אם אתן לא הטיפוס שממהר לקחת את עצמו לחדר הכושר וזקוק למעט מוטיבציה – אנחנו מאמינות שהכתבה הזו תשנה את דעתכן. כי מעבר לכל הקטע שזה נורא בריא וטוב, מסתבר שיש נשים שנהנות מהאימון שלהן יותר מהצפוי. כמה נהנות? ברמות של חוות אורגזמה. ולא במובן המטאפורי.

נשמע מוזר, אך אבל האמת היא שהספרות המדעית הכירה בקיומן של אורגזמות במהלך אימון גופני כבר לפני כ-50 שנה, על ידי הסקסולוג אלפרד קינסי הנודע. בספר שפרסם בשנת 1953, שעסק בחקר התנהגויות מיניות אצל נשים – גילה כי 5% מהנחקרות חוו את האורגזמה המדוברת. מחקרים נוספים שבוצעו עשרות שנים מאוחר יותר, מצאו שנשים בהחלט עשויות לחוות אותה בדיוק כמו בחדר המיטות. במחקר אינטרנטי אחר שנערך בשנת 2012, כ-246 מתוך 530 משתתפות דיווחו כי חוו אורגזמה כזו בעבר.

אז מה צריך לעשות כדי למקסם את האימון שלכן? אז זהו, שבמחקר אחר בנושא שבוצע באוניברסיטת אינידאנה, התברר כי נשים דיווחו על אורגזמה במהלך דיווש עם אופניים, טיפוס על חבלים, יוגה, הרמת משקולות וריצה. אבל את פרס אורגזמת הזהב קיבלו הנפות הרגליים שבוודאי מוכרות לחובבות הפילאטיס שבינינו.

בגדול, האורגזמה הנשית מקושרת להתכווצויות של השרירים בוואגינה. במהלך אימון גופני שמשלב עבודה על שרירים שמחוברים לאזור הוואגינה, בשילוב שחרור אינטנסיבי של אנדורפינים – יוצרים את תחושת האופוריה הנחשקת. על פי דבריה של הסקסולוגית טרייסי קוקס, תחושת האורגזמה שאנחנו חוות, היא מה שקורה כשהגוף שלנו כבר לא יכול לעמוד יותר בזרימה האינטנסיבית של דם באיבר המין ומתפרש כעונג מיני. ואם מדובר באישה עם מזל – היא יכולה לחוות יותר מאורגזמה אחת.

אבל חכו רגע עם הטלפון ואל תמהרו לחדש את המנוי – כיוון שההסתברות לחוות באמת אורגזמה במהלך אימון נמוכה משמעותית מזו שתחוו בחדר המיטות. כיוון שהאימון לא באמת מבצע איזשהי פעולת עינוג מיני (תאמינו לנו, תראו אותנו בשיעור ספינינג.) "רק עשר אחוז מהנשים מדווחות על אורגזמה בזמן אימון. באותה מידה יש נשים שגומרות מגירוי של הפטמה או עיטוש", מוסיפה קוקס. 

מצד שני על פי הדיווחים, נשים שחוו אורגזמה תוך כדי אימון – טענו שהיא הייתה ארוכה יותר ושתחושת ההתכווציות נמשכה שעות לאחר השיא. אז אולי כדאי שבכל זאת תקפצו לאיזה שיעור.