אישה סותמת אף (צילום: jupiter images)
רוצה אף חדש: יש לך חצי שעה ביומן? | צילום: jupiter images

החיים היום מתנהלים על המסלול המהיר: אין זמן להשתהות, להתפנות, להתרווח, לנוח ולקחת את הזמן. לעזאזל, אפילו להיות מצוננות קלות ולהישאר יום בבית זאת כבר פריבילגיה השמורה לאנשים עשירים. בין הקריירה, הלימודים והטיפול בילדים, למי בכלל יש זמן לעצור הכל ולהתנתק לטובת ניתוח קוסמטי שמשבית אותך לתקופה של שבוע במינימום? זאת הסיבה שגם תחום הפלסטיקה פועל כיום על מסלול האקספרס: הכירי את ניתוח האף החדש שלך: חצי שעה של עבודה, התאוששות קלה ואת מחזל"שת את עצמך.

ניתוח זריז, מינימום כאבים

מי שעומד מאחורי השיטה המזורזת הוא ד"ר מאיר כהן, מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית, שפיתח דרך חדשה לאבחון ועיצוב האף על בסיס הארכיטקטורה המודרנית ואבחון תלת ממדי (מלמעלה למטה, מהצדדים, 360 מעלות). מסתבר שבדומה לבניית בניין הדורש יסודות, עמודי תמיכה, ריפוד וכיסוי התשתיות, כך נעשית גם בנייה ותכנון הניתוח. מי שתגיע לקליניקה, תגלה שבזמן הפסקת הצהריים שלה היא תנותח, תתאושש ואף תוכל להשתחרר הביתה ללא עזרה או תמיכה.

עד היום, אשפוז לאחר ניתוח אף אורך עד כיום לאחר הניתוח, ורק אז המנותח יכול לחזור הביתה. בהליך החדש, המנותח משוחרר שעות ספורות בלבד לאחר הניתוח. ומה לגבי התאוששות בבית? "ההחלמה היא בין מספר ימים עד 10 ימים", אומר לנו ד"ר כהן, אם כי לטענתו, ההחלמה במקרה החדש היא מהירה יותר, וכבר אחרי 5 ימים עם הורדת הגבס, ניתן לחזור לפעילות ועבודה, ואף לספורט כשבועיים לאחר מכן. "בניתוח המסורתי זה לוקח בדרך כלל יותר זמן". עוד הוא מוסיף כי האף מקבל את הצורה הסופית כעבור חצי שנה. "בכל ניתוח, ולא רק בניתוחי אף, העיצוב המוגמר של המראה מסתיים כעבור כשנה. אולם אני יכול להעיד כי בניתוח הנ"ל כבר לאחר כחודשיים שלושה ניתן לראות את המתאר והעיצוב מתחיל להתגבש, ולהיות כמעט סופי".

"בכל ניתוח יש סיכונים" מסביר ד"ר כהן. "גם בניתוח המדובר ייתכנו כאבים, דימומים, שטפי דם, פגיעה בחוש הריח, זיהום ועוד. חשוב להבין שבניתוח זה אין סיכונים נוספים בהשוואה לניתוח מהדור הישן אלא להיפך, בשל ההרדמה המקומית אזי הסיכון של ההרדמה מלאה יורד".

"כולם הלחיצו אותי שזה כואב ושיהיו לי שקיות שחורות"

מירי תמיר (48) מרעננה מקיימת יחסי אהבה-שנאה עם האף שלה במשך שנים רבות, עד שהגיעה להחלטה לעבור ניתוח. "את ד"ר כהן אני מכירה מאחר ושנינו בתחום הקוסמטיקה. לפני כחצי שנה, הוא הציע לי לעשות את ההליך החדש. כל השנים רציתי לעבור ניתוח אף אבל פחדתי מאוד. כולם הלחיצו אותי שזה כואב, ושיהיו לי שקיות ועיגולים שחורים זמן רב אחרי הניתוח. והנחתי לזה".

לקראת גיל 50, החליטה מירי לעשות את השינוי. "הגעתי למרפאה בערב ליל הסדר, כי בחגים אתה ממילא לא עובד, מה שאפשר לי לקחת כמה ימי מנוחה בבית. נכנסתי לניתוח ב-12 בצהריים, ובשעה שלוש כבר הייתי בדרך הביתה. הניתוח ארך חצי שעה, ועוד שעתיים לערך של התאוששות. למרות שהייתי מסוגלת לנהוג לבד, בעלי חיכה לי והסיע אותי הביתה". לדבריה, הדבר היחידי שהיה "מעצבן" ביום הניתוח הייתה התחבושת הלא חיננית שכיסתה את פניה, "אבל אין באמת מה לעשות עם זה", היא אומרת בחיוך.

מירי תמיר - לפני ואחרי (צילום: תומר ושחר צלמים)
"אחרי שלוש שעות כבר הייתי בבית". מירי תמיר לפני ואחרי | צילום: תומר ושחר צלמים

"ההחלמה הייתה פשוטה, ללא צלקות וללא כאבים, מלבד כמה שטפי דם קטנים שצצו לאחר שבוע, ונעלמו כעבור מספר ימים. הבעיה היחידה שהייתה לי במהלך השבוע הראשון היא הנשימה. הפקקים בנחיריים הקשו עלי לנשום, הייתי קמה באמצע הלילה, ובעלי לא הבין מה אני מדברת כי הוא רגיל לנשום דרך האף". הפנים מקבלות את הצורה החדשה שלהן לאחר כחצי שנה, עד אז האף מעט נפוח. מירי לא מפסיקה לקבל מחמאות מאז הניתוח, "הפנים מקבלות מראה שונה, אבל אהבתי את העובדה שלקח זמן לאנשים להבין מהו החידוש שעשיתי. זה שינוי קטן אבל מאוד משמעותי".

כמה זה עולה: 8,900 ש"ח (מחיר מבצע).
שימי לב: תיתכן נפיחות עד מספר שבועות בודדים. במידה וייתכנו כאבים - אקמול או כל כדור אחר נגד כאבים יעשה את העבודה.
בשורה התחתונה: בינינו, אין מדובר במהפך מטורף. זה לא טיפול לייזר או ניתוח חדשני שאינו חודרני, אבל אם הזמן שלך ממש ממש יקר שלך, ההליך החדש יכול בכל זאת לקצר לך את הזמן. וגם את האף.

>> להיט בראש: בחורה אחת, אינספור מהפכי שיער