קירסטי באטלר, בריטית בת 22, לא הפסיקה לקבל הערות על הבטן שלה – כולם היו בטוחים מסביבה שהיא בהריון. כשהבטן שלה הלכה ותפחה היא החליטה לעשות בדיקת הריון ביתי ואכן קיבלה בשורות טובות ששימחו אותה מאד: היא והחבר שלה ציפו בהתרגשות ליורש קטן. 

הבטן העצומה שלה גרמה לרופאים לחשוב שהיא בחודש שמיני, אבל בדיקת אולטרסאונד גילתה משהו שונה לגמרי. היא הייתה רק בשבוע השישי להריונה, והסיבה לבטנה התפוחה הייתה ציסטה באחת השחלות באורך של כ-30 סנטימטרים שלחצה על רחמה.

ציסטה באורך של 30 סנטימטרים

"כשנשלחנו לסקירה, התחיל הסיוט שלנו", היא מספרת לקוסמופוליטן הבריטי. "הבטן ההריונית שלי התגלתה כבלגן אחד שלם. העובר היה קטן מאד, ואילו הציסטה הייתה ענקית". 

הציסטה הענקית איימה למחוץ את איבריה של באטלר והרופאים המליצו להסירה במהירות, לפני שיגרם נזק לה או לעובר, אך העובדה שהייתה בהריון היוותה בעיה – שכן היה חשש לשלום העובר בעת ביצוע ההליך הכירורגי. באטלר החליטה לדחות את הניתוח בחמישה שבועות, על מנת שהעובר יוכל לגדול קצת אבל מספר ימים לפני הניתוח היא עשתה סקירה נוספת, שהסתיימה בכאב לה גדול. 

ציסטה ענקית (צילום: צילום מסך מתוך youtube)
אימוש | צילום: צילום מסך מתוך youtube

"כשעשיתי את הסקירה שבוע קודם, אמרו לי שאין דופק", היא נזכרת. "העובר כנראה נמחץ מהציסטה הענקית. זה שבר אותי". המנתחים הסירו את הגידול יום למחרת, כפי שנקבע, אך בעת הסרת הגידול הענק נפגעה השחלה בצורה קריטית.

כיום, שנה לאחר מכן, היא מספרת על המצב מסכן החיים הזה שגרם לה כל כך הרבה כאב. "זה היה מאד טראומטי לאבד את ההריון הזה, להתמודד עם הפגיעה בשחלה והניתוח" היא אומרת. "אני מקווה שהסיפור שלי יעלה את המודעות בקרב נשים לגבי ציסטות וכמה מסוכנות הן יכולות להיות. אני ידועת שאני לא ממש התייחסתי כמו שצריך לגוף שלי, אבל עכשיו אני הרבה יותר ערה למה שקורה בו ממקודם". למרבה המזל היא התבשרה שלמרות המקרה שעברה היא עדיין תוכל להרות ולהקים משפחה.