אם יצא לך להיתקל בתמונות של גווינית פלטרו לאחרונה, ודאי שמת לב שהבחורה השילה מעצמה לא מעט קילוגרמים, מה שמשאיר אותה עם מעט מאוד בשר על גופה הכחוש והרבה מאוד עצמות בולטות ושבריריות שנדמה שעוד רגע יישברו. הדיון על הרזון החדש של פלטרו עורר הרבה מאוד באזז ברשת, כולל הרהורים על מצב בריאותי. אבל מתברר שלא מדובר בבעיה בריאותית כלשהי – פלטרו פשוט הלכה על דיאטה קיצונית, שלאחר שנחשפה, הדבר היחיד שאפשר לומר עליה שהוא שלא מומלץ לנסות אותה בבית.

גווינית פלטרו - אוסקר 2011 (צילום: John Shearer, GettyImages IL)
שדופה מאי פעם. פלטרו | צילום: John Shearer, GettyImages IL

שיטת 30 הימים של טרייסי

יש לה שני ילדים, בעל רוקיסט שווה, שלל חברים מפורסמים וחשבון בנק מפואר. אבל לפלטרו יש עוד שפן אחד בכובע, וקוראים לו טרייסי אנדרסון, מאמנת אישית שעובדת עם מיטב הפיגורות בהוליווד – מדונה, שאקירה, פנלופה קרוז וניקול ריצ'י. מזה שנים היא גם המאמנת האישית של פלטרו, שמכנה אותה "נס המשקל וגאונת הכושר הגדולה של כל הזמנים". השתיים לא רק מתאמנות ומקשקשות, אלא גם מגלגלות ביחד יופי של כסף. הן הפיקו מספר שיעורי כושר שנמכרו בדי.וי.די ב-20,000 עותקים באנגליה בלבד, והוסיפו לזה גם ספר שעוסק בשיטת "30 הימים" של טרייסי.

אז מה עשה את גווינית לכל כך רזה, ועוד אחרי שתי לידות? ובכן, הבחורה קורעת את עצמה באימונים של שעתיים בכל יום של השבוע, ללא מנוחה, ומקפידה לעקוב אחר תפריט נאצי ומדוקדק שלא משאיר ולו חלון הזדמנויות קטן למשהו מנחם, כמו פיצה למשל, או כל דבר טעים שחשבת עליו, אי פעם.

מה כן מציעה שיטת 30 הימים של טרייסי אנדרסון? ובכן, שלוש שעות של אימון כושר כמו קפיצות, כריעות ברך ותנועות אירוביות מדי יום, שאותו מבצעים בסלון הביתי, כך שאין צורך לצאת החוצה ולהתחיל לרוץ. למעשה, טרייסי טוענת כי ריצה היא פעולה שחוזרת על עצמה, ועלולה לנפח את השרירים. לצד הפעילות האירובית חשוב ליישם גם 40 תרגילי פילאטיס (אשר משתנים כל 10 ימים), ומבחינת הדיאטה, מדובר בתפריט דל, קשה וכמעט בלתי אפשרי ליישום.

"נעשיתי מבולבלת, חסרת ריכוז ומאוד עצבנית"

אז איך צולחים דיאטה כל כך דרסטית? ובכן, רבקה ווילקוקס, כתבת ה"דיילי מייל", ניסתה על עצמה את המשטר האכזרי הזה, וכך נראה סדר יומה:

07:15: השכמה ושקילה
07:30: חלק ראשון של ארוחת בוקר: 113 גרם של תפוח אדמה ותירס עשויים במיקרוגל
08:00: אימון של שעה ו-45 דקות
10:00: חלק שני של ארוחת בוקר: 3 כוסות של תה ירוק עם 300 גרם של רוטב תפוחים
10:30: מיץ כרוב ושתי כוסות מים
13:00: צהריים: מרק גספצ'ו וגזרים עם כוס של תה ירוק
15:00: סיר גדול של תה ירוק
17:30: מרק עוף
19:00: נשנוש בצורת פודינג שוקולד
21:00: הולכים לישון מוקדם כדי להתחמק מהרעב

אין תמונה
לא, זה לא שווה את זה

|
מדובר ב-700 קלוריות בסך הכל, שקשה לומר עליהן שהן מרכיבות אוכל ממשי. ווילקוקס סיפרה כי השבוע הראשון היה קשה במיוחד, המנות היו קטנות מאוד, משקה האנרגיה היה מגעיל ובגדול, התחושה הייתה שהיא מרעיבה את עצמה. "הרגשתי מאוד מבולבלת והתקשיתי להתרכז. התחלתי עם הרבה מאוד אנרגיה, אבל נעשיתי עייפה כל הזמן ועצבנית מאוד. העור שלי נעשה נורא והציפורניים נשברו לי. ובואו רק נגיד שכל מערכת העיכול שלי לא חיבבה את התהליך".

ואם זה עדיין לא ברור, אז חשוב מאוד לומר: אנחנו רחוקות מלפרגן למראה הרזה להחריד של פלטרו, ונוראה עוד יותר הדרך שהיא עברה כדי להגיע למצב הזה. הרעבה זה ממש לא סקסי.

>> הכוכבות מודות: כל שחקנית בתעשייה פשוט רעבה כל ימי חייה