1. נשים שמנות לא עושות ספורט ולא אוכלות בריא

בינינו, אתם כבר יודעים שזה לא נכון, אבל האימה המקומית מכל אישה שחצתה את מידה 38 היא אובססיה רבת שנים שקשה להיפטר ממנה. אז נגיד את זה בפשטות - משקל מורכב מהרבה מאוד גורמים. ישנה כמובן הגנטיקה, מחלות, היסטוריה של הפרעות אכילה, מטאבוליזם ועוד. ישנן נשים שמנות שאוכלות בריא ועושות ספורט, וכמובן גם נשים רזות שתוקעות צ׳יפס בשתיים בלילה. אז אם אתם מסוג האנשים שמסווים שמנופוביה תחת דאגה לבריאות הזולת, אולי כדאי שתתחילו ברזה חובבת המטוגנים, יש מצב שהיא קרובה יותר להתקף לב.

2. נשים במחזור הן משוגעות

על פניו, מדובר במיתוס, אבל יש בו פן של אמת. אז נתחיל ממה שלא נכון - לא כל הנשים חוות את המחזור החודשי באותו אופן. חלקנו צולחות אותו בקלילות וללא שום סימפטומים יוצאי דופן, בעוד אחרות חוות תסמינים של PMS, שכוללים סימפטומים פיזיים לצד נפשיים - כעס, חרדה, דיכאון, התרחקות מהסביבה ועוד. אם נלך רחוק יותר, נמצא את ה-PMDD, גרסה חריפה יותר של ה-PMS שגם נכנסה לספר ההפרעות הנפשיות. זו היא הפרעה דיספורית שמשפיעה על אחוזים בודדים מהנשים וגורמת לשינויים חריפים במצב הרוח. החדשות הטובות הן שמכיוון שמדובר בהפרעה שמקורה בהפרשת הורמונים, ישנן דרכים לטפל בה. במילים אחרות - למרות הסטיגמה המבאסת לאללה, אם אתן מרגישות משוגעות במיוחד לפני הווסת, מומלץ לא להתבייש ולפנות לפסיכיאטר/ית.

3. נשים לא יכולות לגמור מחדירה

אחרי שתעשיית הפורנו שטפה את מוח הגברים הצעירים טוב טוב כדי לחשוב שהאיבר הענק שלהם יגרום לכל אישה להגיע לאורגזמה מפוארת ברגע שהוא יכנס אליהן, הגיע המדע והעמיד אותם במקומם. אבל התוצאה הייתה יצירת מיתוס חלופי - שנשים לא יכולות לגמור מחדירה אלא רק מגירוי דגדגני. למעשה, יש הרבה מאוד נשים שמאמינות במיתוס הזה. יש לכך סיבה - רוב הנשים אכן גומרות מהדגדגן. כמו בכל מחקר שקשור בסקס, המספרים אינם חד משמעיים, אבל ההנחה הרווחת היא שכ-75% מהנשים לא גומרות מחדירה וגינלית, בעוד 10-15% לא גומרות בכלל. זה משאיר עוד 10-15% שמגיעות לאותה האורגזמה החמקמקה מנקודת הג׳י. אגב, הסברה הנפוצה היא שכמעט כל אישה יכולה באופן פוטנציאלי לגמור בשתי הדרכים, רק שזה מאתגר מסיבות שונות שקשורות למבנה האינטימי שלה כמו גם לגורמים מנטליים/פסיכולוגיים. את המיתוס הזה טרם אוששו או הפריכו.

4. לנשים שמשפריצות יש אורגזמות חזקות יותר

שוב, אורגזמה היא עניין חמקמק שקשה למדוד באופן אובייקטיבי. אבל המיתוס הזה נכון בחלקו - נשים שמשפריצות נוטות להגיע לאורגזמה וגינלית מנקודת הג׳י, שנחשבת לאורגזמה עוצמתית וארוכה יותר. יחד עם זאת, אפשר להשפריץ גם מבלי לחוות אורגזמה או מאורגזמה חלשה, כך שאין בהכרח קשר בין שני הדברים. רוצות אורגזמות על? השקיעו זמן בניסיון לגמור מנקודת הג׳י ואל תילחמו על ההשפרצה. זה סתם מייצר עוד כביסה.

5. פמיניסטיות שונאות גברים

אוי, חמודים. אף אחת לא רוצה לקחת מכם כלום, אם כבר - לתת. הפטריארכיה מדכאת גברים לא פחות משהיא מדכאת נשים, והפמיניזם שואף לשחרר את כולנו מהעול הזה. המיתוס הזה כל כך נפוץ אבל איכשהו, אף פמיניסטית לא באמת נתקלה באישה ששונאת גברים בסביבתה. גבריות? זה כבר משהו אחר. לא בא לכם להפסיק להוכיח אותה כל הזמן? להימדד על סקאלה דמיונית של תכונות? לא בא לכם לבכות לפעמים? להישאר בבית עם הילדים? לעשות סקס מדהים עם מישהי שממש בעניין שלכם או לא להתבייש מהחברים שלכם שלא הלכתם מעולם לזונה? נו, אתם יודעים שכן. באמת שהגיע הזמן לשחרר את המיתוס הזה ולהמשיך הלאה, את הפרנויה תשאירו לאנסים.

6. לנשים נוח במונוגמיה יותר מאשר לגברים

המיתוס הזה נובע מהאבחנה הנפוצה בין המיניות הגברית לנשים. שמענו במשך מאות ואלפי שנים שגברים צריכים לצוד, לכבוש ולרדוף וזקוקים לגירויים חדשים כל הזמן בעוד נשים מחפשות קשר רגשי ויציבות, זה פשוט הטבע שלנו. החוקרת מרתה מיאנה מאתגרת את החשיבה הזאת ונעזרת בנחקרות שנמצאות במונוגמיה ובוגדות. על פי הממצאים שלה, נשים נהנות מהחידוש והריגוש של הבגידה בדיוק באותה המידה כמו גברים, וגם אצלן הריגוש הוא בעיקר מיני ולא רגשי. יחד עם זאת, לנשים יש הרבה יותר מה להרוויח מזוגיות יציבה, בשל הפערים החברתיים, וזו הסיבה שהן נאמנות יותר למונוגמיה והרבה פעמים שמות את ההיגיון לפני הצרכים הפיזיים. עכשיו קחו נשימה עמוקה לפני הממצא הבא, שמבוסס על יותר ממחקר אחד - נשים מאבדות עניין מיני בבן הזוג הקבוע שלהן הרבה לפני גברים, כך שלמעשה במצב של שוויון מגדרי מוחלט נשים היו אלה שבוגדות יותר מגברים.

7. טייץ זה לא מכנסיים

למרות שהכוהנת הגדולה של האופנה - בלייר וולדורף - תומכת בכלל החשוב הזה, הגיע הזמן לנפץ אותו. לא קל לנו בכלל, יש לציין, אבל הגיע הזמן להודות שבמקרים מסוימים - טייץ הם מכנסיים ואפילו לא רעים. כמובן שמומלץ לנהוג כמו קנדל, בלה ושאר קובעות הטרנדים ולבחור בטייץ מבד עבה יחסית ואטום כדי שהשטיק הזה יעבוד, וכמובן לדאוג לסגנן אותו כמו שצריך. טייץ כמכנסיים במראה ערב? פחות. אבל עם סניקרס, טי שירט וז׳קט ג׳ינס הם מקבלים את ברכתנו.

8. ״קלולס״ מרפא כל צרה

מיתוס מבוסס ואמת גמורה.