"לא לפני יותר מדי זמן אם הייתי רואה את התמונה הזאת, המחשבות האוטומטיות שהיו קופצות לי לראש היו: אוי מחריד, שמנה, עלובה. תעשי ספורט. תערכי את התמונה. אין מצב שאת מעלה דבר כזה - בושה" - את הפוסט הזה כתבה אלכסה דול, דוגמנית לשעבר והיום גם מטפלת רגשית וקואצ'רית. מה שהיא לא ציפתה זה לחטוף על זה מהגולשים – והרבה: "בעיקר נשים כתבו לי דברים כמו 'יאללה אפשר לחשוב, הוציאה איזה קפל'. אבל הן מפספסות את הנקודה. אני לא צריכה להיות 100 קילו בשביל לדבר על קבלה עצמית. גם נשים רזות מתמודדות עם בעיות דימוי גוף", היא אומרת בתוכנית הבוקר של פאולה ולאון.

לאולפן הגיעה דול נקייה, ללא איפור, כחלק מהמסר שאותו היא מנסה לקדם. "מי שאני היום ומי שהייתי לפני כמה שנים זה משהו אחר לגמרי. מה שאני עושה היום נותן לי כל כך הרבה יותר. אני חושפת את הצד האמיתי מאחורי הגוף המושלם, הפנים המושלמות, ואני חושבת שדווקא למישהי כמוני, הרזה, הדוגמנית, יש כל כך הרבה כוח".

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by A L E X A D O L | self love (@alexa_dol)

שנים ארוכות, לדבריה, היא סבלה מהפרעות אכילה וממרדף אינסופי אחר הרזון. "הגעתי להחלמה שלי כשהחלטתי להפסיק לדגמן. הדוגמנות הייתה הרעל של החיים שלי, הדוגמנות גרמה לי להפרעות אכילה, לערך עצמי נמוך", היא אומרת. "החלטתי לוותר על כל החיים שלי בעצם, זה היה הדבר היחיד שעשיתי, זו הייתה הפרנסה שלי - אבל ידעתי שזה הקוץ הרגשי שתקוע לי ברגל ולקחתי את ההחלטה הכי אמיצה שלקחתי בחיים שלי. היום אם מישהו יציע לי קמפיין אני לא אסכים שירטשו אותי".

היום דול היא מאמנת מוסמכת, מעבירה הרצאות ועושה אימונים אישיים. המטרה הכי חשובה שלה, היא אומרת, היא להראות לעולם שאין דבר כזה מושלם: "גם לי יש קפלים בבטן, גם לי יש סימני מתיחה, גם לי יש צלקות", היא מתארת. "זאת הסיבה שאמרתי לעצמי שהיום אני באה בלי איפור. כי האקנה והפיגמנטציה לא מגדירים אותי".

את המסר החשוב הזה רוצה דול להעביר הלאה לכמה שיותר בני נוער: "אני לא יכולה לשנות את דעתן של אותן מפורסומות לא לרטש אבל אני יכולה לספר מה קורה. נמאס לי שדור שלם שונא עצמו. הכל בסדר איתם, הם מדהימים כמו שהם".