אם פעם היו אלה רק מגזינים שגרמו לנו להרגיש רע עם זה שלא הכל בגוף שלנו בדיוק מהודק כמו אצל בובת בארבי, היום אלו כוכבות האינסטגרם שאיכשהו, הכל אצלן בדיוק בולט או לא בולט, מעוגל או שטוח ויושב "כמו שצריך" בכל מצב.

לא ניכנס איתכן עכשיו לשאלת ה"מה זה כמו שצריך?" כי ברור לכולנו שכולנו יפות בכל מצב, לא משנה מה הגודל, במקום זה נציג לכן את לייסה נטו, גורו פיטנס בת 28 מרוד איילנד, ארצות הברית, ואמא לשניים, ששמה לעצמה למטרה להשתמש בעמוד האינסטגרם שלה, לו כ-124 אלף עוקבות ועוקבים, כדי להפיץ את התזכורת ששום דבר ברשת החברתית הוא לא באמת כמו שהוא נראה. 

המטרה שלה היא להזכיר שכל מה שאנחנו רואות לגמרי תלוי תאורה, זווית מצלמה, צורך עמידה ובגדים - ואלו, יכולים לגמרי לשנות את איך שאת ניראית בתמונה. לשם כך, אחת לכמה שבועות היא מפרסמת שורה של שלוש תמונות, באחת מהן היא ניראית כאשר היא נינוחה - ומתהדרת בבטן משתפלת, באחרת היא ניראית כשהיא מהדקת את שרירי הבטן שלה. "אני פשוט לא נושמת בתמונה הזו" היא מודה, ובשלישית היא מתהדרת בכפלי העור שנותרו לה לאחר שני הריונות. 

View this post on Instagram

A post shared by Laysa Neto ( B.S RT / CPT) (@laysanetofit) on

"כן, זו אני בכל שלוש התמונות" היא כותבת, "זוהי תזכורת ידידותית לכולכן שזווית הצילום, התאורה והבגדים הם הכל כשזה מגיע לתמונות - המציאות שונה לגמרי. אנשים יכולים להיות מרושעים אכזריים ומגעילים. לפעמים קשה להתעלם מההערות שלהם אבל חשוב שתזכרי שאת אנושית. יש כל כך הרבה תמונות באינטרנט, במדיה החברתית, מגזינים וכו' שמראים נשים יפות ללא רבב. אל תשווי את עצמך לתמונות הללו. תשווי את עצמך רק לעצמך. תמונה לא משקפת מציאות".

"גם לי אין שרירי בטן כל הזמן" המשיכה, "יש לי עור רפוי ועודף, יש לי צלוליט ויש לי סימני מתיחה. יש זוויות בהן אני ניראית מוזרה ממה. אבל זה בסדר לגמרי. אף אחת לא מושלמת. תאהבי את עצמך כמו שאת ותשמרי על עצמך"

View this post on Instagram

A post shared by Laysa Neto ( B.S RT / CPT) (@laysanetofit) on

ההודעה של נטו מקדמת את גישתה החיובית לגוף לבריאות ואיכות חיים. מטרתה היא להראות לעוקבות והעוקבים שלה כי המדיה החברתית אינה שיקוף ריאליסטי של הופעתו היומיומית של האדם. 

נטו אומרת כי המוטיבציה שלה לסייע לנשים להיאבק עם בעיות דימוי גוף היא שמירה על בריאות, בעיקר אצל אמהות טריות, שבדרך כלל מתמודדות עם שינויי גוף אחרי לידה. היא מבקשת להזכיר לכולנו שזה חלק מההליך הטבעי של הגוף וזה שאנחנו לא רואות את זה על דוגמניות אינסטגרם לא אומר שאין להן את התופעות הללו. 

View this post on Instagram

A post shared by Laysa Neto ( B.S RT / CPT) (@laysanetofit) on