בעולם שטוף פוטושופ וזיופים, רבות מאיתנו שופטות בצורה מאוד לא מציאותית את איברי גופנו. מתי לאחרונה הסתכלת על הבטן שלך, או על הירכיים, על הזרועות, על כפות הרגליים שלך ומה, לא ואהבת את מה שראית? לצערנו, זה לא קורה הרבה. אמילי מק'קומבס מהאתר XOJane החליטה לעשות מעשה, ולגרום לכולנו להרגיש קצת יותר טוב, ובעיקר להשיב לנו את השפיות: היא ביקשה מגולשות להעביר תמונות של הבטן שלהן, ללא ריטוש וללא עבודה דיגיטלית, בדיוק כמו שאלוהים והלידות רצו. צרת רבים נחמת יחיד? תהיו בטוחות שכן.

אין תמונה
"אני קוראת לה סאנשיין". הבטן של סברינה

"מה שטוב בבטן שלי שהיא כל כך רכה ונעימה"

"לפני שבוע ביקשתי מגולשות להעלות תמונות שלהן לרשת, ותוך זמן קצר גיליתי שתיבת הדואר שלי מלאה בהודעות נכנסות", כותבת מק'קומבס באתר על  "פרוייקט הבטן של בנות אמיתיות". כל מי ששלחה תמונה, גם הוסיפה כמה מילים אודות מה היא אוהבת ומעריכה בבטן שלה.

אין תמונה
יש לי צלע מוזרה ופסים מהטייטץ'. הבטן של אפריל
אין תמונה
"רכה ונעימה". הבטן של גרייס
אין תמונה
קצת הלוואות מההריון. לא קרה כלום

אפריל בת 29 כתבה למשל: "הנה הבטן שלי, מכוסה בקווי מתאר מהטייטץ שלבשתי כל היום, וקצת למעלה, תוכלו לראות את הצלע הבולטת והמוזרה קצת שלי, ואני אומרת את זה באהבה גדולה". סברינה בת ה-19 כתבה על שלה: "יש לי צלקת קטנה בתחתית הבטן. היא כל כך חמודה. אני קוראת לה 'סאנשיין'", וגרייס, 21, הוסיפה על שלה: "מה שטוב בבטן שלי שהיא כל כך רכה ונעימה".

אין תמונה
בטן של אישה אמיתית. הרעיון האמיתי של הפרוייקט


בסופו של יום, הפרויקט אסף 75 תמונות של 75 נשים שונות, כאשר כולן התרעמו על שטיפת המוח המאסיבית שאנחנו עוברות שדורשת מאיתנו שהבטן היפה ביותר היא השטוחה והשרירית. יופי של העצמה נשית.

אז מה את אוהבת בבטן שלך? תעשי לייק ושתפי את כולנו

>> מתחתנת ותוהה האם להתארגן בבית? יש לנו 22 סיבות מעולות למה כדאי לך