התמודדות עם סרטן השד והחלמה ממנו איננה עניין פשוט. הצלם הישראלי שחי בארצות הברית ארז סבג, ביחד עם האומן ומנהל הקריאיטיב דייוויד וורן והמנתח הפלסטי ד"ר ג'ונתן בנק, יזמו סידרת צילומים מרהיבה ומרגשת המטפלת בשינויים שעובר הגוף בעקבות המחלה.

בסדרה מוצגות 16 נשים מרחבי ארצות הברית בגילאי 30-70, מכל הגזעים, הדתות והמעמדות החברתיים, שחלו בסרטן השד, עברו ניתוחים להסרת הגידול ונותרו עם צלקות. בהשראת קינצוגי - אומנות יפנית לתיקון כלי חרס שבורים באמצעות זהב, מתוך אמונה שנזקי הזמן הופכים את הכלי ליפה יותר - עוטרו הצלקות ואיזורי גוף נוספים בזהב במטרה לעורר שיח, להגביר מודעות, ליצור הזדהות ותקווה uכדי לבטא את הניצחון האישי של הנשים על סרטן השד.

לגלריית התמונות המלאה לחצו כאן

"עברתי 6 ניתוחים מאז יוני שעבר. כשהציגו לי את הרעיון שמאחורי הפרוייקט, איך שביפן משתמשים בזהב כדי לייפות את הסדקים שבאדם, זה מאוד נגע בי ולא יכולתי לסרב להזדמנות לחלוק את הניסיון שלי", מספרת אלי, אחת המשתתפות בפרוייקט, "למי איכפת מהצלקות שלך? זה מה שעושה אותך קשוחה! הפרוייקט גרם לי להרגיש שנולדתי מחדש. לא הטריד אותי שזה פרוייקט שעשו גברים ושהם אלו שהיו בחדר - עשיתי את זה כדי להעצים נשים אחרות. זה היה יכול להיות איצטדיון מלא בגברים - זה לא משנה".

הצילומים הוצגו בגלריות נחשבות בניו יורק, יצאו לאור בספר מרהיב ואף הגיעו לביקור קצר בישראל לפני מספר שבועות ביוזמת האיגוד לכירורגיה פלסטית בהסתדרות הרפואית. לצד הצילומים היחודיים ניתן למצוא באתר הפרוייקט עדויות וידאו של הנשים המצולמות המספרות, כל אחת בקולה ובדרכה הייחודית, על הליך ההחלמה שלה מסרטן השד.

 

View this post on Instagram

A post shared by Form Collaborative (@formcollaborative) on

View this post on Instagram

A post shared by Luan Lawrenson-Woods (@unwritten.me) on

View this post on Instagram

A post shared by Form Collaborative (@formcollaborative) on

לגלריית התמונות המלאה לחצו כאן