שלי ליאון ואלכס חלימוב (יח``צ: יוהנס פלטן)
שלי ליאון ואלכס חלימוב | יח``צ: יוהנס פלטן

אם רק היית מורידה כמה קילו, קונה כמה בגדים חדשים ועושה משהו עם השיער - היית יכולה להיראות פצצה. את יודעת את זה, ובכל זאת לא עושה שום דבר; ובכן, הסיפור הזה יכול להתאים בדיוק בשבילך. הסטייליסטית והמאפרת שלי ליאון, מאמן הכושר אלכס חלימוב ומעצב השיער יוסי שהרבני - או, בקיצור, חברת "Fit & Style" - מבטיחים להפוך אותך לבחורה חדשה תוך שלושה חודשים.

"אלכס חשב על שיתוף פעולה בינינו, כי שנינו תמיד מלמדים את הלקוחות שלנו לעשות שינוי", מספרת שלי על המיזם החדש. "אני מלמדת אותם לעשות שינוי מבחינת סטייל ואיפור, והוא מלמד אותם לאכול נכון ולשמור על הגוף. חשבנו למה שלא נשלב בין העולמות".

שלושת בעלי המקצוע חברו יחדיו, ובנו תכנית משולבת של אימון, תזונה וסטיילינג, המתאימה למי שמעוניינת להשתדרג לפני אירוע גדול או, לחילופין, שהחליטה לעשות סוויצ' רציני בחיים. נשמע נפלא, אבל מה באמת קורה אחרי שהמאפרת הולכת הביתה, הפן נהרס והשוקולד חוזר לארון הממתקים? כמה זמן המייקאובר נשאר? "המטרה היא להטמיע אורח חיים בריא ומלא סגנון, שלא יתנדף לאחר שלושה חודשים, גם אחרי שהפרוייקט מסתיים", מסבירה שלי.

קודם פיט, אחר כך סטייל

אז איך זה עובד? תכנית Fit & Style היא בעיקר Fit, שלאחריו מגיע ה-Style. החלק העיקרי בשלושת החודשים הוא המעבר לאורח חיים בריא וספורטיבי: "הגעתי למסקנה שאי אפשר להשלים מהלך של חיטוב וירידה במשקל ללא הבנייה של אורח חיים בריא גם בסדר היום הרגיל", מסביר אלכס. "התוכנית החדשה מאפשרת לכל אחד לשלב את המהפך בשגרת החיים הרגילה. אני מגיע לנקודת המפגש שקובעים - זה יכול להיות במקום העבודה, בבית או בפארק - עם הציוד הייחודי שלי הכולל עבודה עם רצועות TRX, ומעביר אימון של שעה שיכול להתבצע בכל מקום. אני מבצע מעקב שוטף אחר המתאמנים, כולל שיחות טלפון, מיילים, פגישת שקילה ועדכון תפריט אחת לשבועיים. חשוב לדעת שלרדת במשקל זו לא חוכמה גדולה. הרעיון הוא להקטין את השומנים, לעבוד על האזורים הנכונים ולהטמיע אורח חיים בריא בשגרה. אנחנו מתחילים בשלושה חודשים אינטנסיביים - ואחר כך המתאמנים יכולים להמשיך לבד".

אתי לאון לפני ואחרי (יח``צ: יוהנס פלטן)
הלקוחה המרוצה הראשונה: אתי לאון לפני ואחרי | יח``צ: יוהנס פלטן
אבי לאון לפני ואחרי (יח``צ: יוהנס פלטן)
לא לנשים בלבד. אבי לאון לפני ואחרי | יח``צ: יוהנס פלטן

בסיומו של התהליך מתקיים מפגש לעיצוב שיער וסטיילינג עם שלי ויוסי, הכולל בחירה של מראה שיער נכון ושדרוג המלתחה הפרטית: עדכון הפריטים הקיימים, המלצות על שילובים נכונים ואוורור אקססוריז שלא נוצלו כהלכה. המפגש ייחתם בסדנת איפור בארבע עיניים, שתגבש סגנון איפור בהתאם למראה הפנים החדש עם טכניקות מקצועיות שיבטיחו כי הלוק החדש ילווה אתכם בשגרת היום יום, כמו גם באירועים מיוחדים.

אימון על הגג של המשרד

לפיילוט של תכנית Fit & Style נבחרו שני אחים, אבי ואתי לאון, שבחרו לשלב את האימונים במקום העבודה המשותף - על גג חברת האינטרנט שלהם בראשון לציון. במשך שלושה חודשים נכנסו למשטר אימונים ותזונה, הביאו ארוחת צהריים למשרד, עלו על הגג פעמיים בשבוע והתוצאות שברו את רף הציפיות: אבי השיל 5 ק"ג ו-7% אחוזי שומן ואתי הורידה 5 ק"ג ו-4% אחוזי שומן, בנוסף לירידה המשמעותית של השניים בהיקפים.

אבי ליאון לפני המהפך (יח``צ: יוהנס פלטן)
החברים פירגנו בפייסבוק. אבי מתעד את עצמו במהלך הפרויקט | יח``צ: יוהנס פלטן
אתי לאון לפני המהפך
התהליך של אתי. עכשיו חסר רק הסטייל

את הטאצ' הסופי נתנו, כאמור, יוסי ושלי. "החוכמה היא לא רק להוריד אלא גם להראות טוב", אומרת שלי. "אצל אבי עדכנו מחדש את קולקציית החולצות, ובחרנו גזרות חדשות ומחמיאות יותר במכנסיים. חלק מהפריטים של אתי שלחנו להצרה אצל התופרת, סדרנו מחדש את אוסף האקססוריז ובסך הכל הוספנו כמה חולצות, חצאיות ואביזרים משלימים, ששידרגו את ההופעה בקלות ובתקציב שפוי. השינוי הגדול היה בפניה של אתי, שהשתנו בעקבות ההרזיה. יוסי התאים עבורה תספורת חדשה, והמהפך היה מדהים. בעזרת כמה טכניקות של איפור התאמתי לה סגנון איפור חד יותר, שמדגיש את העיניים ומחמיא לעור הפנים, ולימדתי אותה טריקים לאיפור מהיר לפני יום העבודה - כדי שהמראה החדש לא יהיה שמור לאירועים מיוחדים בלבד".

אתי לאון אחרי המהפך
טאצ'-אפים אחרונים עם מעצב השיער
אבי ואתי לאון
אבי ואתי בגרסא המשודרגת

הלייקים מילאו לי את הנשמה

התמונות שאחרי הרשימו את החברים ברשת הפייסבוק - שהוזמנו לחזות בתהליך מראשיתו, ופרגנו בהרבה לייקים לאורך כל הדרך. עד כדי כך שהאחים לבית לאון החליטו להמשיך את התוכנית לשלושה חודשים נוספים: "אני איש של מדיה", מעיד אבי. "ידעתי מההתחלה שלבד אני לא יכול לעשות את זה, ועם הרבה אומץ העליתי את תמונת הרצח שלי על הקיר בפייסבוק. ככל שהתהליך התקדם כך הלייקים מילאו את הדף והנשמה. זה נותן הרבה כוח שהחברים תומכים בך".

>> זה נכון שלנשים קשה יותר לרזות?