שורות שוקולד (צילום: stock_xchng)
כל החיים בדיאטה? לא רק הוא מריר | צילום: stock_xchng

 בואי תראי למה אנחנו לא תמיד מאושרות, שלא לומר קצת מרירות: מחקר בריטי מגלה שאישה ממוצעת מנהלת שגרת דיאטה בתדירות של פעמיים בכל שנה, כאשר כל אחת משתי סדרות הדיאטה נמשכת בממוצע חמישה שבועות. בחישוב מהיר, עולה כי בין הגילאים 18 ל-70, אנחנו נופלות קורבן ל- 104 סדרות דיאטה, ואם להמשיך ולחשב, הרי שבפועל מדובר בעשור שלם מהחיים שבו אנחנו שמות לב למה נכנס לנו לפה ומשתדלות שזה יהיה כמה שפחות. המחקר מצביע גם על מקרי הקצה, וקובע שאחת מתוך עשר נשים מבזבזות 25 שנים מחייהן ויותר על אכילת חסה, ואנחנו מקוות בשבילך שאת לא אחת מעשר.

התוצאות המשוקללות של המחקר, שהתפרסם בדיילי טלגרף, מדברות על כך שבכל סדרת דיאטה הנמשכת קצת מעל חודש, נשים משילות כ-3 ק"ג ומגיעות בשנה לכמות של 6.3 ק"ג בטוטאל. עם זאת, כרבע מכלל הנשים לא מצליחות להוריד ולו גרם אחד. עוד עולה מהמחקר שהעובדה שאנחנו מנהלות משטר דיאטה דו שנתי מסבירה את מה שכבר ידענו מזמן: כל מה שאנחנו כבר כן מצליחות להוריד, עולה עם ריבית קצוצה.

ד"ר גלן ווילסון, פרופסור בקולג' "דה קינג", מסביר כי "המחקר מבליט עד כמה נשים מוטרדות ממשקלן וגזרתן במהלך כל חייהן". עוד אומר ווילסון שהפיגורה הנשית משתנה ביחס ישיר לאירועים מחוללים בחיים כמו לידה, מערכות יחסים ושינויים בסביבת העבודה, ושנשים רבות מתקשות לשמור על המשקל ואף מעדיפות להקריב את גופן לסכין המנתח כדי להיפטר מקילוגרמים עודפים/

 הסקר, שנערך מטעם חברת "ליפובינד" המשווקת תוספי מזון בריאים, כלל 4000 נשים, ו-75 אחוז מהן חושבות שהן צריכות להוריד כמה קילוגרמים עודפים. 39 אחוז חשפו כי הסיבה לכך נובעת ממבוכה גמורה ממראה גופן שגרמה להן לא פעם לשקר אודות מידת המכנסיים האמיתית שלהן. 30 אחוז הודו שהתחילו דיאטה כבר בגיל 16 וקצת פחות מ-44 אחוז אמרו כי לא משנה איזה סוג של דיאטה, דבר לא עוזר להן להפחית משקל. נתון נוסף שמפחיד עוד יותר, מגלה כי 32 אחוז מכלל הנשים שענו על הסקר, חוששות שהן אלו שיהיו אחראיות לכך שילדיהן יסבלו מעודף משקל בעתיד. מכל מקום, עד הדור הבא, האישה הממוצעת שואפת להידחס למידה 38 והיא בטוחה שזה מה שיעשה אותה מאושרת. 25 אחוז אחרות דווקא בטוחות שמידה 36 ומטה היא המידה האידיאלית עבורן, ואנחנו אומרות: אין לנו שום כוונה לנשנש חסה ב-25 השנים הבאות.