גם גברים וגם נשים הגיבו בערך באותו אופן כשסיפרתי להם שהייתי בשיעור סטריפ דאנס. "הופה הופה", אמר אחד, מריץ בדמיונו אימאג'ים שלי מפושקת ותלויה על עמוד. "זה בית ספר לחשפנות?", שאלה קלולסית אחרת, שהייתה בטוחה שהשלב הבא בקריירה שלי הוא להצטרף למועדון הפוסי קט. 

אבל האמת היא שבדומה לחוויה של גאיה טראוב בתוכנית "בקרוב אהבה", גם לי לא היה מושג מה בדיוק מתרחש בשיעור סטריפ דאנס. הרצתי בראש את הסטריאוטיפים שהוליווד לימדה אותנו על חשפניות. דמיינתי איך תוך כמה תנועות אגן, קימורי גב, הבלטות חזה וחישוקי שפתיים, אני הופכת לבחורה שגברים רוצים לדחוף לה שטרות לפופיק. פינטזתי איך אני חוזרת הביתה, עולה על נעלי פלטפורמה שקופות של 15 ס"מ, ועושה רונדלים על עמוד כשכל מה שמכסה אותי זה כפפות עד המרפק וחוטיני בעובי של כבל USB. האמת? אני לא בטוחה שזה רעיון כל כך גרוע. בהתחשב בזה שבשיעור הסטריפ דאנס בעיקר הזעתי והתנשפתי ועשיתי כושר לכל דבר, להיתלות על עמוד נשמע פתאום כמו אחלה צ'ילאאוט.

הכל בגלל כרמן אלקטרה  

הרעיון שנשים מתפשטות תוך כדי ריקוד בשביל לענג גברים נולד הרבה לפני שהיו מועדונים ונעלי סטילטו בעולם. את המושג "סטריפטיז" (כלומר מתפשטת ועושה טיזינג תוך כדי) טבעו באמריקה של שנות ה-30, אבל הקונספט עצמו שייך לימים הרחוקים של ההיסטוריה, מבבל העתיקה ומצרים העתיקה לא פחות, דרך מולאן רוז' הפריזאי של סוף המאה ה-19 ועד הבורלסק המודרני – כמעט אין תרבות בעולם שלא עברה דרך הריקוד החושני.

כרמן אלקטרה6 (צילום: getty images)
כרמן אלקטרה בפעולה. עוד דרך הוליוודית לשרוף קלוריות | צילום: getty images

 אבל על הרעיון שבתוך כל אחת מאיתנו מסתתרת מענטזת מקצועית אחראית כרמן אלקטרה, סוג של שחקנית-דוגמנית-בייב אמריקאית, שיצרה במו קימוריה את שיעור הכושר והריקוד המחרמן הראשון בהיסטוריה – הסטריפ דאנס. היא הוציאה כמה קלטות פיטנס שהתרגילים בהן מבוססים על אמנות החשפנות, שככל הנראה מחטבת את הגוף. אבל בניגוד לרוטינות של החשפניות, בקלטות של אלקטרה עובדים קשה על קרדיו ותרגילי חיטוב, והבונוס אמור להיות התחושה שאת מינימום מאטה הארי. נניח.

ראשית, חשוב להבהיר: בשיעור סטריפ דאנס אין עמוד. זה פחות או יותר הדבר הראשון ששמתי לב אליו כשנכנסתי, באיחור לא אופנתי בכלל. "אנד וואן, אנד טו אנד טרי אנד פור", סופרת המדריכה כל תרגיל על רקע מוזיקת פופ בפול ווליום. היא מבצעת, אנחנו אחריה. חימום, עוד חימום, עוד ענטוז, עוד תנועה עם היד. קשה גם להסתכל עליה וגם לבצע (לא ממש שומעים אותה בגלל המוזיקה), וזה מצריך לא מעט ריכוז. במהלך השיעור אין אזור בגוף שלא זוכה להתייחסות, והתנועות גורמות לקהל שעובר ברחוב למטה לעצור ולבהות בנו. זה לא מאוד קשה למי שרגילה להזיז את הגוף, אבל גם לא מאוד קל. כי מעבר לקואורדינציה הנדרשת, נראה אותך לא מרגישה מגוחכת כשאת מהדסת בתנועות חתול ודוחפת את הישבן למעלה תוך כדי סיבובי אגן.

סטריפדאנס- בחורה בבגד שחור מתנדנדת על עמוד (צילום: istockphoto)
ככה, פחות או יותר, נראה ריקוד אירובי על עמוד | צילום: istockphoto

"חבר שלי מה זה התלהב"

בהפסקה המיוחלת אני מנסה לברר עם שאר הבנות, כ-20 במספר, למה הן באו לפה. "רצינו לעשות קצת כיף, וגם חבר שלי ממש התלהב מזה", אומרת מישהי שבאה עם עוד שתי חברות, "הוא חשב שאני אחזור ואתנפל עליו, אבל לא נראה לי שזה יקרה". הבנות נראות מעט מאוכזבות. "זה נחמד והכל", מסבירה אחת מהן, "אבל ציפינו למשהו יותר סקסי, באמת חשבנו שאנחנו הולכות לחזור מפה ולעשות לבן זוג שלנו סטריפטיז פרטי". 

לקראת סוף השיעור אנחנוט לומדות קומבינציית ריקוד קצרה שאליה מצטרפים גם צעיפים וכיסאות להגברת השיק המפתה. המדריכה מכבה את האור, שמה טראק של מדונה, ואני מתאמצת לעמוד בקצב. אין ספק שבעוד 5 דקות אני לא אזכור כלום מהקומבינציה הזאת, אבל בינתיים, כשאני מצליחה להיכנס לזה לרגע, זה נחמד. 

אז מה למדנו היום. ראשית, שכדי לרקוד סטריפ דאנס, לא צריך להתפשט שכן לפי הפילוסופיה של השיעור, את לא צריכה להיות עירומה בשביל להרגיש חושנית. יתר מכך, רצוי להגיע עם בגדים נוחים ונעליים נוחות (לא עקבים, זה בטח), מאחר שהשיעור דינמי (כלומר – זזים הרבה ומזיעים הרבה) ועובד על שריפת שומנים, חיטוב וחיזוק הגוף וגמישות (כלומר – זזים הרבה ומזיעים הרבה).

בשביל ללמוד איך להיות חשפנית תיאלצי לפנות לגורמים טיפה יותר מקצועיים, או לנסות את האתר learn how to strip. אם את בעניין של כושר למתקדמות עם אלמנטים מעולם החשפנות על הדרך, נסי את האתרים  power strip dance work out והסטריפטיז האירובי. נשמע מבטיח.

אז למי זה מתאים? למי שרוצה לשרוף קצת קלוריות בדרך טיפה יותר מקורית ולמי שמעוניינת להניע קצת את האגן.

>> יש עוד דרכים להרגיש סקסית

בא לך סיבוב שופינג מהבית? היכנסי ל-StyleRiver