יש מצב שמדובר בעוד אגדה אורבנית, אבל לא מעט שמועות מספרות שאכילת אננס משנה את הריח של הואגינה שלנו, וכן, גם את הטעם.

נראה שהסוגיה המרתקת הזו ממשיכה להטריד את כולנו ובאתר Reddit נשאלה השבוע שוב השאלה האם באמת יכול האננס להשפיע על הניחוחות שלנו. התגובות, כמו שחשבתם, לא אחרו להגיע וכללו לא מעט היבטים. בין התגובות היו גם תגובות שטענו שהדבר אך הגיוני מבחינה ביוכימית – או במילים אחרות – את זה מה שאת אוכלת.

"אפשר לשנות את הריחות והטעמים בגוף בכלל, ובטח שגם בואגינה, באמצעות התזונה שלנו", נכתב בתגובה אחת. "אם תשתי הרבה קפה או בירה, הטעם שלך למטה יהפוך גם הוא מריר משהו בהתאמה. מצד שני, אם תשתי הרבה מים ותאכלי הרבה פירות, הטעמים יהיו פירותיים יותר", נכתב באחרת. 

אין ספק שיש כאן סוג של היגיון, אבל התגובה הזו הצריכה בדיקה מעמיקה יותר, בטח בסוגיה סופר חשובה כמו זאת. ואכן ד"ר שאזיה מאליק, גינקולוג מומחה, נרתם למשימה והסביר למטרו האנגלי: "אין שום הוכחה מדעית לכך שצריכת אננס משנה את הריח בואגינה. אך יחד עם זאת, נראה שיש משהו באגדה הזו שכן השטח מלמד שלא מעט נשים (וגברים) מדווחים על שינוי בטעם ובריח שקורים בגופם לאחר ששינו את התזונה שלהם".

via GIPHY

עוד מסביר הד"ר שכמו בכל דבר בגוף "מזון בריא מיטיב עם הגוף ומעניק לו כתוצאה מכך גם ריחות שנתפסים לנו כנעימים יותר, ומזונות פחות בריאים, כמו סוכר נניח, הופכים לחומציים יותר ומשם גם מעניקים לנו ריחות פחות נעימים".

אז אם חשקת בניחוחות נעימים יותר בואגינה שלך, ולא משנה מה הסיבה כרגע, ייתכן וזה לא תלוש לגמרי להכניס קצת יותר פירות לתפריט שלך. על מנת לשפר את הריחות ולהפוך אותם טעימים ונעימים יותר, ממליץ הרופא לצרוך יותר פירות מתוקים בתקופה של התחלת המחזור, כשבועיים לפחות לפני התחלת הוסת. כך שאם חשבת להוריד סמודי אננס לפני דייט חשוב על מנת לעשות שינוי ריחני, זה לא מה שיעזור לך. סורי. מבחינת הגברים, אגב, הם יצטרכו לאכול את המאכלים האלה הרבה יותר זמן לפני, שכן אצלם הקונסטלציה קצת שונה ויקחו להם שבועות ואולי אפילו חודשים עד שהריח והטעם בגופם ישתנה. 

אז אמנם אין לכך באמת הסבר מדעי (עדיין?), אבל לנו חשוב להזכיר לך שהואגינה שלך נהדרת גם ככה, כמו שהיא ואת לא צריכה לשנות כלום. אם בכל זאת את חשה שיש איזה ניחוח בעייתי שמפריע לך, עדיף שתפני לגינקולוג במקום להוריד אננסים, למרות שכאמור זה אף פעם לא מזיק.