מכירות את התחושה הזו שבא לכן להתגרד על עצי דקל בטיילת? אנחנו יודעות שכן. מדובר בעניין שכיח שנובע מסיבות מגוונות - מתזונה לקוייה, דרך מחלות מין ועד היגיינה אישית. האם כל מה שהיינו צריכות בשביל להיפטר מהתופעה זה לנגב נכון אחרי מספר 2? ובכן, גם:

1. זיהום בקטריאלי

סיבה אחת לתחושת הגירוד המציקה עשויה להיות זיהום קיים בנרתיק. זיהומים כאלה יכולים להיגרם על ידי משהו נפוץ כמו ניגוב לא נכון אחרי הליכה לשירותים (מאחור לפנים, במקום מקדימה לאחור) כך שחיידקים מאזור הרקטום מגיעים אל הנרתיק, או על ידי מחלות מין מסוימות כמו זיבה או עגבת. כך או כך, זיהוי סוג הזיהום נעשה על ידי רופא ומטופל בדרך כלל באמצעות אנטיביוטיקה.

A post shared by look at this pussy (@look_at_this_pusssy) on

2. זיהום ויראלי

אפשרות נוספת היא זיהום ויראלי אשר מקורו או במחלות מין כמו הרפס, פפילומה או HIV. באופן כללי, חשוב לזכור שלווירוסים אין באמת טיפול, והטיפול הרפואי במקרים האלה הוא בסימפטומים ולא וירוס עצמו. הטיפול, כמובן, תלוי בווירוס עצמו ולרבים מהם יש טיפולים רבים ומגוונים – כך שאין מה לדאוג, רק ללכת לרופאה.

A post shared by look at this pussy (@look_at_this_pusssy) on

3. זיהום פטרייתי

בוקר טוב, הפטרייה שלך חזרה! רוב הזיהומים הפטרייתיים בנשים הם נגרמים על ידי הקנדידה הידועה לשמצה, הגורמת לגירוד, צריבה ועוד שורה של סימפטומים מציקים ומביכים. למרבה המזל, הטיפול בה הוא קל ופשוט ונעשה בדרך כלל על ידי מריחה של קרם אנטי פטרייתי או החדרת נר במשך מספר ימים בודדים. אבל אתן יודעות כבר מה הולך לבוא עכשיו – פשוט לכו לרופאה היא תגיד לכן מה לעשות.

4. היגיינה אישית

להרבה נשים לא כיף לדבר על זה, אבל היגיינה אישית לגמרי יכולה להיות אחד מהגורמים שמשפיעים על מה שקורה שם למטה, אבל זה קורה לטובות ביותר. יש לנו שלושה פתחים שנמצאים קרוב מאוד זה לזה בחלל קטן, חשוך ולח – אז קחו בחשבון שהסיכוי שמתישהו משהו שלא היה אמור להיכנס לאחד מהם יכנס לשם די גבוה. אז שמרו על הגינה – הימנעו משטיפה אינטימית בסבונים, תתקלחו במים, תנגבו מקדימה לאחור, תלבשו תחתונים מאווררים ואתן אמורות להיות בסדר.

A post shared by look at this pussy (@look_at_this_pusssy) on

5. תזונה

זו סיבה שעשויה להיתפס כמוזרה, אבל היא חשובה מאוד: ממש כמו שיש מזונות שגורמים לעור שומני יותר או לתופעות שונות במערכת העיכול, ישנם מזונות שעשויים לגרום לאי נוחות באיברי המין. השאלה אילו מזונות כמובן משתנה מאישה לאישה, אבל שווה לשים לב למה שאת מכניסה פה בתקופות שקודמות לאי הנוחות. אם אתה חושדת שמשהו בתזונה שלך גורם לרגישות או ולתגובה אלרגית – הסירי אותו מהתפריט.

A post shared by look at this pussy (@look_at_this_pusssy) on