגדים לשימוש במחוך כשיטת הרזייה". 

>> "מרווח הירכיים": טרנד מטריד שמוביל לאנורקסיה
>> נרקומנים של בריאות:  טרנד הזרקת הוויטמינים מטריד את הרופאים
>> חדש: דיאטת האינסטגרם שתעזור לכם לרדת במשקל

mako  נשים, עכשיו גם בפייס. אז למה את מחכה?