כל אישה שנייה שאנחנו שואלות מה היא חושבת על ניתוחים פלסטיים מעווה את הפרצוף. הנה, תראי למשל מה כל הסלבס עונות לנו לשאלה הזאת "באחת על אחת". רובינו מזדעזעות מהרעיון ומעדיפות לשמור על הגוף שלנו בחתיכה אחת, אפילו אם אף שונה יעשה לנו טוב, בטן שאובה משומן תגרום לנו אושר וישבן מוצק בניגוד לרוטט ומצולטט יביא את השלום לביתנו. אבל כעת מתברר לנו שאנחנו טועות בדיאגנוזה – 50 אחוז מהנשים דווקא כן חושבות על איזה ניתוחון, כך לפחות על פי סקר שנערך לאחרונה על ידי מכון תמלור בקרב 400 נשים בישראל. חצי מהן חשפו שהן שוקלות לבצע טיפול אסתטי או ניתוח פלסטי בעתיד. בין הטיפולים המועדפים: הסרת שיער, שאיבת שומן, חזה או אף.

הנה כמה מנותחות מפורסמות שלא רק שקלו, אלא גם עשו. וכמה יותר מדי


מבלי להיות גאונות עם יכולות נבואיות דמיקולו, לא נטעה אם נאמר שתחום הניתוחים האסתטיים לא עומד להפסיק לשגשג. נהפוך הוא. חלק מהסיבות להצלחה הגדולה ולהתרחבות הבלתי פוסקת בתחום טמונות בפיתוח תמידי של הטכנולוגיה, נגישות לאינטרנט, השפעות חברתיות והוזלה במחירי הטיפולים, כמו גם בחלוקת תשלומים נוחה.

עד כאן הכול טוב ומנותח. הבעיה מתעוררת כשמתגלה שהנשים הנסקרות לא ממש מכירות את התחום מספיק על מנת לבצע בחירה נכונה. הן לא יודעות מי החברות המנתחות בישראל או מי מהן מובילות בתחום הפלסטיקה. הן גם לא יודעות הרבה (שלא לומר מעט מאוד) על אודות האופן שבו הניתוחים מתבצעים – מהן השיטות בשוק ומה ההשלכות של כל ניתוח וניתוח. למה זה חשוב לדעת? כי ידע זה כוח, ובמקרה של ניתוחים פלסטיים – זה גם יכול להיות מציל חיים.

כל האינפורמציה על ניתוחים פלסטיים במקום אחד

מאז 1990 תחום הפלסטיקה התעורר ופרץ גבולות ברחבי עולם. הציבור ראה כי טוב והחל לבצע שינויים מלאכותיים בגופו, מה שגרם לגורמים רבים מעולם הרפואה – ללא רקע נכון והכשרה מתאימה, להיכנס לעולם הפלסטיקה. "כדי שמנתח פלסטי יגיע להכשרה נכונה בתחום עליו לעבור 7 שנים של לימודי רפואה, 3 שנים של התמחות, 3 שנים של הכשרה ועוד כשנתיים של עבודה בחו"ל", אומר המנתח הפלסטי ד"ר עמנואל בדני, ובאותה נשימה משחזר סיפור עצוב שהתרחש לפני כשנתיים בארץ – אישה הגיעה לעבור שאיבת שומן ומתה על מיטת הטיפולים. בדיעבד התגלה כי מי שביצע את הניתוח היה רופא זר עם רישיון זמני בארץ, המרדים לא הוכשר לתפקיד והאחות הייתה בכלל קוסמטיקאית.

בדיוק בכדי למנוע הישנות של מקרים כאלה, קם לאחרונה בארץ ארגון בשם MY DOCTORS שהוקם על ידי עשרה מנתחים פלסטיים מומחים שמוטרדים מהמצב והחליטו לעשות קצת סדר בבלגן שיש בתחום (גורמים לא מקצועיים, פגיעה באיכות הטיפולים וכדומה). הארגון מאגד מרפאות פרטיות של רופאים מומחים בתחום הכירורגיה האסתטית ומטרתו לקבוע סטנדרטים לטיפול, לנהל שיחות אישיות עם מטופלים ולהשיב את המנתח הפלסטי למעמדו כרופא מקצועי ולא כאיש עסקים (שלא לומר חלטוריסט ללא הכשרה). בהמשך, אומרים לנו, יפורסם באתר הארגון גם תעריפון של הניתוחים הפלסטיים השונים.
אם את שוקלת לעבור ניתוח, חשוב שתדעי לאן לפנות. מחיר הוא בהחלט שיקול, אבל חשוב לזכור שלא עסקינן בחולצה במבצע סוף שנה אותה תקני אצל מי שמציע את המחיר הנמוך ביותר – כאן מדובר הבריאות שלך. לכן רצוי ומומלץ לברר עוד כמה פרטים על האף החדש שלך: כמו למשל מי הרופא שיעשה לך את הניתוח, מה המומחיות ומה ההכשרה שלו. אינפורמציה שהאיגוד החדש מספק.

מגמות עתידיות בניתוחים פלסטיים

אז אחרי שהבהרנו נקודה חשובה במיוחד – לבדוק טוב טוב איפה מומלץ לעבור ניתוח ואצל מי, הנה כמה דברים שאולי יעניינו אותך: המגמות לשנים הבאות לפי האיגוד האמריקאי לכירורגיה אסתטית.

יד על שד (צילום: istockphoto)
הגדלת שדיים ללא עזרים חיצוניים. בקרוב בישראל | צילום: istockphoto

1. שאיבת שומן פחות פולשנית – טוב, אז בעצם מדובר במעט מאוד פלישה לגוף, אם להיות כנים. ההליך מתבצע על ידי הרדמה מקומית או טשטוש כאשר נעשים חתכים קטנים בגודל של כמה מילימטרים בודדים ובעזרת קרני לייזר ממיסים את השומן. יצוין כי מדובר בטיפול למקומות עם מצבורי שומן עדינים (לחיים, עיניים) אך ההחלמה מכך מהירה במיוחד והתוצאות נשמרות לאורך זמן. עושה פלאים גם לצלוליט.

2. הזרקת שומן עצמי – עם השנים הפנים וחלקים נוספים בגוף מאבדים נפח. מדובר בפרוצדורה שבה לוקחים שומן ממקום אחד בגוף (בטן, ישבן) ומזריקים למקומות הרלוונטיים. היתרון הוא שמדובר בחומר עצמי שאמור להעניק תוצאה לזמן ארוך, ולעיתים אף קבוע, וטוענים שמדובר בפעולה כירורגית לא מסובכת.

3. הגדלת חזה ללא שתלים – כן, ללא ספק מדובר בשוס, אלא שהוא עדיין בגדר פנטזיה נכון לעכשיו.מדובר בהגדלת שדיים ללא שתלים חיצוניים אלא בשימוש תאי גזע שלנו. גם כאן שואבים שומן ממקומות בגוף, ומתאי השומן שהוצאו מפיקים תאי גזע בכמויות קטנות. מחדירים אותם לציצי ובתום חצי שנה התאים "גדלים" עד לתוצאה הסופית. יש למה לחכות.

עוד כיוונים חדשים הם מיני ומיקרו מתיחות פנים (צלקות מינימליות, הרדמה מקומית, החלמה מהירה) וטיפולים בנזקים הנגרמים מירידה במשקל. המומחים מעריכים, אגב, שבשנים הבאות נראה עלייה בתחום הניתוחים האסתטיים לגברים. למרות שהם כבר יפים כמו שהם.