מסתבר שלא מדובר באגדה אורבנית שמנסה למנוע מכן לקיים יחסי מין. אלרגיה לזרע זה אמיתי לגמרי – וזה לא נעים בכלל. אז אם עד עכשיו הריון לא רצוי היה החשש העיקרי שלכן, מסתבר שבמקרה של אלרגיה, מספיק זרעון סורר אחד בשביל להצית שריפה גדולה. ליטרלי. לא סקסי? אולי. אבל בהחלט הפיך.

1. שריפה אחותי, שריפה

במידה והפרטנר שלך לא הספיק לצאת בזמן, או שלחילופין החלטת לחפף הפעם עם הקונדום, התחושה העיקרית שנגרמת ממגע עם נוזל זרע בנרתיק, היא תחושת צריבה ושריפה עד לכדי תחושה שכוורת דבורים החליטה לתקוף את הפות שלך באופן אישי.

2. מה הסימפטומים?

התסמינים עצמם משתנים בהתאם למצב. כלומר, אם מדובר באלרגיה או רגישות. באופן כללי הם יורגשו באזור הפה או הפות, תופיע אדמומיות, נפיחות ותחושת צריכה או גרד מספר שעות לאחר קיום המגע המיני. תסמינים אחרים עלולים להימשך בין מספר שעות לכמה ימים. במקרים חמורים תגובה אלרגית תתבטא בהלם ואנפילקסיס שידרשו התערבות רפואית.

3. למה זה קורה?

מסתבר שנשים מסוימות מגיבות לחלבון שנמצא בתוך נוזל הזרע במקום לזרע עצמו. אין הסבר מדויק למה זה קורה, אבל כמו כל תגובה אלרגית למזון מסוים – הגוף מתייחס לזרע כאל פולש זר, כיוון שהוא לא חלק ממנו. בקיצור, לגמור בפנים זו ממש לא אופציה מבחינתכן. בנוסף, מסתבר שנשים מסוימות יכולות להיות אלרגיות לזרע של גבר מסוים בלבד, או להיות רגישות יותר מבדרך כלל לזרע של גבר אחר. כמו כן, רגישות לזרע עלולה להופיע עם בחור ספציפי אחרי תקופה, גם אם בהתחלה הכל היה בסדר. למרבה הבאסה, שום שינוי באורח החיים או בתזונה לא יכול להשפיע על הרכב הזרע כדי להפוך אותו ליותר ידידותי.

4. איך מאבחנים את האלרגיה?

האבחון מתבצע בדיוק כמו כל בדיקת אלרגיה שגרתית על העור (כן, ההיא עם הדקירות) ומבוצעת על ידי רופא. זו כמובן לא המלצה רפואית, אבל במידה ויחסי מין נטולי מגע עם זרע מונעים מכן כאב – רצוי שתבדקו את העניין. נשים מסוימות דיווחו שרק הפות שלהן הגיב למגע עם זרע, בעוד שמגע על היד לא ממש השפיע עליהן. מצד שני, בליעה לגמרי לא באה להן טוב. אבל בינינו, זה כבר לא רק עניין של אלרגיות.

5. מתנזרים מעכשיו?

אז זהו, שממש לא. במידה והפרטנר שלכן מספיק בשליטה ויודע לצאת בזמן, זו יכולה להיות אופציה לא רעה בכלל עבורכן. אבל עדיף שתקפידו על שימוש בקונדומים שהופכים את כל העניין הזה לפשוט יותר. אפשרות נוספת, היא לגמור במקומות אחרים שלא מגרים את האלרגיה שלכן. רק לא בתוך הנרתיק, שרגיש יותר משמעותית מאיברים אחרים בגוף. (וכן, זה הזמן לתת לדמיון שלכם להתפרע). 

6. אבל מה קורה כשמנסים להיכנס להריון?

באופן כללי, בגלל שהפות שלך מתייחס לזרע כאל פולש זר ולא רצוי – הוא יילחם בו ולא ממש יקבל אותו בזרועות פתוחות. וזה בהחלט בעייתי כשרוצים לעשות תינוק. במקרים מהסוג הזה, תיאלצו להיעזר במומחים לפוריות שיכולים לשנות את הרכב הזרע ולבצע הזרעה או לחילופין, הפרייה חוץ גופית.

7. אבל רגע – את לא בהכרח אלרגית

אחרי הסטרס, חשוב להבהיר שלא כל כאב הוא בהכרח אלרגיה, כך שאל תמהרו לאבחן את עצמכן בטעות. כאב אחרי יחסי מין יכול לקרות בגלל דלקת בנרתיק, זיהום, הרפס או וסטיבוליטיס. חשוב שתדברו עם הרופא שלכן ותיבדקו. בעיקר אם הכאב ממשיך למרות שימוש בקונדום. הכי חשוב שתבינו שסקס לא אמור להכאיב לכן אף פעם. הוא לא תנאי לסקס. אסור לכן לקבל את זה כמובן מאליו ותפנו לייעוץ מקצועי מתאים.