היא רק בת 37, אבל נראית קשישה. עיניה מיוסרות, עורה צהוב-אפרפר ועצמותיה הבולטות מאיימות לבקוע אותו בכל רגע. רייצ'ל פארו, אישה שנאבקת באנורקסיה קשה, פנתה השבוע לגולשים ברחבי העולם בבקשה פשוטה: ממנו לי טיפול שיציל את חיי.  

פארו, שהגיעה למשקל המבעית של 20 ק"ג, נאבקת באנורקסיה כבר עשור. היא חיה בקליפורניה, והטיפול היחיד שיכול להציל את חייה ולמנוע ממנה להרעיב את עצמה למוות ניתן בבית חולים פרטי בקולורדו. "כדי שאוכל להגיע לשם, אני זקוקה לעזרתכם", פונה רייצ'ל לצופי יו-טיוב. "אני לא אחת שרגילה לבקש, אבל זה הסיכוי היחיד שלי. אז בבקשה, אם יש משהו שאתם יכולים לתרום כדי להציל אותי, תקליקו על הלינק ותתרמו כמה שאתם יכולים. כל עזרה קטנה משמעותית".   

עוד בערוץ הנשים:

מתברר שהסרטון נגע ללבם של הגולשים, ורייצ'ל כבר גייסה יותר מ-100,000 דולר למימון הטיפול היקר. למרבה האירוניה, משקלה נמוך מכדי להתקבל לתכניות טיפול בבתי חולים אחרים, שבלא מעט מהם כבר עברה בעבר טיפולים שונים למחלתה - ללא הועיל.

רייצ'ל פארו חולת אנורקסיה (צילום: casian)
רייצ'ל פארו כפי שנראתה לפני המחלה - והיום | צילום: casian
רייצ'ל פארו חולת אנורקסיה (צילום: casian)
שוקלת 20 קילוגרם בלבד ונמצאת בסכנת חיים | צילום: casian
רייצ'ל פארו חולת אנורקסיה (צילום: casian)
הכבד, הכליות והלב - בקושי מתפקדים | צילום: casian

"רייצ'ל כבר עברה הכל", כתב בעלה, רוד, בעמוד של מימון ההמונים שפתחו בני הזוג להצלת חייה של רייצ'ל. "היא קיבלה עירויי דם, וסבלה מפקקת ורידים ובצקות קשות. הכבד, הכליות והלב שלה בקושי מתפקדים, והיא נמצאת בנקודה קריטית, ואם לא נפעל מהר - היא תמות". 

 טיפול במצבים כה מורכבים של אנורקסיה דורש מומחיות רבה, שכן האכלה בכפייה (דרך צינורית) עלול לגרום לתסמונות קשות ואף להסתיים במות החולים. בנוסף, ישנו צורך בטיפול פסיכיאטרי מעמיק, שאף הוא דורש מומחיות מיוחדת. 

רייצ'ל פארו חולת אנורקסיה (צילום: casian)
גייסה כבר מאה אלף דולר. האם תזכה לחיים חדשים? | צילום: casian

(מקור)

>> צפו: גברים מתאפרים בפעם הראשונה