למרות שלכולנו יש אותן, הפטמות שלנו הן פיצ'ר מסקרן. במקור מדובר באיברים שנועדו להאכיל תינוקות, אך כולנו יודעות שהן גם איזור רגיש ומיני מאוד, שאף הפך לסטייטמנט אופנתי בחסות סלבריטאיות נועזות וחובבות פרובוקציות. הנה כמה עובדות שאולי לא ידעתן על הפטמות שלכן. 

1. הפטמות יכולות לגרום לכן לאורגזמה

גירוי הפטמות יכול להיות דבר די מחרמן, וכשזה קורה, המוח מפריש אוקסיטוצין, מה שגורם לואגינה להתכווץ, מה שבהחלט יכול לגרום לכן לגמור בשיר מזמור. אז באמת, אל תזלזלו במשחק המקדים.

via GIPHY

2. פטמה שלישית זה לא מיתוס

אלא משהו שעל פי מחקרים יש לשישה אחוזים מהאוכלוסייה. הפטמה השלישית לרוב מתגלה בזמן ההיריון (כי אולי עד אז חושדים שמדובר בסימן לידה? נסתרות הן דרכי הגנטיקה). בין הסלבס שהודו בפטמה נוספת: הזמרת לילי אלן (פטמה שלישית) והזמר הלוהט הארי סטיילס (שהודה שבורך בארבע פטמות). הכי פור דיירקשן.

3. כמעט לכולנו יש שם שיערות

אם זה ממש מפריע לכן, הכנו מדריך קצר ושפוי להיפטרות משיערות על הפטמות. אבל בעדינות שם, כן?

via GIPHY

4. אחיות, לא תאומות

הפטמות שלנו לא זהות, וכמו כל איברי הגוף הזוגיים שלנו – לא סימטריות. מצד שני, אם פטמה אחת הופכת לגדולה משמעותית מאחותה – יש לבדוק את העניין אצל הרופא.

5. פטמות יכולות להשתנות לאורך השנים – וזה מסוכן

זה אמנם נדיר (1-5 אחוז ממקרי סרטן השד שאובחנו בארצות הברית נקשרו לשינויים בפטמות), אך מדובר בסרטן אגרסיבי. בכל מקרה של חשד אל תהססי – ולכי להיבדק.

6. הפטמות יכולות לשנות את צבען

אל תתרגלו לורדרד הנחמד הזה: פטמות נוטות לשנות את צבען בהתאם לשינויים הורמונליים. גלולות למניעת היריון והיריון משפיעות על צבע הפטמות ומכהות אותן, וזה לגמרי בסדר.

7. יש דבר כזה פטמות שקועות

פטמות שקועות הן דבר נורמלי, ולרוב מדובר בדבר מולד. יש נשים (וגברים) שבוחרות לשנות זאת באמצעות ניתוח, למרות שאין לכך הצדקה רפואית (ובעינינו, גם לא אסתטית, אבל מה שעושה לכן טוב). מצד שני, פטמה שלפתע הפכה לשקועה דורשת בדיקה רפואית.

via GIPHY