אשה מתחת לשמיכת פוך (צילום: Chris Bernard, Istock)
אני ישנתי טוב בלילה. איזו בריאות | צילום: Chris Bernard, Istock

 כששפעת החזירים מרחפת לה מעל ראשנו ומלווה אותנו כצל כבד ושחור, שאלת ה"איך את שומרת על הבריאות" קופצת פתאום לראש סדר היום כחשובה מתמיד. השאלה היא מה את עושה כדי להישאר בריאה, כלומר מלבד לאכול ירקות ולשטוף ידיים טוב טוב כמו שביקשו ממך בתקשורת? ובכן, סקר מטעם מגזין הבישול cooking light החליט להעלות את הנושא למשאל עם נשי במיוחד.

על פי הממצאים מתברר שאנחנו מוכנות לעשות המון דברים לטובת בריאותנו כמו, למשל, לישון מספיק שעות בלילה, לשתות הרבה מים ולנסות להירגע ולא לחשוב מחשבות חרדתיות. אבל יש משהו אחד שאיכשהו תמיד נדחק הצידה. אנחנו חושבות שקוראים לו סקס, אבל מי באמת זוכר?

מאמי, כואב לי הראש

הסקר האינטרנטי כלל 1,020 נשים מעל גיל 25, ואלה סדרי העדיפויות של הנשאלות בכל הקשר לחיים נכונים ובריאים. במקום הראשון זכתה פעולת השינה באופן כמעט בלעדי. מיד לאחר מכן, הירגעות ושמירה על לחץ דם נמוך, אכילה נכונה ושתייה מרובה של מים.

הסקס הלוהט, וגם הפושר למרבה הצער, הגיע למקום השביעי והמאוד לא מכובד. רק כדי שתבינו את חומרת המצב, "מציאת זמן לחדר כושר" הקדים אותו במקום השישי. האם אנחנו באמת מעדיפות להזיע על ההליכון מאשר על הבחור? אוי לבושה.

אבל הסיבה האמיתית, כפי שאנחנו רואות אותה, לא נובעת מכך שאנחנו פריג'ידיות קרות ונטולות כל תשוקה. תחשבו על זה – בכל מקום שבו מטיפים לנו לאורח חיים בריא, מבקשים מאיתנו לעשות את כל מה שציינו הנשים בסקר קרי: לאכול ארוחות קטנות במהלך היום, לשתות מספיק וכן הלאה.

האם יתרונות הסקס עונים על קריטריונים של בריאות? אז כן, יש לסקס הרבה יתרונות מלבד חיוך ענקי על הפרצוף ואנרגיה לכל היום. אבל האם זה מה שימנע מאיתנו התקף לב בגיל 50? קרוב לוודאי שההיפך הוא הנכון (בהנחה שתמשיכי להשתולל). האם המשגל הסוער שמביא אותנו לשרשרת אורגזמות ישלול את הסיכוי למחלת הסרטן? אין לדעת. שפעת חזירים הוא בטח לא ימנע מאיתנו. אז והנה לכן סיבה מנומקת היטב מדוע הסקס הגיע למקום השביעי.

להיראות בריאה עדיף על להיות לוהטת?

והנה עוד ממצא מפתיע שמתיישב טוב עם הידיעה הבסיסית שאנחנו לא רק יפות, אלא גם ממש חכמות: לפי הסקר, נשים יעדיפו להיות בריאות מאשר טרנדיות, מושכות, עשירות, סקסיות או מצליחות. הדבר היחיד שהן ביקשו לפני הבריאות זה להיות חכמות, שזה כבר ממילא המצב.

 70 אחוז מהנשים העידו שהם נראות ומרגישות צעירות יותר מגילן האמיתי וטענו שהעובדה שהן בריאות גורמת להן להרגיש מלאות ביטחון עצמי. טוב, זה עדיין לא יזיק אם גם ניראה הדוקות, ארוכות,חלקות, חטובות עם טעם אופנתי משובח וים של כסף בעו"ש. בכל מקרה, תהיי בריאה. כל השאר – כך מתברר - כבר יבוא מעצמו.

איך את שומרת על עצמך? תתחילי בערוץ הבריאות שלנו, נראה לאן תגיעי.