אנחנו מאוד אוהבות את הצלמת הבריטית לורה דודסוורת'. לפני כמה שנים סיפרנו פה על הספר שלה "האמת העירומה", בה צילמה מאה נשים חשופות חזה והביאה את ההתייחסות האישית שלהן אל השדיים שלהן, שברוב המקרים לא נראו בכלל כמו הדימוי המקובל לחזה "המושלם". דודסוורת' מנסה לנרמל בעבודות שלה את הגוף הנשי, להראות שהוא מגיע בהמון צורות וממש לא כמו שהמדיה מנסה למכור לנו שהוא אמור להיראות. ועכשיו היא עושה את זה עם ואגינות.

בספרה החדש היא מביאה מאה צילומים של איבר המין הנשי, וגם הפעם לצד מונולוגים של הנושאות אותו. אם חושבים על זה, הרי שהפות שלנו לא מקבל שום ייצוג - חוץ מאשר בפורנו ובשיחות על הלידה – ובעצם, רובנו בכלל לא יודעות איך הוא נראה.

בשלב כלשהו הבינה הצלמת שאם היא מבקשת מנשים לפתוח מולה ומול המצלמה שלה את הרגליים, היא צריכה לעשות את זה בעצמה. היא הופתעה להתבונן על התמונה של הוואגינה הפרטית שלה: "אני זוכרת שהסתכלתי על התמונה ואמרתי לעצמי 'וואו, מה שהולך שם'", אמרה לגארדיאן, "צלקת חיתוך החיץ שלי הייתה ממש קטנטנה, כאשר בראש שלי היא הרגישה ענקית כי הזיכרון שלי הובל על ידי הלידה הטראומטית שהייתה לי".

לורה דודסוורת' (צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של לורה דודסוורת')
אין פות מושלם. כולם מושלמים | צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של לורה דודסוורת'

ההתבוננות בתמונות, כך תגלו אם תלחצו ממש פה או פה, מרתקת. כל אישה תוכל למצוא בין התצלומים את הפות שמזכיר באיזה אופן את הפות הפרטי שלה, ובעיקר המון אחרים, כי כמו שאומרת דודסוורת': אין אף ואגינה שדומה לאחרת.