התמיכה שהרשתות החברתיות יכולות לספק ללא מעט נשים, הולידה את הטרנד תמונות "הלפני ואחרי", של מי שנמצאת בתהליך של ירידה במשקל. התמונות והתגובות ככל הנראה מחזקות גם את המצולמות וגם את מי שזקוקה לטיפת מוטיבציה. אבל מסתבר שלא לכולן זה עוזר ואפילו טריגרי, בעיקר לא למי שסובלת מדימוי עצמי נמוך או הפרעת אכילה.

זו הסיבה, שמילי סמית', צעירה בריטית בת 23 ופעילה בנושאים של דימוי גוף חיובי, החליטה להעלות תמונות טרנספורמציה מזויפות אל חשבון האינסטגרם שלה. התמונות שמציגות שינויים דרסטיים במשקל  – לכאורה כמובן, הצליחו לגרוף בן לילה עשרות אלפי לייקים. 

מילי סמית (צילום:  adomeitfilm, instagram)
לפני ואחרי? | צילום: adomeitfilm, instagram

באחת התמונות, לבשה סמית' גרביון מחטב עד קו המותניים שיצרו אשליה של בטן שטוחה, מותן צרה וירכיים מרווחות. בחצי השני שלה, שצולמה רגעים ספורים אחרי – היא לבשה מכנסי טייץ נמוכים שחושפים את הגזרה האמיתית שלה וממחישה, כמה שקרים מסתתרים מאחורי הרזון המושלם.

"אני מרגישה לגמרי בנוח עם הגוף שלי בשתי התמונות", כתבה סמית' לעוקבים שלה. "אנחנו התעוורנו ושכחנו איך גוף אמיתי אמור להיראות ואיך מגדירים יופי. זה נראה לכם הגיוני שבתמונה אחת אני מושכת ובתמונה אחרת לא? זה מגוחך והזוי". 

בהמשך, העלתה סמית' תמונות שלה נוספות שלה שעברו עריכה וריטוש, כדי להסביר כמה מודל היופי של עולם האופנה והפרסום מזויף לחלוטין אבל בעיקר, בלתי אפשרי. וכתבה: "החיים קצרים מדי כדי לבזבז אותם על מרדף אחרי שלמות שלא קיימת". 

מילי סמית (צילום:  adomeitfilm, instagram)
פוטושופ | צילום: adomeitfilm, instagram

ואם נדמה לכם שהדימוי העצמי של סמית' תמיד היה כל כך מפותח, אז חשוב לה להבהיר שכנערה היא התמודדה עם דיכאון, הרס עצמי ומחלת האנורקסיה. גם התעללות מינית הייתה שם ומחלת האנדומטריוזיס שגורמת ללוקים בה לחוש עייפות כרונית. 

הרשת החברתית עוזרת לא רק לעוקבים של סמית', אלא גם לה בעצמה. "זה עוזר לי לנקות את המחשבות השליליות שלי. אני רוצה שהעולם ידע איך גוף נורמטיבי אמור להיראות, כמה אנחנו שונות אחד מהשנייה וכמה זה בסדר".