ברגעים אלו ממש יש לא מעט אנשים רעבים. ראשם כואב, הם מתקשים להיזכר בפרטים כמו מספר הטלפון שלהם או הפעם האחרונה שאכלו משהו טעים, או משהו בכלל. חלקם אף נאלצים ללכת קילומטרים בחום נוראי, כשבקיבתם רק חופן אגוזים. אבל לפני שתמהרי לתרום לאומללים 10 שקלים ב-SMS, מוטב שתדעי שלא מדובר בקורבנות של עוני. למעשה, כל המורעבים הללו שילמו עבור התענוג המפוקפק. הכירי את חופשת ההרעבה: נוסעים לעיירת נופש על מנת לרדת במשקל. ביונסה ושרה פרגוסון היו שם וחזרו קלות במספר קילוגרמים לא מבוטל. מפתה? המממ, לא ממש.

ביונסה טקס הגראמי 2011 (תמונת AVI: Larry Busacca, GettyImages IL)
7 קילו בשבוע. ביונסה הייתה שם | תמונת AVI: Larry Busacca, GettyImages IL
 

אנחנו בסך הכל מנקים את הגוף

עיירות הנופש המארחות את ה"נופשים", כמובן לא משווקות את עצמן כספא הרעבה. הריזורטים הם למעשה "מפלט לניקוי רעלים", "תוצאות לחיים טובים יותר" או "הזדמנות להחזיר את הגלגל אחורה". תודי שזה נשמע הרבה יותר מקצועי ומרגיע.

אז מה קורה בפועל? את נוסעת לשלושה ימים למלון של חמישה כוכבים, כשכל מה שאת אוכלת הוא חופן אגוזים, מעט לחם, פלפל חריף ומים עם מעט מיץ לימון. ביונסה הייתה שם ארבעה ימים וחזרה קלה בשבעה קילו. "לא מדובר רק בירידה במשקל", מוסר משרד יחסי הציבור. "הטיפול מיועד לאנשים שרוצים לנקות את גופם. ההרזיה היא רק בונוס".

אבל עם כל הכבוד לטיהור גופנו מרעלים, זה לא סוד שכל מי שמגיע לנופש ההזוי הזה שואף לחזור הביתה רזה יותר. "נשאבתי לסדנא הזאת בזכות ההבטחה לרדת במשקל", אומרת ג'וליה פרון, בת 29, בעלת משרד יחסי ציבור בלונדון. "רציתי להתחיל תהליך קיצוני שיעזור לי לעשות סיפתח לדיאטה. בעבודה שלי אני מבלה הרבה בפגישות צהריים, ועליתי לא מעט במשקל". עוד הוסיפה כי רצתה להגיע למקום ללא פיתויים. "רציתי שאנשים יגידו: 'בואנה, איזה מהפך מטורף".

הולכים לישון מוקדם כדי להשכיח את הרעב

השיטה אמורה להעניק למערכת העיכול הפסקה קלה. את כן אוכלת, אבל מעט מאוד מצרכים. "את מתעוררת בשבע בבוקר, שותה נוזל ומתאמנת במשך שעה. לאחר מכן שותים תה ואוכלים לחם דק דק לארוחת בוקר", מספרת ג'וליה. "בזמן הארוחה יושבים בשקט מוחלט ולועסים 50 פעמים את הלחם עד שהוא נבלע לחלוטין. את המשך הבוקר מעבירים באימונים ובאמבטיות חמות או קרות. יש שם מרפסת מדהימה שמתצפתת לאגם, מה שמעביר את הזמן. לארוחת צהריים אוכלים שוב לחם עם חתיכת נקניק או יוגורט. ולארוחת ערב בשעה 18:30 שותים שוב תה עם מעט לחם. הארוחות כה קטנות כך, שממהרים ללכת לישון כבר בשעה 21:00 כדי להשכיח את הרעב".

בחורה אוכלת פיתה מגולגלת עם חסה (צילום: Aldo Murillo, Istock)
חתיכות לחם זעירות כל החיים? זה לא באמת תופס לחיים שלמים | צילום: Aldo Murillo, Istock
 

ג'וליה דווקא משבחת את התהליך. "בביקור הראשון שלי שם ירדתי 7.5 קילו בשבוע, ולמשך חודשים ארוכים לאחר מכן הרגשתי נפלא. אל תבינו אותי לא נכון, אין בזה שום הנאה. אין שם מה לעשות ואחרי יומיים את כל כך מותשת נפשית ופיזית, ורוצה להיכנס למיטה מאוד מוקדם. אבל התוצאות שוות את זה".

מצד שני, אמרה ג'וליה, כי לא הצליחה לשמר את אורח החיים הזה לאורך זמן, מה שגרם לה מהר מאוד לפתח רגשות אשמה ומצפון על כל דבר שאכלה. גו'אנה היל, מומחית לדיאטה, מסבירה כי זו התנהגות טבעית לחלוטין. "אני מסכימה שלפעמים רק שיטה קיצונית יכולה לעזור להיפטר מהרגלים רגעים. אבל מחקרים מצאו כי קיצוניות שכזאת לא עובדת לאורך זמן: לכלוא את עצמך מחוץ למה שאתה מכיר זה מאוד מסוכן. ולכן, כל מי ששוקל להירשם לסדנא כזאת חייב לשאול את עצמו: האם אני רוצה לרזות ולהרגיש טוב לשלושה ימים, שלושה שבועות, שלושה חודשים או שלושה עשורים?"

>> הדיאטה של גווינית פלטרו: גם בעניין של הרעבה עצמית
>> >> בא לך לעשות שופינג מהבית ? היכנסי ל-StyleRiver