כשאת עובדת, הידיים של הבוס שלך אוחזות לך בשדיים; כשאת צועדת ברחוב, הטוסיק שלך הוא רכוש הציבור. זוהי כמובן הפשטה מילולית מאוד של הצילומים הנוקבים, שפורסמו לאחרונה כחלק מתוך סדרת תמונות הנושאת את השם "גבולות".

אלייר ברטל, צלמת מברוקלין שהשתתפה בתכנית חונכות לצלמים צעירים, יצרה במסגרתה את סדרת הצילומים המרשימה הזו והיא מקווה להביא דרכה לידי ביטוי את החוויה הקבועה של נשים במרחב הגברי. הצלמת, בת ה-23 בסך הכל, ביקשה להעביר בתמונות את תחושת הדיכוי הכללית בה נתונות נשים בימינו, בחיי היום יום שלהן – גם מבלי להיות חשופות בהכרח למעשים קיצוניים של אלימות, תקיפה מינית או אונס.

ברטל מנסה להנכיח את התחושה של הטרדה מינית קבועה, שגרתית, שכל אישה בעולמנו נתקלת בה יום יום. "שני אנשים שונים העירו לי הערות לא הולמות ביום אחד, ואדם שלישי גם נגע בי בצורה לא הולמת. לא אמרתי כלום", היא מספרת לבאזפיד. כמוה, גם הנשים בצילומים שומרות על הבעה קפואה – והמסר מדכא. כנשים, חושבת ברטל, למדנו לקבל את האווירה הסקסיסטית במרחב כעובדה נתונה ואפילו נורמלית, ואנחנו לא מגיבות אליה או מוחות נגדה כלל.

#Boundaries shoot 3! The project has been getting a lot of love today... Head to allairebartel.com to see the full series plus videos about it came to be! #ypa #YPAPGH #youngphotographersalliance #yesallwomen #feminism

A photo posted by Allaire Bartel (@allaireb) on


#Boundaries shoot 2. #YPAPGH #makeyourowndamnsandwich Full series at allairebartel.com (link in bio)

A photo posted by Allaire Bartel (@allaireb) on


Young Photographers Alliance Mentoring Program reception and exhibition is this Tuesday! In anticipation/honor, I'll be posting one of my images from the series each day. You can also check out allairebartel.com/in-the-meantime/ for posts complete with video commentary on the process of each shoot. Enjoy! _____ #ypa #boundaries #YPAPGH #photography #feminism

A photo posted by Allaire Bartel (@allaireb) on


>> תראו איך נראית בת שמונים שהחליטה לעבור מתיחת פנים