רק לפני שבוע, ב-25 בנובמבר, ציין העולם את יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים וכבר עכשיו אפשר לציין אותו שוב. זאת, אחרי שצעירה בת 21 משפילד שבאנגליה גרמה לתוקף שלה להצטער מאוד על הרגע שהתקרב אליה. פעם אחת, משום שהיא תקפה בחזרה, ופעם שנייה - בגלל שפרצופו הפצוע הופיע על השער של עיתון ה"סטאר".

ג'ונתן הולמס', תקף והותקף (צילום: צילום מסך מטווייטר)
התוקף שהותקף | צילום: צילום מסך מטווייטר

המקרה ארע בלילה אחד בתחילת נובמבר. ג'ונתן הולמס, בן 35, נתפס במצלמות האבטחה של מרכז העיר שפילד כאשר הסתתר ועקב אחרי צעירה כשהייתה בדרכה הביתה מהעבודה. לפי הכתבה ב"סטאר", הולמס היה גם שיכור למדי, אחרי ששתה כל אחר הצהריים.

הצעירה, שהבינה מיד שעוקבים אחריה, חצתה את הכביש שלוש פעמים במטרה לחמוק ממנו. כשראתה שזה לא עובד, הוציאה את הטלפון הנייד שלה כדי להתקשר לבן הזוג שלה, וליתר ביטחון שלפה גם את צרור המפתחות לצורך הגנה עצמית. בשלב זה הולמס התחיל לרדוף אחריה. הוא תפס אותה וגרר אותה לשיחים בקרבת מקום. אז, זרק אותה על הגב, עלה עליה ואמר לה: "את הולכת ליהנות מזה".

הוא התחיל לתפוס לה את החזה ולא ברור איך, אבל היא הצליחה לחבוט בו פעמיים בבטן כשהמפתחות בידה והחלה לצרוח לעזרה. הוא ציווה עליה לשתוק, שם את ידו על פניה וניסה לדחוף את לשונו לפיה, אבל היא לא היססה ונשכה לו את הלשון בתגובה. בעיתון הבריטי צוטטו את התובעת, רייצ'ל הריסון, שאמרה: "בשלב זה הקורבן הצליחה להגיע למצב בו החזיקה את המפתחות שלה בצמוד לצוואר שלו. הוא לא יעשה זאת שוב לאישה לעולם".

בינתיים, שני עוברי אורח שמעו את הצעקות שלה והתקרבו כדי לעזור, מה שגרם להולמס לברוח ולפצוע את עצמו בדרך. כשהמשטרה מצאה אותו ב1:30 בלילה, טען בחקירה שלא זכר דבר מהמקרה משום שהיה שיכור.

קורבן התקיפה סיפרה לבית המשפט בשפילד: "האמנתי בלי צל של ספק שהאיש הזה הולך לאנוס אותי. החיים שלי היו יכולים להסתיים, הוא היה יכול להרוג אותי שם. מאוד פחדתי אבל גם מאוד כעסתי." השופטת בפרשה, שרה רייט, אמרה שלא היה שום ספק שהוא תקף אותה במתכוון ושהיא "לחמה בחזרה באומץ וגבורה".

במשפט שהתקיים השבוע, הולמס קיבל עונש של ארבע שנות מאסר וחצי על התקיפה. אנחנו חושבות שמגיע לו לפחות פי שתיים.

ג'ונתן הולמס', תקף והותקף (צילום: צילום מסך מטווייטר)
שיימינג על שער המגזין | צילום: צילום מסך מטווייטר

שמעתם על סיפורי גבורה נשיים נוספים? ספרו לעדי רם בפייסבוק