הילה דניאל לא מתביישת להגיד משהו שנשים רבות מרגישות אבל מתביישות: היא חשה פחד גדול מהשמנה בהיריון, ומודה באומץ שהפחד הזה מונע ממנה להביא ילד נוסף לעולם. ליאון ופאולה שוחחו עם דניאל, עורכת דין וכתבת באתר אונליין ואמא לילדה בת 6 – שסיפרה על ההתמודדות עם הפחד.

"הילדה שלי שווה את כל הקילוגרמים שבעולם", אמרה דניאל, "הפחד הזה לא ינצח, אבל זה משהו שקיים. אני אישית עברתי הפרעת אכילה, הייתי אנורקסית בגיל 14 וזה משהו שמתמודדים איתו כל החיים". דניאל ספרה שלפני היריונה הראשון חייתה באשליה שההיריון משחית את הגוף הנשי. "היה לי מאוד קשה להחליט להיכנס להיריון הראשון. עכשיו אני אומרת לעצמי: 'אוקיי, יש לי את הזמן, יש לי כבר ילדה - אני לא חייבת לעשות לה עוד אחות".

גם לירון שמם מבינה על מה דניאל מדברת. היא קיוותה שהיא תהיה בהיריון "שרוך עם קשר", אבל חודשיים אחרי הלידה השמינה אפילו עוד יותר. "זה הטריד אותי ולקח לי הרבה זמן לחזור למשהו קרוב למה שהייתי", אמרה, "כי היריון משנה את הגוף. לפני ההיריון הראשון שלי ארזתי את הסקיני מידה 26 שלי ובכיתי - כי הבנתי שאנחנו לא ניפגש שוב לעולם. בהיריון השני אני מקבלת את ההשמנה הזו, יודעת מה אני נותנת - וכל קילו אני עולה בכיף".

לסיום, התייחסה לנושא מבחינה מקצועית גם אילנית סנדרוביץ' - דיאטנית קלינית לנשים בהיריון ואחרי לידה ממכבי שירותי בריאות, והסבירה כמה ייעוץ דיאטני כזה חשוב במהלך ההיריון.

צפו בראיון המלא מתוך פאולה וליאון