כשהיתה בת 4, הציתה סבטלנה אלכסייבה את השמלה שלה בטעות ועלתה באש. היא שכבה מעולפת כמה שעות עד שאמא שלה מצאה אותה ולקחה אותה לבית החולים, עם 45 אחוז כוויות קשות בכל אברי גופה. אחרי חודשים ארוכים של שיקום חזרה לחיים מלאי השפלות ועלבונות: בסרטון שערך עליה אתר ה-bbc, היא מספרת כיצד אמא שלה והאנשים בסביבה היו לועגים לה ומכנים אותה פרנקנשטיין ופרדי קרוגר.

View this post on Instagram

У тебя бы не хватило смелости.

A post shared by Svetlana Ugolyok (@o2her) on

היא ניסתה להתאבד פעמיים וניצלה, ורק כשעברה למוסקבה גילתה שיכול להיות גם אחרת: אנשים מסתכלים, אבל הם לא מצביעים ומתלחששים. אלכסייבה מספרת שבמזרח רוסיה לא מכירים את המושג "דימוי גוף חיובי", והיא מתעקשת להנכיח את הנושא ולקדם את הסובלנות באמצעות כוחה של המדיה החברתית.

אחרי שהכירה את בן הזוג שלה, שלטענתה הציל את חייה, היא החלה להעלות תמונות כנות ומלאות כאב ויופי לחשבון האינסטגרם שלה. תוך כמה חודשים היא צברה עשרות אלפי עוקבים ברשתות החברתיות, והיא מספרת שהמסר שהיא רוצה להעביר נותן לה את הכוחות להמשיך ולהתמודד.

"אחרי ששרדתי שתי התאבדויות התחלתי לחשוב למה זה קרה לי", היא אומרת בסרטון, "הבנתי שיש לי תפקיד בעולם הזה, שאני יכולה לסייע לאחרים. הכאב שלי יכול לעזור לאחרים וזה נותן לי השראה. אני רוצה לתת לאנשים תקווה, אמונה וכוח". 

View this post on Instagram

Первый бюстгальтер надела в 14 лет, из-за унижения в школе Старшеклассник потрогал за грудь, не нащупал даже сосков. Это видел весь класс и проходящие мимо ученики. Напоминало сцену из какого-то фильма Девочки, Мальчики - они все смеялись. Мне было так больно из-за своей обделенности. Не хотела, чтоб это снова повторилось. В детском доме по просьбе стали выдавать бюстгальтеры и купальники с пуш-апом. Кастелянша как-то сказала: « Раз груди нет, сами сделаем. Чтоб на пляже не узнали, обвяжись парео ». Теперь хоть я и по параметрам не выделялась из толпы, но появился дискомфорт Бюстгальтер и я стали неразлучны: не снимала перед сном, боялась, что утром могут зайти в спальню. Узнали б, что двоечка на самом деле ноль. ⠀ Недавно решила заменить, на накладную грудью. Мои ожидания не совпали с реальностью, она оказалась очень не приятной в использовании. ⠀ Да и не нужно мне больше этого. После выпуска из детского дома, смогла стать своей мечтой, смогу и от лифчика отвыкнуть�� Ph: @aqvari.snapshots

A post shared by Svetlana Ugolyok (@o2her) on

View this post on Instagram

��

A post shared by Svetlana Ugolyok (@o2her) on