בשיא הקריירה שלה כנערת ליווי, הרוויחה גווינת' מונטנגרו האוסטרלית – שגדלה בכלל במשפחה נוצרית אדוקה – 1,000 דולר לשעה. כמו נשים רבות במעגל הזנות, היא התמכרה לסמים כדי לברוח מהמציאות הטראגית שלה, וכדי לממן את הסמים נשאבה עמוק יותר ויותר לחיים כקרבן של תעשיית הניצול. לפני שלוש שנים, אחרי עשור וחצי כעובדת מין, היא החליטה לעבור גמילה מסמים ולהתחיל חיים חדשים.

כיום, בגיל 36, יש למונטנגרו כל מה שחלמה עליו. אחרי שהתגברה על השבר הגדול של חייה – אונס קבוצתי וברוטאלי שעברה כשהייתה תלמידת תיכון, ודרדר אותה ל-15 שנים של עבודה בתעשיית המין ולשימוש בסמים – היא הצליחה להגשים את חלום הילדות שלה, הוציאה רישיון טיס אזרחי – וכעת היא מוציאה לאור אוטוביוגרפיה על חייה.

עוד בערוץ הנשים:

"שכבתי עם מעל 10,000 גברים. הרווחתי ובזבזתי מאות אלפי דולרים", מספרת מונטנגרו בראיון שהעניקה ל"דיילי מייל" לכבוד צאת הספר. "קניתי בגדים יקרים, מכונית מדהימה, הייתי שותה את האלכוהול הכי יקר ומסניפה קוקאין יקר עוד יותר. הלקוחות שלי היו מטיסים אותי למקומות הכי אקזוטיים בעולם – ועדיין, אם הייתי יכולה לחזור בזמן, לעולם לא הייתי חוזרת לחיים האלו".

"ההורים שלי חשבו שאני מרוויחה ככה מדוגמנות"

באופן אירוני למדי, בספרה מתארת מונטנגרו את חייה כנערה נוצרייה אדוקה, שרצתה לשמור על בתוליה עד שתתחתן. אונס קבוצתי שעברה בגיל 18 טרף את הקלפים, ובהיעדר תמיכה וטיפול היא שקעה למעגל הרסני, שהתחיל בעבודה כחשפנית והידרדר עד מהרה לעבודה כזונה לכל דבר. 

"ראיתי מודעה שמחפשים רקדניות למועדון חשפניות, ופשוט הלכתי לשם, בלי לחשוב יותר מדי", היא כותבת. "בערב הראשון הרווחתי כמעט 1,000 דולר, אז כמובן שחזרתי גם למשמרת למחרת, וביום שלאחר מכן. לאט לאט התחלתי גם ללכת עם לקוחות הביתה תמורת עוד כסף, ובהתחלה לא הרגשתי שאני עושה משהו לא בסדר. הרגשתי שאני מקבלת בחזרה את השליטה והביטחון שאבדו לי כשנאנסתי".

השנים עברו, והדרך החוצה נראתה בלתי אפשרית. "כבר רציתי להפסיק, אבל הייתי מכורה לסגנון החיים שסיגלתי לעצמי. הכסף שהרווחתי לא היה רק אמצעי לממן סמים – הוא היה סם בפני עצמו. אבל יום אחד, כשנהגתי מסוממת וכמעט נהרגתי בתאונה – זה היה הסימן שלי לקום ולעזוב את החיים האלה. ההורים שלי הגיעו לבית החולים, ופתאום הרגשתי שאני רוצה לספר להם את האמת. עד אז הם חשבו שאני מרוויחה כל כך הרבה כי אני מדגמנת, אבל התאונה גרמה לי לרצות להתוודות על הכל, ופשוט סיפרתי להם מה עשיתי בשנים האחרונות. הייתי בטוחה שהם יכעסו ויתאכזבו, אולי אפילו יתנתקו ממני, אבל הם היו תומכים ונפלאים, ובזכותם הצלחתי באמת לעזוב את העולם הזה".

גווינת' מונטנגרו (צילום: www.robbiemerritt.com)
"פתאם הרגשתי שאני רוצה לספר להם את האמת" | צילום: www.robbiemerritt.com

כמתנה לעצמה לרגל החיים החדשים שלה, החליטה מונטנגרו להגשים חלום ישן, ולהוציא רישיון טיס. במקביל, היא הקימה עסק יחד עם שותף, ומתפרנסת מנוירו-לינגוויסטיקה – סוג של פסיכולוגיה ניו-אייג'ית. "זה מאוד מאתגר", אומרת מונטנגרו, "אבל חוץ מפרנסה, העבודה הזו מאפשרת לי להתעסק עם הרבה מהבעיות שיש לי". 

>> איך נראה בית אבות לזונות בפנסיה?