מיכל אורגד
אחת שיודעת: מיכל אורגד

אחרי שמיצינו כבר את הפילאטיס ורובנו מסכימות שיוגה זה נורא לאסט דקייד, הגיע הזמן לסקור את הטרנדים החדשים בשוק אימוני הכושר. השוק הגדול ביותר נמצא, כמובן, באמריקה, והנה אנחנו מביאות לכם משם משב רענן ונטול ריחות זיעה, בינתיים, של הדברים הבאים בתחום. יש בהם כמה מגוחכים, יש כמה מדליקים ויש כאלה שבחיים לא יתפסו אצלנו; מיכל אורגד, מדריכת אירובי ומאמנת אישית שמזיזה את הטוכעס שלה על בסיס יומי ואפילו נהנית מזה, עזרה לנו לנחש האם הטרנדים מאמריקה הולכים לסחוף גם ישבנים מתוצרת הארץ.

להתאמן עם אייפון

היה זה רק עניין של זמן עד שהמכשיר הזה, שגם ככה עושה בשבילנו הכל, יהפוך להיות מאמן הכושר האישי שלנו. מדובר בשירות באייפון שמציג לנו כמה זמן אנחנו מתעמלות, כמה קלוריות שרפנו, כמה קילומטרים הקפנו מסביב לבלוק וכמה זיעה נטפנו. משהו כזה.
דבר המדריכה: "כרעיון זה נשמע מדליק, אבל לא הייתי סומכת על מכשיר שיאמר לי כמה רצתי וכמה שרפתי כמו שאני לא חושבת שמכשיר הריצה בחדר כושר מדייק בכמות הקלוריות ששרפנו, גם אם הכנסנו בהם את משקלנו המדויק, כי שריפת קלוריות מושפעת מעוד גורמים פרט למשקל", אומרת אורגד. "יש בארץ שעוני דופק של חבורת שונות, שמחברים למחשב והן מורידות נתונים דומים. זה נחמד כאמצעי עזר, אבל לא יותר מזה".

תזיזי ת'ישבן

"בוטי שייק" היא שיטת נענוע הישבן בצורה קופצנית וקצת מצחיקה, שמזכירה מאד את הסמבה הברזילאית. מדובר בטרנד חזק אצל האפרו אמריקאיות שגרר אחריו גם די הרבה ווייט-גירלס שמנסות חזק לנענע כמו המקור.
דבר המדריכה: "הסגנון הזה לא הגיע עדיין לכאן, אבל כשיגיע נראה שיתפוס חזק. אחרי הכל, ידוע שגם לנשים הישראליות יש מה לשקשק".

גבר מטפס על מדרגות חדר כושר (צילום: Jacobs Ladder)
סולם יעקב. מדרגות לשום מקום | צילום: Jacobs Ladder

לטפס בסולם יעקב

מי היה מאמין שחלומו של יעקב אודות הסולם השמיימי יהפוך לטרנד בעולם החטובים והחטובות? אלא שהפעם מדובר בסולם של ממש, עליו מטפסים לשום מקום. הסולם אינו מחובר לחשמל ולמעשה מונע בהתאם לקצב העלייה שלנו: ככל שנטפס מהר יותר כך יגבר הקצב. המספרים אומרים כי ניתן לשרוף 250 קלוריות ב-30 דקות - לא כולל החלפת נורה וצביעת התקרה תוך כדי.
דבר המדריכה: "הסולם יכול להיות גימיק נחמד לתקופה מסוימת, אבל אני מאמינה שדי מהר הוא ימאס על העוסקים בו. זה עוד לא הגיע לארץ - ויש לי תחושה שגם אם יגיע הוא יחזור מהר לאמריקה".

רקדנית בלט (צילום: istockphoto)
כאן זה אגם הברבורים, לא אגם הממותות | צילום: istockphoto
בלרינות תמיד רזות

שיעורי בלט בשילוב עם יוגה הם להיט בארה"ב, והדודים שלנו מאמריקה סיפרו לנו שניתן לשרוף ככה 340 קלוריות בשעה.
דבר המדריכה: "מדובר בשיעור שטרם התבסס בארץ ובעיני יכול בהחלט לתפוס את הקהל הישראלי – אבל לא הייתי מתחייבת לגבי מספר הקלוריות המובטחות".

20 שניות והיית פה אחרי שהקפת את הבסיס

זוכרת איך בגיל 18 ישנת באוהל, התגרדת כמו קיפוד, התעוררת בחמש לפנות בוקר למסדר ורצת מגרש שלם ב-20 שניות? זה די דומה לאימון הכושר החדש שיש לנו להציע לך. מדובר במחנה אימונים אינטנסיבי, המיועד להרזיה זריזה לקראת אירוע מיוחד הקרב ובא.
דבר המדריכה: "לדעתי זה יעבוד טוב בארץ, אבל השאלה היא מה קורה בתום מחנה האימונים, והאם את חוזרת לממדים הקודמים שלך. במכוני כושר ברחבי הארץ כבר קיימים היום שיעורים שנקראים "מילואים" או "טירונות", בהם עוברים המתאמנים סדרות של פזצטות ושכיבות סמיכה".

ריקוד לטיני (צילום: Prebranac, Istock)
צ'ה-צ'ה-צ'ה, והשומן יצא | צילום: Prebranac, Istock

רקדי, רגלך הניפי

הכירי את ה"זומבה": אירובי דאנס המשלב מוסיקה מדרום אמריקה יחד עם צעדי ריקוד לטיניים ובינלאומיים, כמו סלסה, רומבה, צ'ה-צ'ה ועוד. בשיעור זומבה אפשר לשרוף בין 500 ל-800 קלוריות לשעת אימון, כמו גם לחטב את הגוף ולשפר מרכיבי כושר כמו גמישות, כח וסבולת לב ריאה.
דבר המדריכה: "הזומבה כבר נלמד בישראל בחדרי כושר שונים, והשאלה היא האם יחזיק מעמד לאורך השנים או ייעלם כמו שיעורים אחרים שהפופולאריות שלהם ירדה. הישראלים מאד אוהבים את הסגנון, שיש בו הרבה מהלטיני והצעדים יחסית פשוטים".

ריקוד על עמוד (צילום: istockphoto)
מחזק ומחטב, וזה אפילו לא בעירום | צילום: istockphoto
אני לא חשפנית, אני רק מתעמלת

"פול דאנס" היא שיטת אימון המשלבת בין ריקוד לאקרובאטיקה. בניגוד למה שאנשים חושבים, זה לא סטריפטיז ולא צריך להתפשט: מדובר בתרגילים תמימים למדי על עמוד המשפרים כוח וגמישות, מחזקים את פלג הגוף העליון ומחטבים את כל הגוף.
דבר המדריכה: "הסגנון הזה כבר נלמד בקבוצות קטנות במקומות ספורים בארץ".

>> אין לך כוח לעשות כושר? תרגישי טוב: הרבה נשים מעדיפות את הגיזרה המלאה