מה הסיפור של אנשים עם הגוף שלנו, ולמה נראה שתמיד יש להם מה להגיד ואת החוצפה לחשוב שזה בסדר להגיד? הסיפור של אלאנדה, צעירה מנברסקה, מדגים בצורה מושלמת עד כמה הביקורת שאנחנו שומעות מהסביבה על איך שאנחנו נראות היא בלתי רלוונטית לחלוטין.

אלאנדה סבלה שנים רבות מעודף משקל, אבל בשום פנים לא הצליחה לרזות. "הייתי מתחילה דיאטה או אימון חדש ואחרי שבועיים מפסיקה", סיפרה למגזין Shape, "אבל רק כשהתחילו לי בעיות ברכיים וכאבי גב הייתי סוף-סוף מוכנה לקחת את עצמי ברצינות". לפני כשנה היא שינתה את כל אורחות חייה: הפסיקה לאכול בחוץ, הקפידה לשמור בבית אופציות אכילה בריאות, התחייבה לפעילות גופנית והתמודדה עם החשקים. "הפעם זה עבד, כי נראה לי שהגוף שלי כבר רצה להיפטר מעודפי המשקל", סיפרה.

אלאנדה הצליחה לרדת כ-30 קילו, והרגישה מצוין פיזית ורגשית. אלא שכמו שהיא מספרת, לאנשים עדיין היה מה להגיד על איך שהיא נראית: "בשבוע האחרון בעבודה היו לי ביליון שונאים", שיתפה בקבוצת הרזיה בפייסבוק, "בחור אחד שלפני שירדתי במשקל שאל אותי אם אני בהיריון, עכשיו אמר שאני נראית אנורקטית. בחור אחר שאל אותי: 'מה קרה לך? פעם היית נראית טוב'. זה ממש מראה שלאנשים יהיה מה להגיד עליך לא משנה מה, אז את חייבת ללמוד לשחרר, ולהזכיר לעצמך שכשאדם אומר הערות נבזיות כאלה, תשע פעמים מתוך עשר זה קשור בכלל אליו ואל חוסר הביטחון שלו, ולא אליך".

הגולשות הזדהו מאוד עם הפוסט. "אנשים תמיד יגידו דברים מגעילים בגלל שהם לא עברו בעצמם את הדם, הזעה והדמעות שאת עברת אז הם לא חושבים לפני שהם מדברים", כתבה מישהי, ואחרת הוסיפה: "אני עדיין חושבת שאם אין לך משהו נחמד להגיד, עדיף שלא תגיד כלום. למדתי ללכת מסיטואציות כאלה ולא להיעלב, כי זה לא שווה את זה".