דרך הפילטרים הכל נראה יותר חלק, נטול כתמים, נטול קמטים ומטשטש שחורים. יולי מאנה, ביוטרית ויצרנית תוכן ברשתות החברתיות, התארחה הבוקר בתכנית של פאולה וליאון וסיפרה לדנה גרוצקי וריטה גולדשטיין כיצד הייתה מכורה לפילטרים – ונגמלה.

בסרטון שהעלתה לאחרונה, הדגימה מאנה את ההבדל בין מראה הפנים שלה בלי ועם פילטר: "מוכרים לנו שקר", אמרה. "אני נראית כמו אדם אחר לגמרי. ברור שהכל הרבה יותר מושלם ויפה ופוטוגני עם פילטר, אבל זו לא המציאות וזה פוגע בנו בכל כך הרבה נושאים ותחומים שונים".

מאנה סיפרה שהנושא חורה לה כבר תקופה ארוכה. "הפילטרים נכנסו לחיים שלנו באינסטגרם לפני כשנה וחצי, ומאז העולם לדעתי השתגע לגמרי. בהתחלה זה היה נחמד. זה התחיל מפילטרים שמשזפים והכל יפה והצבע של השמים נראה יותר טוב, ואז זה עלה רמה, לנפח שפתיים ולהקטין את האף ולהבהיר את הצבע בעיניים והכל מושלם-מושלם-מושלם. רובנו התמכרנו לזה, גם אני התמכרתי לזה".

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by YULI MANA LAVI (@yuli_mana_)

לדבריה, במשך תקופה ארוכה לא הייתה מסוגלת להעלות לרשת צילומים שלה ללא פילטר. "אמרתי לעצמי שיש פה תקלה אם הגעתי למצב שאני לא אוהבת את מי שאני, את יולי, את הפנים שאני כל בוקר רואה במראה. עשיתי לעצמי אתגר באינסטגרם, שבוע בלי פילטרים. ואז ראיתי כמה שזה בריא לי ולנפש שלי, ואני לא משתמשת כבר מעל חצי שנה".

צפו בראיון המלא מתוך פאולה וליאון