הפרשייה הכואבת של רז אטיאס ז"ל וחברתו בת ה-17 שנכנסה להריון העלתה לדיון סוער את סוגיית ההפלות בארץ. תחקיר מיוחד שערכו חדשות ערוץ 2 מגלה כי את לא חייבת להיות קטינה חסרת אונים ומבולבלת, כדי להיקלע למבוי סתום בכל הקשור בנושא בארץ. למעשה גם אישה נשואה שנכנסה להריון לא רצוי נתקלת בלא מעט מכשולים בדרך לממש את רצונה.

עמותת "אפרת" שעמדה בראש הפרשייה כגורם מדרבן לשמור על התינוק בכל מחיר משקפת ככל הנראה את הלך הרוח הציבורי במדינה. אם חשבת שאת אישה שאחראית לגוף שלה ובעלת זכות להחליט על עצמך, כנראה שטעית. "לנשים נשואות, אם אין סיבה נפשית, גנטית, מומים - לא יאשרו לך את ההפלה", כך הגיבה נציגה של הוועדה להפסקת הריון לאישה נשואה בת 37 שנכנסה להריון לא מתוכנן ומעוניינת, ביחד עם בן זוגה, להפסיקו.

הסיבה: החוק היבש של מדינת ישראל. שהומצא בשנות ה-70 של המאה הקודמת בלחצן של הסיעות החרדיות קובע כי הפסקת הריון היא עבירה פלילי, אלא אם כן ועדה רפואית אישרה את הפסקת ההריון. הוועדה מאשרת זאת רק אם את חולה נפשית, ההריון מסכן אותך או אם התינוק ממזר. אז מה בכל זאת נותר לאישה ההרה והבריאה לעשות? לשקר. לפנות לפסיכיאטר, לקבל מסמך פיקטיבי בתמורה ל-600 שקל, ורק אז לקבל ככל הנראה את הזכות שלך לבצע מה שנראה לך בגופך.

מה דעתך: האם כל אישה יכולה להפסיק הריון ללא כל פיקוח או שמא מדובר בחוק חשוב?

>> אם הגוף שלי פוגע בכם, תקפצו לי