זאת ללא ספק היתה השנה של קלי אוסבורן. הבחורה השמנמנה עם האיפור הכבד עשתה ב-2010 מהפך של 180 מעלות, השילה ממשקלה כמעט 25 קילוגרמים, צבעה לבלונד והחלה להופיע בקביעות ברשימות המתלבשות הטובות ביותר בהוליווד. אבל היא לא היחידה – גם ג'ניפר הדסון, מי שכיכבה באומץ לצד הישבן של ביונסה ב"נערות החלומות" ולצד שרה ג'סיקה פרקר הכמושה ב"סקס והעיר הגדולה", הצטמקה בשנה האחרונה ממידה 46 למידה 36.

ג'ניפר הדסון - סופר סקיני (צילום: Kris Connor, GettyImages IL)
ג'ניפר הדסון. חתיכת מהפך | צילום: Kris Connor, GettyImages IL

לא פלא, אם כך, שהשתיים נבחרו על ידי מגזין הבריאות Fitness כ"גוף הטוב ביותר לשנת 2010", תואר שאותו הן חולקות שווה בשווה.

לרדת 20 קילו? היה שווה

המגזין מפרסם מדי שנה רשימת סלבריטאיות שראויות לתארים שונים בתחום הבריאות, המשקל והכושר הגופני. כך, למשל, הוכתרו ריס וויתרספון ובן זוגה ל"זוג המתאמן החמוד ביותר", קורטני קוקס בת ה-46 זכתה בתואר "הסלבריטאית שהביסה את הגיל", אודרינה פארטרידג' מ"הוליווד הילס" היא "כוכבת הריאליטי הטובה ביותר" ואילו קייט מידלטון, ארוסתו של הנסיך וויליאם, היא "הכלה לעתיד הטובה ביותר". בת'אני פרנקל מ"עקרות בית אמיתיות של ניו יורק" זכתה בתואר ה"גוף הטוב ביותר אחרי לידה", לאחר שהשילה ממשקלה 15 קילו שלושה שבועות אחרי שילדה את בתה הבכורה.

אבל תתפלאו - לא כל המפורסמות ברשימה הן בעלות מותניים דקיקים ומידה פטיטית: במגזין חלקו כבוד גם לכריסטינה הנדריקס מ"מד מן", שזכתה לתואר "הקימורים הטובים ביותר". הנדריקס קטפה את התואר בזכותה שגרת האימונים הקבועה והתפריט הבריא שאותו היא צורכת, ומסייע לה לשמר את גזרת שעון החול המושלמת שלה.

לא בכדי בחר המגזין בהדסון ובאוסבורן, שהיו ידועות בעיקר בגלל גזרתן הלא-דקיקהף ולאחרונה עלו לכותרות בזכות המראה החדש שאימצו. אוסבורן דיברה בהזדמנויות רבות על ההצקות שסבלה כשהיתה מלאה, וטענה שספגה ביקורת על משקלה יותר מאשר על הרגלי השימוש בסמים שלה. "נהגתי לאכול צ'יפס ועוגיות ולשתות משקאות קלים כל היום", היא מספרת. "הייתי חייבת להתחיל לקבל החלטות טובות יותר".

אין תמונה
קלי אוסבורן. המהפך השתלם

המהפך שעשתה היה מקצה לקצה – מדמות שלילית, עם היסטוריה משפחתית בעייתית ותדמית מרדנית, היא הפכה לסמל הסטייל המיינסטרימי. כשהיא לא פותחת את הפה, אפשר ממש לחשוב שמדובר בעוד נערת זוהר קליפורנית. הדימוי החדש שלה זיכה אותה בשער במגזינים "Us Weekly" ו"Shape", ולאחרון היא אף הצטלמה בביקיני – חלום ישן שהתגשם, לדבריה.

במקרה של הדסון, המצב היה שונה: מי שהחלה את דרכה ב"אמריקן איידול", הפכה לזמרת ושחקנית מצליחה, אבל נושא המשקל כנראה העיב על המשך דרכה. הדסון, שעברה בעצמה שנתיים לא קלות לאחר רצח בני משפחתה ב-2008, ילדה לפני כשנה וחצי בן ראשון, ומאז החלה לרדת במשקל. הכוכבת לא הסתירה את סוד ההצלחה שלה – לאחר שהשילה 25 ק"ג ממשקלה היא הפכה לדוברת הרשמית של "שומרי משקל".

ג'ניפר הדסון - לא סקיני (צילום: Malcolm Taylor, GettyImages IL)
הדסון לפני. ממידה 46 למידה 36 | צילום: Malcolm Taylor, GettyImages IL


נכון, יש משהו קצת מביס בהתגייסות הזאת של מגזיני הבריאות לעידוד הרזיה אצל סלבריטאיות עגלגלות. יותר ויותר מפורסמות הופכות את עורן ומחליטות שנמאס להן מהקימורים, ושהחיים יהיו קלים יותר במידה 36. טיירה בנקס היא רק אחת מהן, אבל גם אוסבורן והדסון עברו נינטיזציה והצטרפו לזרם. עם זאת, קשה שלא לפרגן למי שהפכו את המלחמה בעודף המשקל לסמל של שינוי ותקווה, במיוחד כשנראה שהחיים שלהן באמת הפכו טובים יותר.

 >> הכירו את היורדת בגדול לשנת 2010: 97 קילו בשנה