בעולם בו אישה עלולה להיות מוטרדת או מותקפת מינית בכל רגע נתון, אין הורה שלא היה רוצה שבתו תחזיק אמצעי להגנה עצמית בהישג יד במקרה שתותקף. כך הרגישו גם הוריה של הנערה בת ה-17 מדנמרק, שכעת עלולה להיאלץ לשלם קנס על שימוש בתרסיס פלפל נגד הגבר שניסה לאנוס אותה.

לפי הדיווחים ב Independent, בליל ה-20 לינואר הנערה הותקפה במרכז העיירה סונדרברג שבדנמרק. לדבריה, התוקף הפיל אותה לרצפה וניסה להפשיט אותה ואז, כאקט של הגנה עצמית, הוציאה תרסיס פלפל וניסתה לנטרל אותו.

יום אחרי המקרה דיווחה הנערה למשטרה וכעת, אם לא הספיקה הטראומה מהתקיפה שעברה, כנראה תיאלץ לשלם קנס של 500 קרונות דניות השוות בערכן לכ-300 שקל על עצם השימוש בתרסיס. הסיבה? שימוש בתרסיס מסוג זה הינו מחוץ לחוק בדנמרק.

דוברת המשטרה, הלה לונדברג אמרה שמקרה התקיפה נמצא בחקירה והמשטרה עדיין עושה מאמצים לתפוס את התוקף: "לפי החוק הדני, אחזקה של תרסיס פלפל אינה חוקית והיא נחשבת תחת אותה קטגוריה כמו אחזקת סכינים ונשקים אחרים", אמרה לעיתון הבריטי. הלה הוסיפה שעדיין אינה יודעת אם הנערה בסופו של דבר באמת תיאלץ לשלם את הקנס, ושייתכן שבית המשפט יחליט לוותר לה על התשלום משום שמדובר בהגנה עצמית.

לפי הדיווחים בדיילי מייל הבריטי התקיפה נעשתה סמוך למקלט מדיני בעיירה, ועדיין לא ידוע אם התוקף הוא פליט ממוצא זר, אלא רק שהיה דובר אנגלית. המקרה עורר סערה בדנמרק עקב הגידול במקרי הטרדה מינית של נשים מקומיות על ידי זרים בעיירה ובאירופה בכלל.

קראו גם: נורבגיה מציעה לפליטים שיעורים בחינוך מיני

במהלך החודש האחרון, מספר נשים בעיירה העידו שחשו מוטרדות על ידי הפליטים במקלט המדיני שבאזור. זאת אחרי ריבוי מקרי ההטרדות המיניות בארצות נוספות באירופה, כולל המתקפה המזעזעת שאירעה בליל השנה החדשה בעיר קלן שבגרמניה. אין ספק שצריך למצוא פתרון עמוק לתופעה ההולכת וגוברת באירופה, אבל עד אז, המינימום שאפשר לעשות הוא לאפשר לנשים ולנערות להגן על עצמן בעת צרה.

עדי רם בפייסבוק