טיפולי פוריות הם מסע מתיש, בודד ומאייש שעשוי לקחת חודשים רבים ואף שנים ובסופם לא תמיד מובטחת הצלחה - אלא שאישה אחת הצליחה לקחת את הדבר הכל כך קשה הזה ולהפוך אותו לסרטון הומוריסטי וויראלי שמוציא מהארון את אחד הנושאים הכי פחות מדוברים.

"לפני כמה חודשים הבנו, בעלי ואני, שאנחנו לא מצליחים להיכנס להיריון באופן טבעי" מספרת ליאת צדקיהו פרץ (34), שחקנית מתל אביב, "כמובן שבהתחלה הייתה תחושת תסכול גדולה כי לא חשבתי שאהיה בסטטיסטיקה הזו. אבל כשזה התחיל גיליתי עולם שלם וגיליתי את העולם הזה נשים עוברות הרבה פעמים מאוד מאוד לבד, כי זה נושא שלא מדובר, רובינו נמצאות בארון סביב הנושא הזה, זה לא משהו שנשים מתגאות בו. ודווקא מתוך המקום הבודד והקשה הזה ראיתי את ההיבט הקומי - שבסופו של דבר מדובר בממלכה של נשים הורמונאליות בטירוף".

מתוך רצון להתמודד עם הקושי שבחוויה האישית שלה והבנה שהיא יכולה לעשות מזה משהו מצחיק החליטה ליאת ליצור את הסרטון. "זה אחד הדברים המאתגרים שנאלצתי להתמודד איתם בחיי ולא רק ברמה הרגשית, אלא גם ברמה הפיזית - לקום כול בוקר בשש במשך ארבעה חודשים יום יום, ללכת לאולטרסאונד ובדיקות דם, להזריק הורמונים מידי ערב, להרגיש איך כול הגוף שלך משתנה, ממש תופעות של הריון, רק שאת לא בהיריון ואת מחורפנת, עצבנית ואין לך סבלנות לאף אחד ובגדול את מכירה אישה חדשה: אותך בטיפולי פוריות".

 

"פעם נתקלתי בדבר מצחיק, מישהי שישבה לידי בזמן שחיכינו ואז המזכירה קראה לה רק בשמה הפרטי והבחורה פשוט התפוצצה עליה 'זה השם שלי, מה הבעיה להגיד את השם שלי, אני פה כבר 3 שנים'. זה היה מצחיק, כי כולן מבינו שהיא מופגזת הורמונים, זו לא באמת היא, זה יכול להיות הדבר הכי קטן בעולם שאת נדלקת ופתאום קלטתי שזה גם מצחיק, הכל נורא קיצוני כשאת לוקחת הורמונים. כל תגובה שלך זה כמו להיות לפני מחזור, רק פי ארבע וחודשים שלמים בלי הפסקה. אז החלטתי לעשות סרטון שיוציא את העניין הזה מהארון, להעלות מודעות ולצחוק על זה כי מרגיש שאנשים לא רגישים לנושא הזה בכלל - צריך לדבר על זה ממקום אחר".

"עשינו את זה עם צוות מדהים של אנשים וחברים שהם יוצרים מעולם הקולנוע וזה מגניב כי אני מקבלת מלא הודעות ממלא נשים. האינבוקס שלי מפוצץ בנשים שאומרות זה בול הדבר הזה, הצעקה שלהן, בול מה שהן רצו להגיד וזה מאוד משמח אותי שזה נוגע בכל כך הרבה נשים. סרטון הבא אני בהיריון ורק מקטרת!"