מיטל בן שלוש מתמודדת עם עודף משקל מאז שהיא ילדה, אבל רק לאחרונה התחילה לענות לכל אלה שמעירים לה. בפוסט שפרסמה בפייסבוק כתבה מדם ליבה עד כמה נמאס לה לקבל הערות נבזיות בקשר למשקל שלה, וביקשה מכולם לעזוב אותה בשקט: "צאו לי מהצלחת! צאו לי מהקיבה! צאו לי מהמשקל! צאו לי! העיקר שתצאו כבר!", כתבה.

"זה גובל בטפשות ובחוסר מודעות של אנשים", אמרה הבוקר לפאולה וליאון, וסיפרה על מקרה לדוגמא בו העירו לה אנשים זרים על עודף המשקל שלה. "לפני שבועיים, בסערה הגדולה, הייתי צריכה לצאת לאנשהו ולא בא לי כי היה גשם. אמרתי 'לא בא ללכת', ומישהי אמרה לי, 'תלכי תלכי, לא יזיק לך ללכת קצת'. זה לא שלא רציתי ללכת, עניתי לה 'יש גשם בחוץ, לא בא לי לצאת, מה זה קשור לזה שלא יזיק לי ללכת?' אני עושה הליכות".

בן שלוש המשיכה וסיפרה על תהליך ההשלמה שעברה עם עצמה: "כל הזמן רדפתי אחרי שלמות ולא הבנתי שזה המסע הלא נכון. אני צריכה לרדוף לא אחרי שלמות, אלא אחרי זה שאני אהיה שלמה. הפסקתי להילחם במשקל. גם כשהייתי רזה היה לי אופי של שמנה: עדיין לא הלכתי עם ביקיני וצמוד, הרגשתי שמנה. כל הזמן רדפתי אחרי להיראות טוב, להיראות בעיני אחרים טוב. ההערות האלה באמת השפיעו עליי. היום אני מנטרלת את רעשי הסביבה.

"הפוסט הזה נכתב בעקבות פרויקט שהקמתי – סדנה להעצמה נשית לנשים בעלות עודף משקל. בסדנה יהיו אנשי מקצוע כמו פסיכולוגית, תזונאית, סטייליסטית ומאמן כושר. לרדת במשקל זה תהליך של המון שנים. מה שחשוב זה לאהוב את עצמך תוך כדי התהליך". 

צפו בראיון המלא מתוך פאולה וליאון