ג'ורג'יה דייויס (צילום: the sun)
אוכלת שני חטיפי סניקרס בבת אחת. ג'ורג'יה דייויס בבית החולים השבוע | צילום: the sun

סביר להניח ששמעתם עליה בעבר: דייויס מוכרת כנערה השמנה ביותר בבריטניה, והיא אף כיכבה לפני מספר שנים בסרט דוקומנטרי שעקב אחרי הניסיון שלה להרזות. בשבוע שעבר, לאחר שמצבה הבריאותי החמיר, חולצה הנערה הבריטית מחדר השינה שלה בקומה השנייה של דירתה במבצע חילוץ שכלל כ-50 מהנדסים, כבאים ואנשי רפואה, שנאלצו להרוס את חלק מקירות הבית כדי להוציא אותה אל גשר פיגומים שנבנה במיוחד – וממנו לפנותה באמבולנס אל בית החולים.

דייויס, שסובלת מהתמכרות לאוכל, כבר ניסתה להשתקם בעבר. בקיץ 2009 יצאה למחנה הרזיה בארצות הברית, ממנו שבה כשהיא שוקלת כמחצית ממשקלה – אבל ההצלחה לא האריכה ימים. דאגה למצבם הבריאותי של הוריה החזירה את ג'ורג'יה לסורה, והיום בגיל 19 היא שוקלת כ-330 קילו - לרופאים היה קשה להעריך את משקלה, ובהתחלה פרסמו שהוא עומד על כמעט 400 קילו - וסובלת מבעיות בריאותיות קשות כמו סכרת, קוצר נשימה, מחלות כליות ובעיות בעמוד השדרה.

בחצי השנה האחרונה מיעטה דייויס לצאת מהבית, ומצבה החמיר עד שלא הצליחה לעמוד בכוחות עצמה. בבית החולים עיצבו לה מיטה מיוחדת למידותיה, וצוות של רופאים עוקב אחר מצבה סביב השעון ומנסה לתכנן לה תכנית הבראה שתכלול, בין היתר, דיאטה קפדנית.

אין תמונה
דייויס מתארחת בטלוויזיה אחרי מחנה ההרזייה בקיץ 09'

ג'ורג'יה דייויס (צילום: the sun)
עשרות אנשי צוות וגשר פיגומים מיוחד בחילוץ מביתה של דייויס, בשבוע שעבר | צילום: the sun

הנערה השמנה ביותר בבריטניה מציגה מצב רוח מעודד בסוף השבוע, ושואבת עידוד ממאות כרטיסי ברכה שמגיעים אליה מרחבי הממלכה. על הרגלי האכילה הקלוקלים שלה היא מספרת למגזין סאן הבריטי: "אנחנו אוכלים צ'יפס אנד פיש לארוחת צהריים, ובדרך כלל אני אוכלת שתי מנות, או שישה כריכים וטוגנים. קשה לי במיוחד להגיד לא לחטיפים, ולרוב אני אוכלת שני סניקרס בבת אחת. בלילה, אחרי ארוחת הערב, אני אוכלת גם עוגיות, חטיפים ושוקולדים, כי אני משועממת. אחר כך אני מרגישה נורא, כי אני יודעת שאני מזיקה לעצמי. עכשיו אני רק רוצה לחזור לחיות חיים רגילים, ואני מבטיחה שזו הפעם האחרונה שתראו אותי במצב כזה".

ג'ורג'יה דייויס
התדרדרות חמורה. במשקל 200 קילו בגיל 16

>> הדיאטה של מדונה מגיעה לישראל

>> פרסומת: ערכת הדיאטה הטבעית של ד"ר סיימונס בהנחה בלעדית